APRS > Programy

aprsdroid

(1/20) > >>

SQ9IWE:
Witam.
Szukalem az znalazlem (a juz prawie chcialem sie poddac) , jesli ktos chce odpalic APRS na telefonie z Androidem http://duenndns.de/aprsdroid/ programik prosty lecz dziala, nawet jest opcja puszczenia "baranka" w sumie bardzo przydatna jak chcemy raz na jakis czas pojawic sie na mapie  :) i co fajne pozycja z GPSa juz z GSMu  :)

(link usunięty - prowadził do dziwnego obrazka - SP3LYR)

SQ9IWE:
Widze ze projekt sie rozwija i co jakis czas nowa wersja sie pojawia.

sq9nox:

--- Cytat: SQ9IWE w Luty 08, 2010, 12:18:30 LOC ---Widze ze projekt sie rozwija i co jakis czas nowa wersja sie pojawia.

--- Koniec cytatu ---

Pierwsze testy pokazują, że działa nawet sprawnie. Choć przyznam, że brakuje mi w nim wsparcia dla MSG - chyba ważniejsze, niż 'nadawanie pozycji' w przypadku czegoś, co i tak nie pojawia się na falach radiowych, więc pozycja tego jest średnio istotna :)

Ale z radością obserwuję pojawienie się pierwszego soon-to-be przydatnego programu dla HAMów na Androida :)

sq9nox

SQ9IWE:
A ja myslalem ze wlasnie APRS jest do przekazywania pozycji a nie do wysylania MSG bo to nie komunikator hi  ;D

Ale ciszmy sie ze cos na Androida powstalo  :)

Igate pewnie wypluje w eter stacje z neta ale to bedzie tylko lokalnie i zadne digi nie powinno puscic tego dalej  :P

sq9nox:

--- Cytat: SQ9IWE w Luty 08, 2010, 15:03:00 LOC ---A ja myslalem ze wlasnie APRS jest do przekazywania pozycji a nie do wysylania MSG bo to nie komunikator hi  ;D

--- Koniec cytatu ---

Ha! Zależy od podejścia :-)  W przypadku połączonego z radiem - pozycja ważna, bo dzięki temu wiem że ktoś jest w zasięgu i mogę go zawołać, przy okazji mam podgląd na jego częstotliwość. W przypadku komórki... zadzwonić i tak zawsze mogę, niezależnie gdzie siedzi. A msg z kenwooda 710 wysłać komuś na komórkę - przyjemna rzecz.

73!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej