Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Forum dla zalogowanych  (Przeczytany 16942 razy)

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
Forum dla zalogowanych
« dnia: Marzec 24, 2010, 15:11:48 LOC »

Witam.
Jako ze Krzysiek SQ6ADE napisal w innym watku aby forum bylo dla zalogowanych,byc moze zmniejszy to ilosc niechcianych stacji na mapie  ;D Tak wiec stad moja ankieta  :P

SP2BZW

• Administrator
  • unikaj pijanego malkontenta i frustrata !!!
    • http://www.confluence.org/visitor.php?id=645
Odp: Forum dla zalogowanych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2010, 00:52:22 LOC »

osobiście lubię "krzewić wiedzę" ale też mam wrażenie że otwarte forum sprzyja "tym co mają przepisy prawa w d..."

co prawda przysporzy to nam pracy (adminom, trzeba będzie sprawdzać znaki w UKE i ewentualnie kierować wnioski karne za "podszywanie"  ;D)

EDIT: podejrzewam że w poniedziałek będzie można podjąć decyzję
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 01:00:13 LOC wysłana przez SP2BZW »
73' Darek SP2BZW & IKAR

SP5LDU

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2010, 08:33:28 LOC »

A ja zrozumiałem , że chodzi nie tyle o możliwość logowania TYLKO dla tych licencjonowanych ze znakami ale ograniczenie podglądu wątków forum dla osób niezalogowanych na forum.
Czyli w/g mojego rozumowania lepiej poobcinać działy, które widzą niezalogowani. Po zalogowaniu widziałby wszystko.
Myślę, że nikt się nie loguje nieswoim znakiem....
Jeśli ktoś zarejestrowałby się na forum jako powiedzmy "AUTARI" to przerzucać go do grupy userów, którzy mają pewne ograniczenia.
Choć czasem jak mam podejrzenie co do autentyczności znaku - wrzucam w google i z reguły coś tam zawsze wyszuka choćby w jakiś archiwalnych logach.
Vy'73! de Łukasz SP5LDU

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
    • http://www.sq6ade.elektroda.eu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2010, 08:43:05 LOC »

Jeśli ktoś zarejestrowałby się na forum jako powiedzmy "AUTARI" to przerzucać go do grupy userów, którzy mają pewne ograniczenia.

Wydaje mi się że to niemożliwe bo admin weryfikuje rejstrację na forum i niedopuszcza lipnych loginów tylko - powiedzmy - wiarygodne callsigny z SP i nietylko.

Krzysiek QRV > 145,250/438.850

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2010, 08:51:17 LOC »

Moim zdaniem to chybiony pomysł (głosowałem na NIE).
Nawiedzonych i tych co chcą tylko spróbować zawsze kilku będzie. Blokowanie im dostępu do informacji tylko pogorszy sprawę. Blokując forum odbieramy im możliwość przeczytania i douczenia się co robią źle.
A tym co mają głęboko w d.... wszelkie nauki i zasady, zablokowanie forum ani ich ziębi ani grzeje.
Dla paru oszołomów nie izolujmy reszty za kratami (loginami).
Moje ego jakoś wcale nie urośnie z powodu posiadania dostępu do kolejnego forum dla wybrańców.
Jestem za rozwiązaniem, iż każdy może czytać, a napisać posta tylko zalogowany.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 08:54:13 LOC wysłana przez SP6VWX »
Robert

SP5LDU

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2010, 08:54:20 LOC »

W sumie Robert ma rację!
Poprzez jednostkowe przypadki nie ma co popadać w skrajności.
Robert? A co to za hackery Ci strone zjadły?? ;)
Vy'73! de Łukasz SP5LDU

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2010, 08:56:56 LOC »

Wystarczyło im 2 dni, 1.5 GB transferu i nie zaktualizowna wersja Wordpress'a na moim serwerze.
No i brak kopii bazy.
SQL się poszedł ...... .
I tyle.
Robert

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2010, 09:07:39 LOC »

No ale jakieś kawałki wiszą na republice:
http://www.sp6vwx.republika.pl/TinyTrak2.htm
Może warto tam reaktywować?

SP1WSW

• PG APRS
  • *
  • ORMO rządzi ORMO radzi ORMO nigdy Cię nie zdradzi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2010, 09:22:46 LOC »

a mieć APRS trzeba być krótkofalowcem, więc po co komu APRS skoro nim nie jest ?
Własność intelektualna: WSWBeacon, W-APRS oraz WSWobject
Tomek http://sp1wsw.szczecin.hamradio.pl
Szczecin http://www.szczecin.hamradio.pl

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2010, 09:24:19 LOC »

Ja także głosowałem na nie.
Obecna forma uważam jest w sam raz - czytaj sobie do woli, a jak chcesz coś napisać to się zarejestruj.
Tak jak wprowadzenie prohibicji nie zmniejszy ilości przeliczeniowych litrów spirytusu na głowę, tak utrudnienie dostępu do forum nie zmniejszy ilości wybryków w sieci APRS.
Jak ktoś zechce pobroić to jest w necie tyle wiedzy, że i tak sobie poradzi.
Tu bardziej należałoby się skupić na filtracją takich "wyczynów" na serwerach.
A dzięki otwartemu dostępowi do czytania dowie się taki delikwent, że  nie jest to sieć pozostawiona w samopas, że inni obserwują i może się narazić na kontakt z eterowym ORMO  :)
Otwarta forma tego forum na pewno pozytywnie wpływa na popularyzację APRS-u.

