Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: VX8GR/E na ebay'u już dostępne ???  (Przeczytany 16233 razy)

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
Odp: VX8GR/E na ebay'u już dostępne ???
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2010, 15:13:13 LOC »

Z parogodzinnych testów:
- GPS łapie fixa nawet w pomieszczeniu parę metrów od okna
- obsługuje smartbeaconing
- ma troche małe klawisze jak na mój gust
- trochę mało intuicyjne menu, ale to może kwestia treningu
- z akumulatorem 1800mAh i tak jest ze 2 x lżejsze niż mały Ken

No i największa zaleta, żadnych kabli, nic. Po plataninie kabli jaka była przy Kenie czy tracker'ach z GPSem, teraz to już czysta radość.
Jak Kenwood nie sp...y th-d72 jako radia, to będzie to naprawdę hit na APRS.

Pojeżdże dzisiaj trochę po okolicy, to sprawdzimy jak się w boju zachowuje i jak działa smartbeaconing w praktyce.
Robert

SP9RQA

• PG APRS
  • *
    • Zdjęcia
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2010, 18:27:49 LOC »

No i największa zaleta, żadnych kabli, nic. Po plataninie kabli jaka była przy Kenie czy tracker'ach z GPSem, teraz to już czysta radość.
Jak Kenwood nie sp...y th-d72 jako radia, to będzie to naprawdę hit na APRS.

Otóż to. Sam noszę się z zamiarem zakupu, ale czekam na testy porównawcze jak TH-D72 będzie już dostępny.
Ta plątanina kabli skutecznie mnie zniechęciła do używania OT+ w plecaku...

Krzysztof, Gorlice QSX 145.300
jabber:sp9rqa@jabster.pl, http://sp9rqa.net http://staregorlice.eu

SP6VWX

• Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2010, 14:10:38 LOC »

Podłączyłem kabel serialowy do PCta i to co można uzyskać mnie nie zachwyciło.
1. Soft do ustawienia radia (zawartość pamięci, nastawy) jest płatny (co mnie może i nie dziwi) i opiera się na funkcji klonowania ustawień (znaczy trzeba radio ustaiwć w opcję klonowania ustawień, aby przesłać lub odebrać dane z PC)
2. Radio może przesłać dane o Waypointach w formacie:
$GPWPL,5113.81,N,01641.12,E,SR6WVX*2B
3. Radio może przesłać dane z GPS'a  w formacie:
$GPGGA,130242.954,5113.9564,N,01641.2508,E,0,00,99.9,-0042.8,M,0042.8,M,000.0,00
00*5C
$GPRMC,130242.954,V,5113.9564,N,01641.2508,E,9999.99,999.99,121210,,*27
4. Radio może odbierać dane z GPS'a (nie testowałem)

Ocena współpracy z PC jest więc mizerna.
Radio świetnie da sobie radę współpracując z GPSem, jest idealne dla kogoś co nie chce wydać kasy za zbędne bajery, a zależy mu na radiu z wbudowanym trakerem. Ma dobry odbiornik i parę fajnych gadgetów.
Nie nada się jednak dla ORMO i innych badaczy pisma (APRS'u). Nazwałbym go radiem z wbudowanym trakerem, niż radio z TNC.
Jak kogoś interesuje analiza ramek, podłączenie radia pod UIView,itp. to lepszy zdecydowanie jest Kenwood Th-d72.
Jest to super, ale "drugie" handy dla miłośnika APRS.

P.S.
Kabel RS'a jest taki sam jak do Kenwooda.
Uwaga, gniazdo jest głębokie i wymaga "długiej" wtyczki. Nie każda pasuje.
Robert

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:33:55 LOC »

Robert, dla pewności, potwierdź, chodzi tu o wersję VX-8GR, a nie odnosi się to do wersji VX-8DR. Czy tak?
73
Andrzej SP3LYR

SP6VWX

• Administrator
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:37:13 LOC »

Robert, dla pewności, potwierdź, chodzi tu o wersję VX-8GR, a nie odnosi się to do wersji VX-8DR. Czy tak?
Moje wypociny dotyczą VX-8GR, tej z wbudowanym GPSem.

Robert

sp3qdu

• *
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:47:05 LOC »

Witam! Czy jest mozliwosc odblokowania VX-8GE  bez ingerencji wewnątrz
Henryk

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
73
Andrzej SP3LYR

SP6VWX

• Administrator
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2011, 22:35:35 LOC »

Robert

SQ8RMY

• *
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:26:16 LOC »

Witam Wszystkich
Nie jestem fanem "zaśmiecania" nowymi wątkami, więc spróbuje podpiąc z pytaniem do starego. Planuje kupić VX 8GR z za granicy. Wyniesie około 1150 zł - nowy. Po necie krąża bardzo rózne opinie o tym modelu. Niektorym łapie fixa po 20 min , niektorym uzytkownikom po 5 itd.
Poza kwestią baterii, którą trzeba dokupić większej pojemności, czy ten model warto nabywac w tej kwocie, czy to raczej tak zwana "mina" ? Jezeli na przykład nie będe zadowolony i będe chciał odsprzedac po miesiącu lub dwóch zabawy ?

sp4cmw

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2013, 16:47:57 LOC »

Pięknie witam,

Podzielam wątpliwości, jednak wybór jest "coś za coś".

