Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Apel kolegow APRS-owcow z Rosji  (Przeczytany 5309 razy)

SP9MZM

• PG APRS
  • *
Apel kolegow APRS-owcow z Rosji
« dnia: Kwiecień 29, 2010, 09:43:19 LOC »

Zwrócili się do mnie koledzy, rosyjscy aprs-owcy ,abym na naszym Forum umieścił tą informację.
W związku z podjętą przez nich akcją uczczenia Dnia Zwycięstwa 9-go maja,wystawiają na swojej stronie
http://www.aprsru.narod.ru/ miejsca bohaterskich walk żołnierzy(partyzantów) z III Rzeszą.
Pierwotnym zamysłem było wystawienie obiektów tylko na ich terytorium.Postanowili jednak rozszerzyć akcję i na inne państwa Europy.My mamy w historii dużo takich miejsc,zarówno w kraju jak i za granicą.Walczyliśmy na wszystkich frontach II Wojny Światowej.
Jeśli ktoś z kolegów chce wspomóc ich akcję,proszę o wysyłanie na adres: rn3ddw@mail.ru albo aprsru@gmail.com
zdjęć obiektów z krótkim komentarzem(może być po polsku!)
oraz współrzędnych punktów (np. z Google Maps) w formacie aprs-owym.
SP9MZM

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
Odp: Apel kolegow APRS-owcow z Rosji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2010, 11:50:38 LOC »

Ja mam zaś swój prywatny apel związany z tą inicjatywą.
Koledzy, strasznie, ochydnie wygląda posługiwanie się "kalekim" rosyjskim w transkrypcji łacińskiej.
Używajcie cyrylicy albo piszcie po Polsku lub Angielsku.
No i może dobrze by było zaznaczyć jacy żołnierze gineli w tamtych miejscach.
Tak dla historycznego porządku i ku wiedzy innych odwiedzających stronę.

Robert

sq4inc

• *
    • co sie dzieje w SP4
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2010, 12:26:54 LOC »

Zyjemy w swiecie pokoju, i pamiec o historii i tych tragicznych wydarzeniach trzeba pielegnowac.
My tez bylismy strona w tej wojnie, czy mamy upamietniac tez walki Polsko-Rosyjskie? W koncu 9 maja to dzien Ich zwyciestwa, i  dzien naszej przegranej.

I na marginesie to w Rosji zaden APRS nie funkcjonuje, dlaczego wiec teraz akcja tak szeroko zakrojona? Latwo jest umieszczac wirtulane ikonki..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2010, 12:32:33 LOC wysłana przez sq4inc »
Piotrek sq4inc
http://sp4.jestok.com - co się dzieje w SP4

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
    • http://www.sq6ade.elektroda.eu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2010, 12:33:02 LOC »

OK
Ja już wysłałem to co mam po sąsiedzku i gdzie często sobie spacerujemy :
http://miastowroclaw.blox.pl/2007/04/Cmentarz-Zolnierzy-Radzieckich.html

Krzysiek QRV > 145,250/438.850

SP9MZM

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2010, 13:35:25 LOC »

Chyba żle zrozumiano mój przekaz.Nas dotyczy sprawa żołnierzy polskich walczących w II Wojnie Światowej...i taka była intencja strony rosyjskiej.
Co się tyczy się "OHYDY" (tu napiszę czysto po polsku i ortograficznie!),wspomnianej przez kolegę SP6VWX,wyjaśnię że teksty opisowe miały być przez moderatora strony przeredagowane na tekst z rosyjską cyrylicą.Takie miałem zapewnienie.Stąd nie siliłem się na "poetyckie" wyrażenia w czystym rosyjskim języku!!!Niestety,sam nie potrafię "wydobyć" cyrylicy z mojej klawiatury.Następnym razem skorzystam z pomocy kolegi.Dziękuję,jednak za słuszną uwagę,bo faktycznie trochę to psuje wygląd.To był nie mój błąd !!.Zwrócę uwagę moderatorowi na ten fakt. Pozdrawiam !
SP9MZM

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2010, 13:58:44 LOC »

Dałeś linka, popatrzyłem i mnie ruszyło. Opisy przy Polskich pamiątkach są/były (nie sprawdzałem powtórnie) dość kontrowersyjne (eufemizm) co do swej formy, zaś pamiątki za granicą opisane zostały profesjonalnie. Stąd ma reakcja.
Miały, zapewnili, etc.
Póki nie zrobią to będzie tak ohydnie wyglądało i cały świat tak to ogląda, stad mój apel, aby zrobić to porządnie.
Admin już sobie poradzi zapewne i z polskim i angielskim.

Robert

SP9MZM

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2010, 15:37:50 LOC »

OK,Robert...info o sprawie już poszło.Admin po powrocie z QRL-u dokona poprawki,tak mnie poinformował.
I jeszcze jeden konkret dla zrozumienia idei twórców tej akcji.Nasz udzał w tym to: pola bitew,chwały i pomniki Żołnierza Polskiego
(a nie radzieckiego), na naszych terenach i w Europie w II wojnie światowej.
Rosjanie bardziej uroczyście obchodzą dzień 9 maja niż my.I skoro wystąpili do nas z taką prośbą,to albo zamilczmy albo im pomóżmy.
SP9MZM

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
    • http://www.sq6ade.elektroda.eu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2010, 21:27:55 LOC »

OK.
Trochę z rozpędu wrzuciłem na @ ten obiekt wrocławski i widzę że go zaczepili na mapce.

p.s.
Każdy kto tranzytem w osi północy jechał via wro zaczepia okiem na tym obiekcie (czołgi na postumentach).
Kiedyś za komuny jak wizawi była jednostka wojskowa - teren był utrzymany perfekt - żołnierze prawie malowali trawę na zielono. Dziś jest różnie. Można spotkać młodzież z tanim winkiem siedzącą u stóp kamiennego "pucharu" lub emeryta z kwiatkiem i lampką.

Warto się zatrzymać i przejść po alejkach.

Krzysiek QRV > 145,250/438.850