Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: "Oko Moskwy"  (Przeczytany 7164 razy)

SQ1PSH

• PG APRS
  • *
    • Pogoda
"Oko Moskwy"
« dnia: Październik 30, 2010, 17:05:44 LOC »

Planuję w najbliższym czasie wyprawę do "Strefy Zero" w Czarnobylu... oprócz zwiedzenia tego szczególnego w historii miejsca, dla mnie jako chłopaka, który kiedyś odbywał praktyki w polskiej "końcówce" Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej - Stacja Energetyczna WN 750kV Widełka k.Rzeszowa... obecnie jest jeszcze wielka ochota zobaczyć Radar Pozahoryzontalny, właśnie umieszczony przez ZSRR w Czarnobylu - zwany "Okiem Moskwy"...
Podaje linki do dwóch miejsc opisujących go, oraz galerii tam zawartej - http://www.podniesinski.pl/portal/?p=2421 oraz http://www.czarnobyl1986.pl/fakty-o-czarnobylu/oko-moskwy-instalacja-radarowa-czarnobyl-2 ...
Jakby coś takiego przerobić na Digi APRS - to Ukraina chyba ma pokrycie 100% ...
Pierwotny termin wyprawy dla mnie to 23-29 listopada, o ile zbierze się 40-osobowa grupa chętnych... zainteresowanych odsyłam na http://strefazero.org/index.php?id=2&ArticleId=63 ...
Jak się nie uda za miesiąc, to w przyszłym roku może i z Naszego Forum zebrała by się ekipa?...
73, Tomek

SP7FOY

• *
Odp: "Oko Moskwy"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2010, 22:34:33 LOC »

Pierwotny termin wyprawy dla mnie to 23-29 listopada, o ile zbierze się 40-osobowa grupa chętnych... zainteresowanych odsyłam na http://strefazero.org/index.php?id=2&ArticleId=63 ...
Jak się nie uda za miesiąc, to w przyszłym roku może i z Naszego Forum zebrała by się ekipa?...

A nie myślałeś żeby wybrać się tam całkiem na własną rękę?
Ja na przyszły rok coś takiego szykuję. Póki co tylko nie wiem jaki termin, ale raczej jakoś w okolicach wakacji.

SQ1PSH

• PG APRS
  • *
    • Pogoda
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2010, 06:09:55 LOC »

Nie jestem dobry w organizowaniu czegoś na Wschodzie, tamte realia na razie mnie przerastają, więc wolałem z kimś kto je zna się zabrać... ale jakby wyprawa nie doszła do skutku, to możemy zacząć wspólnie myśleć o wyprawie na własną rękę w okolicy wakacji  ;D  ...
73, Tomek

SQ5AM

• PG APRS
  • *
    • Foto Blog
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2010, 16:56:25 LOC »

FOY, fajna koncepcja. Jakieś szersze info? Coś już konkretniej myślałeś? Bo faktycznie termin wakacyjny chyba jest lepszy od końcówki listopada.
Adrian VY 73!

SP7FOY

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2010, 17:32:55 LOC »

FOY, fajna koncepcja. Jakieś szersze info? Coś już konkretniej myślałeś? Bo faktycznie termin wakacyjny chyba jest lepszy od końcówki listopada.

Wyjazd na jakieś dwa dni na miejscu. Minimum ze względów bezpieczeństwa to dwa samochody.
Wnioski o zezwolenia są prawie gotowe. Wiek minimalny to 16 lat.
Nie mam pojęcia jak podejdą władze do wniosku o pracę radiostacji z tego terenu bo chciałbym tak KFa uruchomić.
Jeśli im się to nie spodoba to tylko wycieczka. Zgoda na nocleg w strefie zależy od dobrego humoru urzędnika, więc z radiostacją pewnie tak samo.

SQ1PSH

• PG APRS
  • *
    • Pogoda
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2010, 19:47:35 LOC »

Jeżeli chodzi o auto, to ja się ze swoją Skodą od razu piszę, czyli bez dużych tobołów ze mną pięć osób... komfortowo cztery :) ... SP7FOY - co do wieku to sprawdzałem różne źródła, ale wszystkie twardo podają 19 lat minimum - podobno to jedna z nielicznych rzeczy, których się u Nich nie da przeskoczyć... ale głowy za to nie dam ;) ... jeżeli pojadę za miesiąc rozeznam wszystkie tematy na miejscu...
73, Tomek

SP7FOY

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2010, 21:56:29 LOC »

co do wieku to sprawdzałem różne źródła, ale wszystkie twardo podają 19 lat minimum - podobno to jedna z nielicznych rzeczy, których się u Nich nie da przeskoczyć

Mogli zmienić w ostatnim roku. Nie specjalnie śledzę ich prawo :)
Wyjazd tam ogólnie ciężko przeskoczyć bokiem bo aż trzy urzędy dają zezwolenie.
Skoro tu jest szansa, że będą chętni to na wiosnę pojadę się zorientować co i jak. Wtedy wrócimy do tego kto i kiedy.

sp4cmw

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2010, 09:17:18 LOC »

Nowy znak: HF4C

SQ5AM

• PG APRS
  • *
    • Foto Blog
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2010, 17:20:56 LOC »

Ja już mam dozymetr, który już raz był w Prypeci. Sprawuje się dobrze.

http://www.youtube.com/watch?v=_Xt-dmZsp0s
Adrian VY 73!

SQ1PSH

• PG APRS
  • *
    • Pogoda
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2010, 19:18:16 LOC »

Dziś dostałem wiadomość, że obydwa terminy wyjazdu w listopadzie zostały odwołane - za mała liczba chętnych.... stąd temat wyjazdu w przyszłym roku uważam cały czas za otwarty... i jestem gotów się zaangażować...
73, Tomek

sq5rde

• *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2010, 12:37:12 LOC »

Agi
sq5rde

jabber: maciupeq#gmail.com

SQ6NTI

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2011, 13:51:50 LOC »

Myślę, że znajdzie się tu jeszcze dwóch zainteresowanych, którzy mieli jechać bardziej zorganizowanym wypadem 26 marca, ale ze względów finansowych przekładają wyjazd. Jedną z tych osób jestem ja. Komercyjne wycieczki już są, jeśli uda nam się zorganizować mniej komercyjną, tym bardziej by mi się to podobało. Termin wakacyjny zdecydowanie najlepszy, bo i temperatura przyjemniejsza i zdjęcia ciekawsze.
Miłosz SQ6NTI - Wrocław APRS Team - QRV 145.450, SR6WR, 145.250, SR6R

SQ1PSH

• PG APRS
  • *
    • Pogoda
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2011, 13:57:59 LOC »

Dziś na http://strefazero.org/index.php?id=5 mają rozpocząć się zapisy na pierwsze dwa terminy w tym roku. Wybieram się wstępnie na drugi. Zobaczę realia na miejscu. A wtedy możemy i pomyśleć o naszym KF-wskim wypadzie. Będę próbował z TH-D7 i mocowanej gdzie popadnie anteny nawiązać QSO przez APRS z wykorzystaniem ISS...
73, Tomek