Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: SR8WXO na moim prototypowym digi  (Przeczytany 4589 razy)

SP8EBC

• *
SR8WXO na moim prototypowym digi
« dnia: Październik 06, 2013, 09:37:28 LOC »

Cze,
Jako pokłosie tematu "Projektowanie własnego trackera APRS czyli znęcam się nad Baycomem" powstał funkcjonalny prototyp urządzenia pracującego jako Digi APRS z obsługą stacji pogodowej oraz funkcją KISS-TNC (jednocześnie). Został on zainstalowany na mojej stacji SR8WXO i zastąpił używany dotychczas komputer PC z UI-View, który notorycznie odmawiał współpracy. Całość znajduje się w lokatorze KN09WR w pobliżu naszego startowiska paralotniowego na Działach w Korczynie koło Krosna (w woj. Podkarpackim gdyby ktoś był słaby z geografii).

Cały czas będę rozwijał funkcjonalność urządzenia jak również będą pewnie powstawały kolejne stacje o niego oparte. Docelowo prototyp ma przerodzić się w urządzenie gotowe do produkcji małoseryjnej. Własne PCB, własna obudowa, przygotowana odpowiednia dokumentacja techniczna. Nie chcę narazie rozpisywać się o docelowej funkcjonalności mojej zabawki, bo jak wiadomo rzeczywistość rewiduję wszelkie plany. Tak czy inaczej chcę pójść w nieco inną stronę niż Tomek SP6VGX (który uskutecznia monitor ramek) i opracować coś pokroju WX3in1 :)

foto:
https://picasaweb.google.com/116678234437950717727/SR8WXOPoLiftingu1Pazdziernika2013?authkey=Gv1sRgCOuT68KujeDg9gE

aprs:
http://aprs.fi/info/SR8WXO
Mateusz == 43-300 Bielsko Biała

SP6VGX

• *
Odp: SR8WXO na moim prototypowym digi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2013, 16:46:43 LOC »

No mi na chwile obecna ze sprzetu tez wychodzi cos bardziej na wzor WX3in1, ale obsluge TFT postanowilem dodac na koncu. Choc na chwile obecna nie planuje podpinania po RS232 stacji WX.... ot chocby z takiego powodu ze takiej nie posiadam. Moze jak ceny byly by nizsze to bym kupil.... ale jakos szkoda mi obecnie wydac ponad tysiac zlotych na WX. Zwlaszcza ze zbieram na jakies nowe radio....
Tomek SP6VGX
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
QRG: SR5WA (439.350)
D-STAR: SR5WW B (438.500) - REF032
DMR-ID: 2600023

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2013, 17:23:59 LOC »

Mateusz - ja się chyba przeprowadzę w okolice Krosna.
Temperatura w tamtych stronach constans 22,8  - zimą też tak będzie?  ;D
Ciśnienie też stałe - normalnie raj dla meteopatów.

Tomek - nie poddawaj się - WS2350 jest do nabycia w cenie ok. 400 zł.
Wiem, bo niedawno mój portfel schudł o taką kwotę z powodu "śmiertelnego zejścia" mojej poprzedniej pogodynki (WS2300).

SP6VGX

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2013, 22:09:00 LOC »

Adam no 400 to juz rozsadniej, nie wiem prawde mowiac - ale jakos gdzies przegladalem internet swojego czasu i ceny (szukajac WS2300) i cos mi sie zdawalo ze znalazlem jakis odpowiednik chyba za 1200zl :)

Ale i tak jak wspomnialem priorytet to radio i wkoncu pomyslec o jakis antenach bo na razie to u mnie bida i poza przemiennik nie jestem w stanie daleko wyskoczyc - a to niestety troche kasy do zainwestowania...

Tomek SP6VGX
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
QRG: SR5WA (439.350)
D-STAR: SR5WW B (438.500) - REF032
DMR-ID: 2600023

sp4cmw

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2013, 09:35:35 LOC »

Pięknie witam,

Jeśli możesz - podaj Adamie życzliwie aktualny namiar na te WS-2300 (po tych 4k - oczywiście!).
Może taka informacja na naszym FORUM będzie użyteczna szerszemu gronu "meteopatów"...?

73! - Henryk
Nowy znak: HF4C

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2013, 10:50:21 LOC »

Ja WS2350 (identyczna jak WS2300, ma tylko dodatkowo konwerter RS232-USB) kupiłem tu:
http://www.redcoon.pl/B351345-Technoline-WS-2350_Radiowe

SP8EBC

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2013, 22:20:51 LOC »

Ciśnienie i temperatura są oczywiście lipne, bo nie zamontowałem tam odpowiednich czujników :) Już mi ktoś zwracał uwagę, że lepiej by było wpidać 99 stopni to przynajmniej było by wiadomo że to ściema.

A propos WS2300 to czy ktoś z posiadaczy mógłby mi pomóc i podesłać zrzut danych latających po porcie szeregowym pomiędzy kompem a stacją? Napisał bym do niej odpowiedni sterownik ale muszę mieć jakieś informację na temat protokołu. Jak by co to udostępnie odpowiedni soft i powiem jak to się robi..
Mateusz == 43-300 Bielsko Biała