Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Satelitarny APRS  (Przeczytany 6982 razy)

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
Satelitarny APRS
« dnia: Listopad 15, 2004, 23:12:08 LOC »

Witam,

Czy sie wam ten tytuł z czymś kojarzy ?
Słyszeliście to już gdzieś ?
Jak znacie to posłuchajcie.... :-)

A na poważnie.
Znowu wzięło mnie na nasłuchy ISS'a. Pare stacji z SP nawet się pokazuje i są aktywne. Czemu jednak nikt tych danych nie przekazuje do Internetu ? Z mych obserwcji wynika, że dane jakie mozna zobaczyć na www.ariss.net to albo nasłuchy stacji F4CEP albo moje (jak mam czas)(ale się chwalę). Kolega F4CEP to chyba ma profesjonalnie sprawę zorganizowaną, ale jego "zasięg" kończy się gdy ISS zaczyna chować się za naszą wschodnią granicę, gdy my wciąż go jeszcze dobrze słyszymy.
Wniosek. Warto więc zorganizować IGate'a na ISS'a na naszej długości geograficznej jako przedłużenie kolegi F4CEP.
Jest jakiś chętny ? Może koledzy z klubu Szkuner ? Oni mają największe doświadczenie z ISS.

Robert
SP6VWX

P.S.
Prosba do Admina. Może tak osobny dział dla zwolenników zwracania anteny w niebo. Z góry dzięki.
Robert

sp1tmn

• *
Satelitarny APRS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2004, 17:07:51 LOC »

Jestem  zainteresowany  digi  do  pracy  z ISS  zalogowałem się kilka razy
pod znakiem  SQ1FYZ,  pracuje  przez satelity  jeden szkopuł w tym  że  potrzebuje  kość wypaloną  do łączńość  z ISS  do mojego TNC2S,
który  od czasu do czasu  pracuje  jako digi ze znakiem SQ1FYZ  kość  tą
wypalił  nam  Adam  SP5XSC  , na  piknik  Eterowy  który organizowaliśmy  w Rekowie  w kwietniu , jestem w stanie  zrealizować  
ten  pomysł.  Czekam  na  pomoc.

SQ1BHQ

• PG APRS
  • *
    • DRM
Satelitarny APRS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2004, 17:40:48 LOC »

Do sp1tmn
Na codzień pracuje w Szczecinie jeżeli będę wiedział jaka to kostka to mogę sprawdzić i ewentualnie ją zaprogramować.
Czekam na info.

73
SQ1BHQ

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
Satelitarny APRS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2004, 17:44:36 LOC »

Zasadniczo satelita pracuje jako digi. A na czym miałaby polegać praca naziemnego digi do pracy sateltarnej? Bardziej sensowny byłby IGate, który odbiera sygnały wychodzące z satelity i przekazuje je do APRS-IS.
73
Andrzej SP3LYR

sp5xsc

• PG APRS
  • *
    • http://sp5xsc.jar.pl
Satelitarny APRS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2004, 17:49:17 LOC »

Cytat: "SP3LYR"
Bardziej sensowny byłby IGate, który odbiera sygnały wychodzące z satelity i przekazuje je do APRS-IS.

Chyba o cos takiego chodzilo czyli o IGATE a tak naprawde TYLKO odbiornik sluchajacy na 145.800MHz i wysylajacy to co odbierze na APRS IS. Odbiornik bo nie ma sensu zeby taki IGATE nadawal cokolwiek do RS0ISS.
Adam sp5xsc

PS. Ile raszy ostatnio nie nasluc***e ISSa to ciagle widze, ze SP7THR przekazuje te dane do APRS IS. Tylko, ze lepiej by bylo zeby robila to jakas stacja automatyznie przez 24h. Antena to pewnie srubowa (QFH czy jakos tak). byla by najlepsza.
dam SP5XSC