Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Płytki do FOA-Packa  (Przeczytany 18387 razy)

SP2BZW

• Administrator
  • unikaj pijanego malkontenta i frustrata !!!
    • http://www.confluence.org/visitor.php?id=645
Re: Co z płytkami?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2005, 01:34:28 LOC »

Cytat: "SP2DFW"
W dniu 15 kwietnia dokonałem przelewu za 3 sztuki płytek. Do chwili obecnej ich nie otrzymałem. Kolega Artur SP3VSS nie odpowiada na e-maile, a chciałbym przynajmniej potwierdzenia zapłaty i określenia terminu realizacji.
Vy 73,  Edward

no Artur... :roll:  trochę to dziwnie zabrzmiało w dodatku w kontekście przed momentem rozmowy z Edkiem który twierdzi że - ("pal licho" płytki  :( )
do dnia dzisiejszego nie dostał o Ciebie żadnej odpowiedzi  :?:

wyjaśnij proszę problem bo zbankrutujesz na browar na Tamie  :D
73' Darek SP2BZW & IKAR

SQ5FNQ

• *
Płytki do FOA-Packa
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2005, 09:32:56 LOC »

Kolejna uwaga do plytki zrobionej prze VSS-a.

Cienkie sciezki masy to zdecydowanie najslabszy punkt tej plytki. (Artur czy nie mozna tego pogrubic w kolejnych wersjach, albo przewidziec punkty do podlutowania dodatkowych zworek? ) W najdalszych odleglosciach od stabilizatora podczas transmisji RS232 masa potrafi sie podniesc nawet do poziomu 1V. Tak wiec polecam pociagnac pare dodatkowych lini kynarem laczac stabilizator z najbardziej odleglymi punktami. Co samo nalezalo by zrobic z liniami zasilajacymi, zmniejszylo by to szrpniecia w zasilaniu. Troche tez walczylem z zakluceniami od wcz. Obklejenie obudowy folia metalowa jest dosc skuteczne (ja uzylem aluminiowej tasmy klejacej dostepnej w hipermarketach). Oczywiscie nalezy pamietac o podlaczeniu ekranu do masy ukladu (np dolutowac sprezynke do plytki). Ja dodatkowo dalem po 10p (wartosc wybralem na czuja, nie wiem czy dobrze) miedzy kazda noge sygnalow wchodzacych na plytke a mase (tam gdzie sa gniazda DB9) ale nie wiem czy to wiele pomoglo. W kazdym razie teraz da sie pracowac z reczniakiem trzymanym blisko FOA-packa choc mozna znalesc takie punkty ze wyswietlacz blednie.

Pozdrawiam...

MS

PS. Czy sa moze gdzies dotepne plytki do TinyTracka ??? VSS, moze przy produkcji plytek FOA zrobil bys tez pare TT ???
PS2. Alternatywa do TT bylo by zrobienie FOA-packa bez wyswietlacza sterowaniego jak TT tyle ze mialby transmisje dwustronna i DIGI. Jak by bylo to wykonane w SMD to bylo by miodzio. Tak sie dziwnie sklada ze w PL latwiej dostac FX614 w smd niz w DIP :) no ale to tylko takie moje gdybanie a FOA i tak pewnie nie wie w co ma lapki wlozyc :)

SP3VSS

• PG APRS
  • *
  • Nic co tajne nie jest nam obce.
    • http://vss.pl
Płytki do FOA-Packa
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2005, 20:26:19 LOC »

Witam !

Dopiero znalazłem chwilke czasu aby napisac kilka słów :) Co do płytek zamówiłem  jeszcze 10 sztuuk, miałem odebrać wczoraj ale przerwa urlopowa przesunęła sprawę na jutro. Przy pomocy Radka ruszył mój FOA-pack i jak widać na zdjęciach poniżej działa. :)

To zdjęcie płytki od strony elementów:

Rzeczywiście jak wielu kolegów pisało brak masy robi lekki error na płytce. Myślałem już o tym aby kolejne płytki zrobic z full masa od strony elementów. Aby ograniczyć zakłócenia wokół MX614nalezy zrobić małą przeróbkę na płytce. Należ przeciąc ścieżke w punkcie 1 i wykonac zworkę pomiędzy punktami Z zgodnie z rysunkiem:

Pozdrawiam
-
VSS
PZK - Piraci Z Karaibów
http://vss.pl/aprs_digi_igate_wyse_s90