Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Wątek: TERMINAL HP  (Przeczytany 64850 razy)

SP1QXN

• *
Odp: TERMINAL HP
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2009, 14:28:14 LOC »

Ja zajarany Waszymi postepami przy HP, uruchomilem starego desktopa P133 z calym 64m ramu. Desktop walal sie pod lozkiem (dostalem go w prezencie). Niby nic takiego ale zal mi bylo go wywalic bo to dosc ciekawa konstrukcja SIMENS NIGSDORF. Wiatrak w zasilaczu sterowany temperatura wewnatrz komputera, dwa porty USB na plycie... Uruchomilem na nim W98 i wgralem nieoficjalny serwis pack ktory podal andrzej SQ5MRF tu na forum. Calosc dziala bezproblemowo i stabilnie. Wgralem Uiview32 i TeamViwier'a do zdalnej obslugi. Testuje sobie to od kilku dni pod SP1QXN-10. Calosc jest spieta do internetu i dziala jako IGATE typu R czyli tylko receive. Uiview wrzucony do autostartu konekci sie z serwerem po minucie od uruchomienia. W wypadku zaniku napiecia calosc podnosi sie bezproblemu. Wylaczam to na noc bo RTX ma za glosny wiatrak.
Pomysl fajny i polecam wszytkim uruchamianie IGATE'ow, ktore na pewno nie zaszkodza, a wrecz usprawnia ruch w duzych miastach.

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 09, 2009, 14:41:03 LOC »

@ SP1QXN

I dokładnie to samo próbujemy zrobić na terminalach HP. Niestety to nie jest to samo co sprzęt który opisałeś. Na takim sprzęcie działa bezproblemowo a z terminalem już są schody. Dlaczego terminal ?? bo jest malutki, zasilany z 12 V (ten sam zasilacz co  radio zasila, zasila też i terminal) pobór prądu 1 - 1,5A więc w sumie o to jest walka. no i jeszcze jedno, nie szumi (tam niema żadnych części wirujących)
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 09, 2009, 14:58:09 LOC »

Wiem.. wiem.. i dlatego Wam kibicuje.

SP3VSS

• PG APRS
  • *
  • Nic co tajne nie jest nam obce.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 09, 2009, 15:03:01 LOC »

Ja akurat taki kabel 44 pinowy wyciągnąłem ze starego laptopa. Ale ... to jest bardzo popularny kabelek w komputerach Amiga, w W-wie przy giełdzie komputerowej jest serwis Amigi i tam mają takie kabelki 10cm długości, ale niestety chcą za nie 15 zł.
Jeżeli chodzi o dysk 2,5" to nie próbowałem (nie jestem pewien czy zasilanie się wyrobi) ale używam w tej chwili w terminalu karty CF 5GB która tak do końca nie jest kartą CF. Jest to dysk Segate 1" ST1 5GB.
Ma grubość 5,5mm (typowa CF ma 3,5 mm) ale pasuje do każdego czytnika. Ma też zasilanie tylko 5V a nie tak jak większość kart CF 3,3V i 5V.
Na tą chwilę Win 98 mam zainstalowany, mam obsługę USB, Audio, lan i grafikę. mimo to sądzę, że to ślepa uliczka. Win 98 pracuje niestabilnie i to mnie martwi (przynajmniej na tym terminalu)
Dla jasności, mam 2 terminale, 1 z procesorem 733 Mhz i grafiką ATI (do niego mam podpięty ten dysk 5GB). Mam też ten terminal z prockiem Eden 800 Mhz i tu zainstalowałem na USB dystrybucję linuxa, Puppy.
Działa to rewelacyjnie, schody zaczynają się przy wkompilowaniu Xastir. Niestety, nie jestem za mocno z linuxem zaprzyjaźniony. Mimo to uważam, że to jest właściwa droga.

PS:
Nie wiem jak instalujesz Win 98 ale zakładam że z polecenia setup.exe. Może po wejściu do katalogu win98 wydaj polecenie setupcor.exe. Myślę, że się powinien zainstalować :)

spoko, te 15 zeta to ja dam tylko gdzie to w Poznaniu kupić ???

a widziałeś gdzieś do kupienia przejściówki z 44 na CFa ?

spróbuje zainstalowac tak jak piszesz, może sie uda.

u mnie na igate chodzi P4/800MHz z win98 na CFie, jak na razie nie narzekam, stabilnie stoi od 2 miesięcy.

