Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: UI-View32-PLIKI WAV.  (Przeczytany 8646 razy)

SP2DNI

• *
UI-View32-PLIKI WAV.
« dnia: Styczeń 06, 2005, 12:02:47 LOC »

Witam!

W katalogu "Wavbits" sa pliki wav.Wiadomo o co chodzi, caly alfabet jest tam w jezyku angielskim, cyfry tez. Program dziala dobrze znaki pojawiajace sie na mapce sa czytane (literowane) po angielsku.
       Natomiast ja stworzylem identyczne pliki wav w jezyku polskim (swoim glosem). Podmienilem je, sprawdzilem kazdy pliczek kolejno czy odtwarza, odpalilem program jeszcze raz i............,no wlasnie I NIC!!!! Znaki pojawiajace sie na mapie nie sa czytane (literowane), tylko sa oznajmiane dzwonkiem.
        Postanowilem wrocic do sytuacji podstawowej i podmienilem "swoje" pliki na oryginalne (po angielsku). Program zaczal dzialac NORMALNIE, tzn. literowal po angielsku. DLACZEGO...??? Wg.mnie wszystko bylo OK.... Ale tylko wg. mnie...hi!
        Gdzie popelnilem blad...??? Nie jestem wytrawnym komputerowcem i programista i dlatego PROSZE O POMOC !!!!
         Zauwazylem,ze pliki wav oryginalne sa "mniejsze" niz moje np. litera "A" (ang) ma 4,7k > moja 24.2k ... lit "C" (ang) 6,8k > moja 21.5k i tak w kazdym przypadku....czy to ma znaczenie...????[/b]
ndrzej-SP2DNI

SQ7RO

• PG APRS
  • *
    • http://www.sq7ro.net/krzysiek
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2005, 12:36:00 LOC »

Witaj,

sprawdz moze jakie jest ustawione probkowanie i bitrate w Twoich plikach. W tych z programu jest 11.25 kHz, mono, 8 bitow. Twoje sa wieksze poniewaz najpewniej dales 44100kHz probkowania i moze cos jeszcze.... Poza tym pliki WAV musza byc "czystym" PCMem, bez zadnej kompresji.

pozdrawiam
Krzysiek

sq5cjz

• PG APRS
  • *
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2005, 13:03:08 LOC »

Witam

Dokładnie tak jak zauważył kolega Krzysiek. Format zapisanego dzwięku musi być PCM 11.025 kHz; bitów 8; mono. Ja zrobiłem to w ten sposób, że zmieniłem nazwę oryginalnego pliku dodając w nazwie eng a następnie korzystając z systemowego rejestratora dzwięku otworzyłem plik oryginalny, następnie z zakładki plik- nowy i tu nagranie własnej wersji brzmienia znaku. Następnie zapisz jako i wskazać katalog WAVEBITS. Jeżeli już nagrałeś dżwięki to teraz proponuję przy pomocy owego rejestratora otworzyć dany plik i z menu plik - właściwości i konwertuj. Ustawić PCM 11.025 kHz; bitów 8; mono i zapisać. Teraz powinni już działać :lol:

SP2DNI

• *
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2005, 13:13:57 LOC »

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi i zabieram sie do "roboty". O efektach bede informowal.
ndrzej-SP2DNI

SP2DNI

• *
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2005, 14:52:28 LOC »

No i juz po wszystkim. Jest wszystko OK,ale troche sie napocilem bo musialem wszystkie pliki przekonwertowac na takie jakie podaliscie. WSZYSTKIM SERDZECZNIE DZIEKUJE.
ndrzej-SP2DNI

sp5xsc

• PG APRS
  • *
    • http://sp5xsc.jar.pl
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2005, 01:24:00 LOC »

Cytat: "SP2DNI"
No i juz po wszystkim. Jest wszystko OK,ale troche sie napocilem bo musialem wszystkie pliki przekonwertowac na takie jakie podaliscie. WSZYSTKIM SERDZECZNIE DZIEKUJE.

A my podziekujemy Tobie ale moze w celu autopromocji podrzucilbys te pliczki gdzies, co? przyjemnie by sie sluchalo polskiego glosu zamiast angielskiego.
pozdrawiam i gratuluje wytrwalosci
Adam sp5sc
dam SP5XSC

sq5cjz

• PG APRS
  • *
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2005, 07:37:26 LOC »

>przyjemnie by sie sluchalo polskiego glosu zamiast angielskiego.

Adam jeżeli chcesz mogę podesłać ci próbkę na priv. Szukam jakiegoś ładnego młodego głosu  :twisted: Pozdrawiam.

Robert sq5cjz

sq5cjz

• PG APRS
  • *
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2005, 11:07:38 LOC »

W wyniku dalszego eksperymentowania z plikami WAV. uprzejmie donoszę: W katalogu WAV nalezy umieścic pliki w znanym już wszystkim formacie. Nazwy tych plików mają się zgadzać z nazwami stacji pojawiajacymi sie na mapie. Treść nagrania w pliku dowolna. Teraz kilka objaśnień: Jeżeli plik nazwiemy np. SQ5CJZ to w chwili pojawienia sie stacji SQ5CJZ i SQ5CJZ z dowolnym SSID Zostanie odtworzony plik WAV. z katalogu WAV(zwracam uwagę nie z WAVBITS), czyli nazwa stacji nie będzie "spelowana" a przedstawiona pełnym znakiem. Można też nagrać kilka plików różniących się treścią (np. SQ5CJZ - mobil, SQ5CJZ - ambulans, SQ5CJZ - rower) i odpowiednio umieszczonym SSID w nazwie (np. SQ5CJZ-9, SQ5CJZ-1, SQ5CJZ-4). Teraz stosownie do pojawiającej się na mapie stacji usłyszymy właściwy komunikat. Można nagrać pliki dla wszystkich, stale pojawiających sie stacji, pojawienie się nowej stacji na mapie  będzie sygnalizowane przez literowanie jej znaku. Dla tych, którym przeszkadzać będzie ciągłe literowanie: Zmienić nazwę katalogu WAVEBITS na np. WAVEBITSang (katalog nie będzie widziany przez program i nie będzie "spelował") i teraz program będzie widział pliki tylko z katalogu WAV ( będzie podawał pełne nazwy i tylko tych stacji, które życzycie sobie słyszeć. Powodzenia w modyfikacjach.

Robert

sp6rlh

• PG APRS
  • *
UI-View32-PLIKI WAV
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2005, 23:43:57 LOC »

Witam wszystkich.
Jakas cisza nastapila, a ktos obiecywal, ze sie podzieli
plikami .wav.
Pozdrawiam wszystkich

sq5cjz

• PG APRS
  • *
UI-View32-PLIKI WAV.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2005, 21:05:07 LOC »

>Jakas cisza nastapila, a ktos obiecywal, ze sie podzieli
plikami .wav.

Moje nagrania mnie sie nie podobają. Korzystam z plików, które podesłam mi Sławek SQ5SPT. Problem polega na tym, że właścicielem głosu jest jego małżonka, która chyba jeszcze nie wyraziła zgody na publikację na tak szerokim forum :lol: . Porozmawiam ze Sławkiem a może sam sprowokowany napisze. Może można byłoby umieścić to na stronie w formie pliku do pobrania?

Robert