Wydaje się, że obecnie crossband w APRS jest coraz mniej pożądany. Miał on uzasadnienie, gdy liczba IGatów była niewielka, no i ruch APRS jako taki był znacznie mniejszy. Przekazywanie całościowe ruchu z jednej częstotliwości na drugą prowadzi do zapychania sieci na obu pasmach. Chyba crossowanie tylko wybranych ramek, jak np. msg ma uzasadnienie.
Natomiast ciekawe byłoby stworzenie urządzenia z dwoma wejściami odbiorczymi. Druga, alternatywna częstotliwość może służyć urządzeniom o małej mocy, jest ona czysta i dlatego trackery z nadajnikami rzędu mW mają szanse być odebrane i przez taki digi przekazane do lokalnej sieci. Czy też przemienniki foniczne mogą pracować w trybie Mic-E, a więc stacja prowadząca łączność na koniec relacji wysyła beacon pozycji, przemiennik FM rozpoznając sygnał packetowy wycisza audio na wyjściu, a ramka wchodzi do sieci APRS.
Co do sprzężenia dwóch wx3in1, to wydaje się mało ekonomiczne, bo każdy z nich musiałby mieć swoją stację pogodową, aby na obu pasmach podawać dane wx, swój pomiar tlm. Raczej uproszczony moduł, który miałby obsługę portu radiowego i łączyłby się z wx3in1 po LAN, czy WAN byłby bardziej sensowny. A gdyby taki moduł był również w wersjach dla 9600bps, czy dla 300bps, to z pewnością podniosłoby to atrakcyjność całego projektu.