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 09, 2009, 15:09:03 LOC »

Jest na Aledrogo i nawet nie tak drogo :)
Mam dokładnie taką samą.
http://www.allegro.pl/item806336772_adapter_cf_ide_laptop_przejsciowka_44_pin_kabel.html

Postaram się ustalić adres tego serwisu Amigi w W-wie, zapytam może mogą wysłać ...

Na Aledrogo jest i taśma 44 pin, może już nie tak tanio ale jest ;)
http://www.allegro.pl/item801151949_pasmo_tasma_kabel_ide_44_zenski_zenski.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 15:11:31 LOC wysłana przez SQ5MRF »
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 09, 2009, 15:13:35 LOC »

Na Aledrogo jest i taśma 44 pin, może już nie tak tanio ale jest ;)
http://www.allegro.pl/item801151949_pasmo_tasma_kabel_ide_44_zenski_zenski.html

przejściówka Ok, ale i tak potrzebuje szelki :)

jakbys miał mozliwośc przechodząc tam spojrzec czy mają taka taśmę to byłoby ekstra.

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2009, 15:25:25 LOC »

kupione, tnx za namiar

SQ1GQN

• *
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 13, 2009, 10:41:34 LOC »

No i jak tam instalacja systemu na terminalu? Ja już chyba próbowałem wszystkiego, od Win 98 przez Me do XP, podłączyłem HDD i myślałem że zainstaluje system i będzie super a tu nic, każda próba instalacji z pena kończy się jakimś błędem. Jedynie co idzie to instalacja z pena i stawianie systemu na tym samym penie ale praca wtedy windy jest tak wolna że szkoda gadać. Próbowałem na kilku penach i niestety wielkiej różnicy brak. Starałem się też pobawić z systemem Miłosza HPt5k ale po bootowaniu wyświetla "Loading GRUB, Error 17"
Pomysły już mi się skończyły, a Wam?
 :(

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 13, 2009, 11:12:37 LOC »

ja czekam na szelkę, dostałem awizo więc pewnie na mnie czeka na poczcie
w weekend zaatakuję

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 13, 2009, 11:58:27 LOC »

Mnie trochę czasu brakuje, zamierzam zainstalować Win XP ;) w bardzo odchudzonej wersji, do odpalenia wystarczy 64MB, terminal ma 128 więc jest szansa. Dyskiem będzie CF Segate 5GB (1" dysk w obudowie CF)
Generalnie najlepiej jednak pracuje Linux Puppy ale tu są schody z instalacją AX 25 jak dla mnie.
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SQ6NTI

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 15, 2009, 20:27:59 LOC »

Generalnie najlepiej jednak pracuje Linux Puppy ale tu są schody z instalacją AX 25 jak dla mnie.
Nie trzeba instalować, jest w kernelu, a przynajmniej w najnowszym.
[W razie co - nie czytałem całego wątku.]
Miłosz SQ6NTI - Wrocław APRS Team - QRV 145.450, SR6WR, 145.250, SR6R

SQ1GQN

• *
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2009, 23:52:52 LOC »

Udało mi się zainstalować XP w bradzo prosty sposób, zamiast kombinowania z instalacją z flash'ki podłączyłem zewnętrzny napęd CD/DVD i zainstalowałem jak na każdym innym kompie z płyty. Śmiga iGate na UI-VIEW oraz AGWE. Z dźwiękiem tym razem nie miałem kłopotu jak przy WIN98, tu AGWPE chodzi bardzo ładnie.

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 18, 2009, 00:20:10 LOC »

Na pendrive?
73! Paweł  http://qrz.com/db/SQ5LTL
Echolink.PL http://sq5ltl.czajka.pl
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie" - ALBERT EINSTEIN

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 18, 2009, 08:11:51 LOC »

a ja mam problem z HDD, mam juz tasmę. po podłączeniu 20Gb dysku do terminala komp nie startuje. zatrzymuje się na ekranie powitalnym HP. macie jakis pomysł ??

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 18, 2009, 08:13:44 LOC »

Może BIOS terminala nie widzi tak dużych dysków?
U mnie widział kartę CF 8 GB - niczego większego nie podpinałem...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8