Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowości z Poznania :)  (Przeczytany 8493 razy)

SP3VSS

• PG APRS
  • *
  • Nic co tajne nie jest nam obce.
Nowości z Poznania :)
« dnia: Marzec 14, 2005, 13:53:14 LOC »

Kolega klubowy jest w trakcie produkcji takiego wynalazku: http://www.axeprim.poznan.pl/sp3fhi/fhi-trak/
Sprawa jest rozwojowa i na razie sa robione testy sprzętu ale co tydzien pojawiają się niusy.

SQ2FOA

• PG APRS
  • *
    • http://sq2foa.republika.pl
FHI-Trak
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2005, 14:12:02 LOC »

Moje obawy związane są konfiguracją za pomocą zdalnej preparacji ramek.
1. Załóżmy że użytkownik będzie w terenie i będzie potrzebował coś przestawić a nie będzie miał pod ręką innej stacji i co wtedy?
2. Napewno zjawi się kilka zawodników który będą komuś przestawiać ustawienia w tym urządzeniu.

Gdy projektowałem FOA-Packa to zastanawiałem się czy zrobić zdalne sterowanie, ale z dwóch wyżej wymienionych powodów zaniechałem tej funkcji.
Radosław Kamowski

SP3VSS

• PG APRS
  • *
Re: FHI-Trak
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2005, 14:16:28 LOC »

Cytat: "SQ2FOA"
Moje obawy związane są konfiguracją za pomocą zdalnej preparacji ramek.
1. Załóżmy że użytkownik będzie w terenie i będzie potrzebował coś przestawić a nie będzie miał pod ręką innej stacji i co wtedy?
2. Napewno zjawi się kilka zawodników który będą komuś przestawiać ustawienia w tym urządzeniu.

Gdy projektowałem FOA-Packa to zastanawiałem się czy zrobić zdalne sterowanie, ale z dwóch wyżej wymienionych powodów zaniechałem tej funkcji.

pewnie jakaś blokada będzie,  a w przypadku gdy nie masz radia to w urządzniu które nie ma zdalnego sterowania i tak nie zmienisz ustawień :)

p.s. płytke dostałeś ???

SQ2FOA

• PG APRS
  • *
    • http://sq2foa.republika.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2005, 14:29:30 LOC »

Płytki nie dostałem.

Jeśli urządzenie nie ma zdalnego sterowania to może mieć ręczne tak jak ma FOA-Pack.

Jak już SP3FHI zrobi obsługę PC-klawiatury to zgłoszę się do niego w sprawie procedurki odczytu, bo moja coś nie działa należycie.
Radosław Kamowski

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2005, 14:47:28 LOC »

Cytat: "SQ2FOA"
Płytki nie dostałem.

Jeśli urządzenie nie ma zdalnego sterowania to może mieć ręczne tak jak ma FOA-Pack.

Jak już SP3FHI zrobi obsługę PC-klawiatury to zgłoszę się do niego w sprawie procedurki odczytu, bo moja coś nie działa należycie.

juz wysyłam na priva, zaopiniuj czy jest OK, bo koledzy chca juz budowac i pytaja kiedy bedzie płytka.

SQ5DCP

• Administrator
    • www.aprs.tomul.net
Re: Nowości z Poznania :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2005, 14:58:10 LOC »

Cytat: "SP3VSS"
Kolega klubowy jest w trakcie produkcji takiego wynalazku: http://www.axeprim.poznan.pl/sp3fhi/fhi-trak/
Sprawa jest rozwojowa i na razie sa robione testy sprzętu ale co tydzien pojawiają się niusy.

Idea fajna, im wiecej wynalazcow, tym ciekawiej sie robi.

Co do dekodowania sygnalu za pomoca procesora bez modemu, to mam mieszane uczucia.
Jesli urzadzenie dekoduje mniej niz 50% ramek, to wydaje mi sie, ze mozna o tym spodobie zapomniec. ..no chyba, ze jest szansa na zwiekszenie skutecznosci do 90%. Jesli to ma byc urzadzenie mobilne, to ciezko bedzie o tylko silne sygnaly.

Zdalne sterowanie w zasadzie tylko komplikuje sprawe. ..lepiej byloby sie skupic na konfiguracji za pomoca klawiatury, lub kilku klawiszy, jesli urzadzenie nie przewiduje pelnej klawiatury numerycznej.

Zycze wytrwalosci w doprowadzeniu projektu do konca..
Mnie narazie najbardziej ze wszystkich urzadzen na swiecie podoba sie FOAPack :wink: ...no ale nie czas jeszcze na porownania.

SP3VSS

• PG APRS
  • *
Re: Nowości z Poznania :)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2005, 15:27:47 LOC »

Cytat: "SQ5DCP"
Idea fajna, im wiecej wynalazcow, tym ciekawiej sie robi.

Co do dekodowania sygnalu za pomoca procesora bez modemu, to mam mieszane uczucia.
Jesli urzadzenie dekoduje mniej niz 50% ramek, to wydaje mi sie, ze mozna o tym spodobie zapomniec. ..no chyba, ze jest szansa na zwiekszenie skutecznosci do 90%. Jesli to ma byc urzadzenie mobilne, to ciezko bedzie o tylko silne sygnaly.

wiesz co jest najśmieszniejsze ?? postawiliśmy kilka modemów kolo siebie: MXa, TCMa, D7 i proc i czytalismy ramki. Wyniki były zdumiewające :) proc czytał więcej ramek niz D7 a to dlatego, że w D7 ramka jak nie przyjdzie cała idealna to jej nie wyświetli, proc czyta wszytsko. zauwazylismy, że każdy dekoder odbiera inne ramki, tzn. żaden nie odebrał 100% ramek. Osiągalismy dośc duzy % odbioru ale nie było faworyta.co do dalszych odległości to beda robione testy i zamieszczone na stronie WWW. poza tym będzie opcja podłączenia MXa, kto chce zrezygnowac z dekodowania przez proc podepnie sobie MXa i przełaczy w sofcie.

Zdalne sterowanie w zasadzie tylko komplikuje sprawe. ..lepiej byloby sie skupic na konfiguracji za pomoca klawiatury, lub kilku klawiszy, jesli urzadzenie nie przewiduje pelnej klawiatury numerycznej.

wszytsko jakos upakujemy :) my wymyslamy, Tomek pisze :)

Zycze wytrwalosci w doprowadzeniu projektu do konca..
Mnie narazie najbardziej ze wszystkich urzadzen na swiecie podoba sie FOAPack :wink: ...no ale nie czas jeszcze na porownania.

oczywiście. na rzie ten projekt dązy do upakowania tego do wielkości LCDka, zasilania z jednego paluszka aby moznabyło to zmiescic w obudowe np. telefonu komórkowego. co do FOA-packa Radek obiecał na jutro weryfikację pytki i jak będzie OK, ruszam z produkcją.