Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: SelFly czyli interesujący projekt lotniczy.  (Przeczytany 4299 razy)

SQ5AM

  • PG APRS
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
    • Foto Blog
SelFly czyli interesujący projekt lotniczy.
« dnia: Grudzień 18, 2009, 22:15:24 LOC »

Pozwolę sobie, bo pewnie nie każdy z kolegów czyta forum SP7PKI zamieścić dość interesujący post, który pojawił się na tamtym forum:
Cytuj
W ramach projektu SelFly zostanie utworzony eksperymentalny pojazd latający, który zrzucony z wysokości 30 km nad poziomem morza poleci w kierunku ziemi lotem szybowcowym.

Więcej szczegółów na stronie projektu: http://selfly.wordpress.com .

Szukam osób do współpracy. Ze względu na temat tego forum, tutaj poszukuję głównie osób, które podjęłyby się stworzenia dwóch urządzeń: nadajnika na pokładzie pojazdu i odbiornika na Ziemi. Nadajnik wzniesie się razem z samolotem na wysokość 30 km. Jego jedyne zadanie to przekazywanie aktualnej pozycji (GPS) do naziemnego odbiornika. Niekoniecznie musi to być ciągłe, wystarczy, że pozycja zostanie przesłana raz na minutę. Odbiornik oczywiście powinien mieć możliwość przekazania na zewnątrz pozycji w postaci liczbowej - może wysłać do komputera, może wypiszczeć Morsem, nie robi to dużej różnicy.

Może być ARPS, może być cokolwiek - coś co działa. Miło przyjmę wszelkie eksperymenty w dziedzinie łączności. Ponadto, jeśli osoba jest bardzo ambitna, wcale nie będę bronił rozwinięcia łączności np. do możliwości wysyłania sygnałów z Ziemi na pojazd.

Myślę, że będzie to ciekawe wyzwanie. Sprzęt poleci bardzo wysoko, gdzie w dzień widać czerń kosmosu miast niebieskiego nieba. Ponadto, temperatura wewnątrz pojazdu będzie dochodziła do -15 stopni Celsjusza.

Zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail zarat@op.pl
Zapisane
Adrian VY 73!