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 09:27:18 LOC wysłana przez SP5RZP »

sq9nox

• *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2010, 11:14:07 LOC »

Zdecydowanie nie ograniczać czytania niezalogowanym. Pomijając inne argumenty, ograniczy to dostęp wyszukiwarkom typu Google i tym samym utrudni znajdowanie odpowiedzi na pytania związane z APRSem w polskim internecie.

73 de sq9nox

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2010, 11:42:58 LOC »

Właściwie komplet informacji jest na aprs.pl
A czy wszyscy muszą widzieć nasze dysputy forumowe - nierzadko kiepskiej treści ;) ?
Zobaczymy co adminy zdecydują ....

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2010, 11:46:12 LOC »

Poza tym obecnie istniejące posty zostały już zaindeksowane przez wszędobylską Goglownicę i będzie ona je długo, oj długo pamiętać...
Więc jak ktoś zechce to sobie z Goglowych kopii i tak poczyta - jedynie nowe posty nie byłby widoczne.

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2010, 00:12:38 LOC »

Osobiście głosowałem, że jest mi to obojętne, ale uważam, że blokowanie i tak nie przyniesie żadnego efektu, a może przynieść odwrotny od zamierzonego.
Z doświadczenia wiem, że różne radiowe "forumy" pozabezpieczane idiotycznymi regulaminami itd. itp. nie wnoszą nic ciekawego do życia.
Czysty przykład forum PZK (tu nie można nawet czytać forum jako członek opłacający składki gdy: nie ma się odpowiedniego emaila, gdy nie jest się zweryfikowanym w OSEC, lub gdy podpadnie się przynajmniej raz "adminowi" ;D ) .
Tu chyba wystarczy zdroworozsądkowe podejście. Wiedza dla wszystkich, ale sprawy PG na forum klubowym i wsio!
To, że ktoś będzie nadawał na 144.800 z jakiegoś trackera bez licencji, to nie problem dla nas a dla odpowiednich służb, które IMHO stoją na straży freq. Zresztą to tak, jak by sobie sam strzelił gola ... APRS i trackujący się pirat ;)
Zamknięte fora, odstraszają ludzi, zniechęcają do tego, aby ludzie zapoznawali się z systemem APRS. To, że niektórzy z nas są już obcykani w temacie nie oznacza, że temat APRS'u jest już w SP skończony.  Nie możemy właśnie spocząć na laurach i powiedzieć, że mamy już swoje kółeczko i nikogo więcej nie potrzebujemy.
Zacytuję pierwszą zwrotkę takiej pioseneczki, którą zapewne każdy zna no i właśnie powinniśmy trzymać taki kierunek dalszego rozwoju.

Mało nas, mało nas
Do pieczenia chleba,
Tylko nam, tylko nam
Ciebie tu potrzeba!

Bo jak by nie patrzeć mamy fantastyczne pokrycie PL w APRS i ogólnie "dogadujemy się" - APRS naprawdę u nas działa, trzeba nam więcej ludzi z dobra wiedzą jak się trackować, jakich błędów nie popełniać itd...!
Dlatego moje zdanie jest takie, aby forum pozostało w takiej postaci jakiej jest obecnie i abyśmy nigdy nie musieli zaśpiewać drugiej zwrotki:

Dużo nas, dużo nas
Do pieczenia chleba,
Więc już nam, więc już nam
Ciebie tu nie trzeba!
73! Paweł  http://qrz.com/db/SQ5LTL
Echolink.PL http://echolink.pl
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie" - ALBERT EINSTEIN

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2010, 02:53:07 LOC »

Od początku forum było takie założenie, aby służyło ono wymianie doświadczeń i przyczyniało się do rozwoju systemu. Ograniczenia, jakie były wprowadzane dotyczyły ogłoszeń o charakterze komercyjnym i ciągła obrona przed spamem. Nawet obecnie w niektóre dni pojawia się po kilka rejestracji spamowców, są one usuwane.
Jestem za taką formą forum, jak bywa to na falach radiowych - każdy może nas słuchać, ale tylko licencjonowany może emitować. A zamknięcie forum dla publiki, tak jak to widać w wypowiedziach przedmówców, więcej zrobi złego niż dobrego. Można natomiast tworzyć kolejne wątki zamknięte dla podglądu, jak to jest w przypadku wewnętrznego działu PG APRS, gdyby faktycznie była potrzeba.
Głosowanie oczywiście dalej jest otwarte.
73
Andrzej SP3LYR