Forum APRS Polska

APRS => Sprzęt APRS => Wątek zaczęty przez: SP2QOU w Czerwiec 27, 2017, 20:07:01 LOC

Tytuł: Open Tracker1+ (SMT) jako stacja bazowa
Wiadomość wysłana przez: SP2QOU w Czerwiec 27, 2017, 20:07:01 LOC
Wiem ze to moze poroniony pomysł ale po tym jak nie umiem dojsc dlaczego moj tnc nadaje ale nie odbiera ramek, przeszedam do innej sprawy.
znalazlem u siebie OT1+ z niedzialającym gpsem. i tak ie zastanawiam czy d asie go sonfigurować jako stacja domowa lub jako digi.
Nie mam pojecia jak moglbym podłączy go na stałe do kompa ale mi narazie wystarczyłoby aby sobie pracował jako niezalezny stacja domowa i przekazywał dalej moje ramki.
chodzi o to ze niewiem czy jestem w stanie zrobic z OT1+ tak zeby ramki szły np do internetu odrazu. a jak nie to jestem w zasiegi jakies lokalnej stacji. to z mojego recznika to chcialbym sie łączyc na swoją stacje domową. a zeby ona przekazywała to dalej. albo do intenrtu albo droga radiową na inną stacje.

Jak to ugryść.

Mam firmware 54908
znalazłem zna zdjęciahc ze na jakim starszym firmware byl przycisk do konfiguracji digi. ale juz go nie ma.
Tytuł: Odp: Open Tracker1+ (SMT) jako stacja bazowa
Wiadomość wysłana przez: SQ5LTL w Czerwiec 27, 2017, 20:20:24 LOC
Cześć, na tej stronie jest info, że OT1 https://www.argentdata.com/products/otplus.html (https://www.argentdata.com/products/otplus.html) może działać jako modem KISS, a to oznacza, że dalej możesz zrobić z niego DIGI, Igate, czy cokolwiek chcesz.
Posiadając podłączone radio do modemu KISS, może za pomocą np. UIview + AGWpe zrobić Igate i digi, albo pod linuxem wykorzystując program APRX zrobić to samo (digi i/lub igate).
Ostatnio w biuletynie PZK Rysio SQ9MDD fajnie opisał konfigurację jak zrobić takie "mądre" digi, które nie SPAMuje z tym, że opisywana była konfiguracja z wykorzystaniem karty dźwiękowej. Natomiast posiadając modem KISS masz ułatwioną zabawę po jedynie wskazujesz RSa, do którego jest podłączony i wszystko. (oczywiście samo radio i modem kiss, też muszą współgrać na odpowiednich poziomach.)

73! Paweł