Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: sumator sygnału wcz.  (Przeczytany 6488 razy)

sp3dvo

• *
sumator sygnału wcz.
« dnia: Listopad 26, 2004, 09:00:30 LOC »

witam.
Czy któryś z kolegów używa może w swoim mobilu dwóch radiotelefów pracujących w paśmie 2m (jeden APRS 144800 drugi np. 145550) chodzi mi o podłączenie tych dwóch urządzeń pod jedną wspólną antenę na mobilu (sumator sygnału wcz.)
pozdrawiam
73. Mariusz SP3DVO

SP1RV/4

• PG APRS
  • *
Re: sumator sygnału wcz.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2004, 09:17:26 LOC »

Witam,

Zdecydowanie polecam zastosowanie dwóch anten.

73 de Grzegorz SP1RV/4

sp5xsc

• PG APRS
  • *
    • http://sp5xsc.jar.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2004, 13:10:00 LOC »

Sumator - sumatorem ale ja bym sie bal, ze cos zadziala nie tak jak powinno i moc kilkudziesieciu watów z jednego nadajnika wejdzie na odbiornik w drugim transceiverze. Zamiast kupować drugie radio (bo w jednym padnie odbiornik od za duzego poziomu sygnału wejściowego) lepiej od razu kupić drugą antenkę. Chyba będzie prościej i bardziej niezawodnie chociaż 2 anteny na dachu mogą kusić potencjalnych złodziei.
dam SP5XSC

SP3SLK

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2004, 14:38:52 LOC »

Cytat: "sq3dvo"
witam.
Czy któryś z kolegów używa może w swoim mobilu dwóch radiotelefów pracujących w paśmie 2m (jeden APRS 144800 drugi np. 145550) chodzi mi o podłączenie tych dwóch urządzeń pod jedną wspólną antenę na mobilu (sumator sygnału wcz.)
pozdrawiam

Witaj Darek, najlepiej sprzedaj oba radia i przy obecnym niskim kursie zielonych wystarczy chyba na TH-D7 lub TM-D700.. i problem zniknie, materiał do przemyślenia.. :D  Pozdrawiam...
Krzysztof