Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: GPS a "QTH - Lokator"  (Przeczytany 11664 razy)

sq5cjz

• PG APRS
  • *
GPS a "QTH - Lokator"
« dnia: Marzec 23, 2005, 11:19:11 LOC »

Ameryki pewnie nie odkryłem, ale dla tych co nie wiedzą, przestawiając  w menu GPS'a Format Pozycji z hddd.mm.mmm' na Maidenhead uzyskujemy wyświetlanie "QTH - Lokatora" zamiast współrzędnych. Bardzo przydatna funkcja kiedy nadajemy z terenowego QTH, lub chcemy sprawdzić jaki to lokator.

Robert

SQ5DCP

• Administrator
    • www.aprs.tomul.net
Re: GPS a "QTH - Lokator"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2005, 11:28:53 LOC »

Cytat: "sq5cjz"
Ameryki pewnie nie odkryłem, ale dla tych co nie wiedzą, przestawiając  w menu GPS'a Format Pozycji z hddd.mm.mmm' na Maidenhead uzyskujemy wyświetlanie "QTH - Lokatora" zamiast współrzędnych. Bardzo przydatna funkcja kiedy nadajemy z terenowego QTH, lub chcemy sprawdzić jaki to lokator.
Robert

..moze to i nie Ameryka, ale ja przynajmniej o tym nie wiedzialem. Sprawdzalem, mam taki format i dziala!

Dzieki..

SP3EOL

• PG APRS
  • *
GPS a "QTH - Lokator"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2005, 20:02:22 LOC »

Tak jak napisal kolega SQ5DCP w nastepnym poscie nie kazdy ma czas i mozliwosci grzebac w ustawieniach SETUPu urzadzen a moim zdaniem przyjemniej czyta sie odpowiedz - podpowiedz,  niz odwarkniecie ...poszukaj w starych postach
Pozdrawiam wszystkich z LUTSKA na UKRAINIE dzisiaj uruchomilem program UI View32 na komputerze Jacka SP3RNU pod jego znakiem z miejsca gdzie jestesmy i zobaczymy co sie bedzie dzialo moze i uda sie przez ISS ale mam jedynie VX300 LEGENDA i TT3 a moze zadziala?
Nie czekam aż mnie poproszą, sam pytam czy i jak mogę pomóc.
czesio sp3eol@wp.pl