1. - Oczekiwanie na fixy przez kilkadziesiąt minut wyżerania pojemności akumulatora jest co najmniej irytujące...
       Miałem dwa dni, "używałem sobie", przeżyłem i co do bycia fanem VX8-GR to chyba poległem... :-(
2. -  Noszenie jeszcze drugiego urządzenia (typu receiver GPS-mouse)  + akumulatorek i plączące się kabelki jest kłopotliwe.
       Jeśli pokleimy to taśmą i zasilimy wspólnie z jednego zewnętrznego akumulatora - jest lepiej - tak uważam...

Wariant pierwszy - jesteś bardzo nowoczesny, lubisz komfort i wygodę - stać Cię na takie rozwiązanie!
Wariant drugi - kompromis, mniej wygody, drepczesz za topowcami, ale za to wiesz co się dzieje.

Moja opinia: używam TH-D7 + Rikaline 6010 X-5 + kabelki i akumulator 4,5 Ah/6V - noszę w plecaku, cierpię i nie marudzę...
Ale ja nie jestem na topie i akurat tak lubię...

Moim zdanie technologiczne rozwiązania Zacnej Firmy Yaesu jest do bani, zwłaszcza w Bieszczadach...
Wychwalam sprawdzone moje rozwiązanie, zwłaszcza z rozszerzeniem -7, np. via SR8VPW - które to dziękując  Twórcom, oby działało wiecznie - a co najmniej do lipca, sierpnia, września, października - lat kolejnych... :-)

Wybór należy do Ciebie.

To tylko takie skromne moje zdanie wspierane też przez moją XYL.
I to byłoby na tyle...

Serdeczności z Łomży tuż przed eksplozją wiosny

73!- Henryk
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 17:50:49 LOC wysłana przez sp4cmw »
Nowy znak: HF4C

SP9RQA

• PG APRS
  • *
    • Zdjęcia
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2013, 18:21:13 LOC »

(...)
2. -  Noszenie jeszcze drugiego urządzenia (typu receiver GPS-mouse)  + akumulatorek i plączące się kabelki jest kłopotliwe.
       Jeśli pokleimy to taśmą i zasilimy wspólnie z jednego zewnętrznego akumulatora - jest lepiej - tak uważam...

Wariant drugi - kompromis, mniej wygody, drepczesz za topowcami, ale za to wiesz co się dzieje.

Moja opinia: używam TH-D7 + Rikaline 6010 X-5 + kabelki i akumulator 4,5 Ah/6V - noszę w plecaku, cierpię i nie marudzę...
Ale ja nie jestem na topie i akurat tak lubię...
(...)

A pamiętasz Henryku jak w zeszłym roku Twoje rozwiązanie odmówiło posłuszeństwa w Bieszczadach...

Abstra***ąc od firmy, czy to Kenwood, czy Yaesu to rozwiązanie bez plątaniny kabelków wydaje mi się jednak być lepsze.
Sam przed zakupem TH-D72 używałem VX-6+OT+60CSX i było to bardzo kłopotliwe i tak naprawdę to nigdy nie byłem pewien,
czy to działa, czy nie. Dopiero po powrocie do domu można było na mapie sprawdzić, czy coś wyszło czy nie. W zintegrowanych tego problemu brak, bo odbierasz potwierdzenie, jeśli nawet nie za każdym razem to co któraś ramka się potwierdzi i wiesz na czym stoisz.

Pozdrawiam
Krzysztof, Gorlice QSX 145.300
jabber:sp9rqa@jabster.pl, http://sp9rqa.net http://staregorlice.eu

SQ7BCZ

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2013, 21:28:51 LOC »

Może dlatego ze GPS-y nowszych generacji rozpieściły  użytkowników , przy  tym radiu łapanie fixa trwa trwa irytująco długo,ale jak już zaskoczy to trzyma stabilnie.
Baterie właściwie trzeba by raz dziennie ładować.
jak na mój  gust ten  wyświetlacz tez jest  taki zbyt mały.  i  to tyle minusów. 
wszystko inne zostaje na plus, kabelki sie nie plączą,APRS śmiga bezawaryjnie. radio poręczne z wieloma różnymi  możliwościami. ja używam go z mała 4,5 cm antena i  jest  super wygodne.
SQ7BCZ

SQ8RMY

• *
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:42:37 LOC »

Dziekuje bardzo kolegom za odpowiedzi - opinie.
Niestety nie moge mieć rozwiąznaia z doczepianymi kabelkami itp. plontaniną. Czesto chodze pieszo lub jezdze na rowerze w roznym terenie w porze letniej, czyli krotkie spodenki i koszulka. Dodatkowe kabelki , mocowania to kłopot. Chociaż z wyglądu lub jak sie mówi z tak zwanego designu, podoba mi się bardziej VX 8DE :) Aktualnie mam VX 6E z którego jestem zadowolony, a w zwiazku z tym (porównawczo) czy VX 8 wygodnie lezy w ręku ? Czy łatwy do operacji jednym kciukiem ? 
Czy sądzicie, że będe miał potem kłopot z odsprzedaniem ? Czy to w miare przyzwoita cena wzgledem uzywek np z alegro ? Chociaz aktualnie nie widze nic na aukcjach, ale nie znam tez, nie sledze rynku aukcyjnego (wórnego)