Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Watchdog TNC z UIDIGI  (Przeczytany 3357 razy)

sq2lyh

• *
Watchdog TNC z UIDIGI
« dnia: Kwiecień 21, 2009, 19:43:21 LOC »

W związku z tym że UIDIGI na TNC potrafi się zawiesić, nie za czesto ale potrafi postanowiłem temu zaradzić. Zaprogramowałem najprostrzego PICa jakiego miałem w taki sposób aby kontrolował linię PTT. Brak zmiany stanu przez ponad 11 minut (660 sekund) powoduję załączenie wyjścia na 5 sekund. Tym sposobem zabezpieczyłem zawieszenie TNC w stanie odbioru jak i w stanie ciągłego nadawania. Na wejście należy podać sygnał 0 lub 5V. Na wyjściu w przypadku zadziałania układu pojawi się stan wysoki (5V) przez 5 sekund. Wyjście można obciążyć prądem 10mA, proponuję rezystor 1k, tranzystor BC548 i przekaźnik wykonawczy ze stykiem NC. Zastosowałem procesor PIC12C508A (programowany jeden raz), jest niedrogi, w małej obudowie (8pin) i ma wewnętrzny oscylator.

Informacje zamieściłem na mojej stronie, wsad mogę udostępnić. Mogę również zaprogramować i wysłać gotowe procesorki, jeszcze kilka ich mam. Proszę nie rozumieć tego jako ogłoszenie komercyjne. Gotowy układ na procesorze atmel istnieje, ale akurat nie mam ani takich procesorów, ani programatora do nich ani doświadczenia. Od zawsze na PICach :-)

http://cqdx.pl/index.php?page=watchdog-aprs

Pozdrawiam