Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: APRS na Nokia E52  (Przeczytany 8978 razy)

SQ6OCZ

• *
APRS na Nokia E52
« dnia: Maj 30, 2011, 17:02:03 LOC »

Witam
Szukam programu na E52 z wbudowany GPS-em.
Przeszukałem forum i nic nie znalazłem.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Vy 73 Robert
Vy 73 de Robert

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
Odp: APRS na Nokia E52
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2011, 20:04:07 LOC »

Szukaj softu na symbiana,no chyba ze java ( nie wiem jak z tym to wylada bo nigdy symbianem sie nie bawilem ) ale ostatnio symbian odchodzi w niepamiec  :P

sp7vvx

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2011, 23:51:51 LOC »

Witajcie
Ja czasami używam MGMaps ale ta konfiguracja jest prądo żerna
73 '
DareckY

SQ6OCZ

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2011, 18:24:34 LOC »

Witam
Dziękuję za odpowiedzi.
Myślałem, że uchowam się przed "androizacją" :)
Czas przesiąść się na coś nowego.
Temat uważam za zamknięty.
73
Vy 73 de Robert

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2011, 19:26:46 LOC »

Tylko, że żaden Android nie wytrzyma tyle na baterii co E52 :(
Robert

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2011, 23:18:34 LOC »

To wlasnie duuuuzy minus tych sprzetow,wszystko sie rozwija ale pojemnosc akumulatorow nie bardzo  :(

SQ9EZH

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2011, 23:25:06 LOC »

Tylko, że żaden Android nie wytrzyma tyle na baterii co E52 :(

Android to nie telefon, wiec porównanie nie jest właściwe.
Średniej jakości smartfon (z rozsądnie skonfigurowanym Androidem) na jednym ładowaniu potrafi wytrzymać bardzo długo.

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2011, 23:28:41 LOC »

Moj raczej rozsadnie nie jest skonfigurowany bo tak srednio daje rade 12h i na ladowarke,tylko ze ja co chwila uzywam map,aprsu,ssh,przegladarki i wsztystko inne co mi potrzebne  ;)

SQ9EZH

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2011, 23:56:47 LOC »

Moj raczej rozsadnie nie jest skonfigurowany bo tak srednio daje rade 12h i na ladowarke,tylko ze ja co chwila uzywam map,aprsu,ssh,przegladarki i wsztystko inne co mi potrzebne  ;)

Praktycznie każdy telefon użyty do APRS (ze względu na obsługę GPS i transmisję danych - niekiedy w słabych warunkach zasięgu GSM) "połyka" baterię dość szybko. Poza tym nie można porównywać energochłonności programów APRS na Androida do tych, co pracują np. na Nokiach - w mojej ocenie, to możliwości programów na Androida zostawiają daleko w tyle jakieś tam programy działające np. w JAVA na przedmiotowych Nokiach (wiąże się to oczywiście z dość dużym poborem energii). Z bólem jednak muszę przyznać, że programom na Androida brakuje Smart Beacon. Ja codziennie korzystam z telefonu na Androidzie (a mam raczej model z najniższej półki) i ładuję go raz na 5 dni (fakt, raczej nie korzystam często z APRS). Znany mi jest jednak przypadek, że nieco bardziej "wypasiony" smartfon na Androidzie raz naładowany wytrzymał prawie 3 tygodnie - z całą pewnością jest do bardzo dobry wynik. To ja tyle w tym temacie, bo dyskusja poszła w zupełnie innym kierunku.

SQ2NIL

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2011, 02:13:55 LOC »

Witajcie
Ja czasami używam MGMaps ale ta konfiguracja jest prądo żerna

Możesz zdradzić jak ustawiłeś swoją E52 tak żeby nie rozłączała z serwerem APRS?

W moim przypadku wygląda to tak że póki wszystko pracuje przez WIFI to nie ma problemów lecz kiedy włączam MGMaps poza zasięgiem rutera to przez internet mobilny wychodzi tylko pierwsza ramka a potem telefon odłącza aplikacje od sieci i wyskakuje komunikat "communication failed".

sp7vvx

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2011, 08:27:02 LOC »

To wszystko zależy od telefonu i zasięgu operatora . Teraz mam zdjętą blokadę SIM i włożyłem inną kartę i jak korzystam z netu via GSM to telefon się zawiesza , bo mam nakładkę ORANGE .
Ale mam nadzieje że jak wywalę to dziadostwo i będzie sam oryginalny soft to będzie działało poprawnie
73 '
DareckY

sq9xtr

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2011, 12:05:37 LOC »

Podepnę się do tematu choć mam E66.
Nie mam niestety żadnych zdolności programistycznych ale moim zdaniem fajni było by stworzyć programik do wysyłania pozycji, który nie korzysta permanentnie z połączenia via GSM - oraz też niekoniecznie non-stop korzysta z GPSu.
Dla mnie ideałem był by program który wysyła informację o moim położeniu nawet raz na 30 minut i może to odbywać się nawet via SMS. Znalazłem np. http://store.ovi.com/content/98851 gdyby tylko możliwe było edytowanie z jaką treścią i w jakiej formie wysyłane są wiadomości to można by wysyłać e-mail do serwera via SMStoPOS. Przydatna rzecz np. dla samotnie wędrujących po górach - w razie draki obszar poszukiwań można bardzo zawęzić, a koszty oraz zużycie baterii minimalne.
OpenTracker+, Yaesu FTL 2011 *** Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB-T w Polsce http://telewizja-cyfrowa.com.pl