Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: WXTelemetry  (Przeczytany 15375 razy)

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
Odp: WXTelemetry
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 18, 2012, 17:02:36 LOC »

W sumie, jeśli sprzęt pozwala na pracę radiową, to można dać chociaż odbiornik i wpuszczać do serwera wszystko, co w okolicy krąży na RF.
73
Andrzej SP3LYR

SP8EET

• *
  • BAMBUCIA JEST WSZĘDZIE -APRS TEŻ
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 18, 2012, 17:07:00 LOC »

Jeszcze jedno pytanie ,jak macie skonfigurowane ustawienia serwerów ,bo jest możliwość wpisania trzech ,osobiście mam wpisany jeden ten z instrukcji ale na wszelki wypadek warto mieć jeszcze dwa w zapasie tylko jakie i jak je poprawnie wpisać ?

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 18, 2012, 17:13:31 LOC »

Ja mam wpisane w 3 pola :)
Z CMD wystarczy sobie wpisać dowolną nazwę serwera APRS i rozwiąże nam adres IP a to już możemy wpisać w pole konfiguracyjne WX3in1+

Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SP8EET

• *
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 18, 2012, 17:39:08 LOC »

dzięki za wszystko ,na chwilę obecną mam wszystko co potrzeba .Odnośnie pracy na docelowym miejscu ,tak będzie zainstalowane radio ale tylko odbiornik będzie podpięty do tego urządzenia a docelowo planowana jest jeszcze stacja pogodowa .

SP1WSW

• PG APRS
  • *
  • ORMO rządzi ORMO radzi ORMO nigdy Cię nie zdradzi
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2012, 19:27:28 LOC »

...bo na 2m będzie się kłóciło że sprzętem profesjonalnym tam zainstalowanym .

Co to za sprzęt profesionalny ?
 ;)
Własność intelektualna: WSWBeacon, W-APRS oraz WSWobject
Tomek http://sp1wsw.szczecin.hamradio.pl
Szczecin http://www.szczecin.hamradio.pl

SP8EET

• *
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2012, 19:50:05 LOC »

sztabu antykryzysowego i starostwa powiatowego ,to wszystko pracuje blisko 2m więc dostałem zgodę na pracę tylko w paśmie 70cm ewentualnie odbiornik w paśmie 2m .

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 30, 2012, 11:52:01 LOC »

Uruchomiłem w końcu moduł telemetrii dla WX3in1+
http://aprs.fi/#!call=a%2FSR5NRF&timerange=3600
Na początek jest temperatura, napięcie zasilania zestawu WX3in1+ i modułu telemetrii oraz prąd pobierany przez oba urządzenia (w granicach 100mA)
Docelowo będzie zasilanie z panela słonecznego.
Trzeba było skorygować parametry EQNS (Coeff B) dla prawidłowych wskazań prądu i napięcia (zgodne ze wskazaniem multimetru), były małe rozbieżności. Oprogramowanie WX3in1+ to umożliwia.
Aprs.fi ładnie pokazuje dane, gorzej jest z interpretacją telemetrii w programie APRSIS32, ale być może Autor aplikacji coś z tym zrobi ...

Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SQ5BLK

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:58:47 LOC »

Witam,

Ja kwestii która już był wcześniej poruszana na forum. Jednak sprawa nie jest dla mnie do końca wyjaśniona. Chodzi o pomiary napięcia i prądu w module Telemetrii przy zastosowaniu zasilania z modułem ładowania dla paneli słonecznych. W instrukcji którą podesłał mi Andrzej SQ5MRF pokazane jest, że bieguny dodatnie na zasilaniu z panela, ładowaniu aku oraz obciążeniu można podłączyć do uziemienia. W naszym wypadku jest to nie wskazane bo nasze anteny z reguły są lub raczej powinny być uziemione. Więc musielibyśmy zrobić po prostu zwarcie. Napisałeś do Andrzeja SQ5MRF, że pomiaru napięcia na panelu słonecznym nie można robić przez wasz moduł ze względu na wspólne masy w module telemetrii. Napisałeś, że pomiar prądu można realizować bez żadnego problemu. Jednak pytanie moje brzmi następująco. Czy w związku na wspólne masy na module telemetrii ważne jest czy pomiar prądu jest realizowany na biegunie ujemnym lub dodatnim wejścia na moduł ładowania od strony panela solarnego ? Oczywiści pamiętając, że pozostałe wejścia modułu telemetrycznego będę chciał wykorzystać na przykład do pomiaru napięcia i prądu na obciążeniu modułu ładującego.
73 !
Paweł - SQ5BLK

SQ3PLX

• *
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2012, 03:58:57 LOC »

Witam,
Zalecane jest, żeby pomiar prądu robić na dodatnim biegunie panelu. Dokładniej mówiąc, dokumentacja tego scalaka pomiarowego mówi, żeby pomiar prądu robić tak, żeby napięcie na rezystorze pomiarowym było bliżej napięcia zasilania niż masy ponieważ wtedy pomiar jest dokładniejszy. Poza tym napięcie na rezystorze pomiarowym nie może przekroczyć chyba 28V dla tego scalaka.
U mnie rezystor pomiarowy jest wpięty w dodatni przewód panelu i działa to już chyba z 9 miesięcy bez problemu. Drugi pomiar prądu i pomiar napięcia robię po stronie wtórnej kontrolera ładowania.

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:46:14 LOC »

Wszystko się zgadza :)
Podłączenie na ujemnym biegunie panela skutkuje brakiem pomiarów, jest wyświetlane "0"
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 18, 2013, 22:09:11 LOC »

Dzisiaj na Gontyńcu został podmieniony wx3in1+ na PLXDigi, ponieważ nie ma tam internetu, a każda mAh jest cenna. Jednocześnie został zainstalowany moduł telemetryczny - jest on taki sam, jak do wx3in1+, więc pozwalam sobie kontynuować wątek. Mierzone są następujące parametry: napięcie na akumulatorze, prąd ładowania przychodzący od baterii słonecznej (uśredniony 1 minuta), prąd obciążenia pobierany przez urządzenia (uśredniony 1 minuta), temperatura wewnątrz skrzynki, liczba ramek powtórzonych przez digi w ciągu godziny.
Wiadomości z informacją o konfiguracji telemetrii wysyłane są bez ścieżki, raz na 240 minut.
Dane telemetryczne wysyłane są bez ścieżki, raz na 20 minut.
Wykresy danych http://aprs.fi/telemetry/a/SR3DGT
73
Andrzej SP3LYR

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:30:55 LOC »

Podepnę się pod temat.
Mianowicie chodzi mi czy moduł WXTelemetry będzie działał z OT2m? Na wstępie widzę, że urządzenia by SQ3PLX działają w oparciu o magistralę RS485. W OT2m dane przesyłane są w RS232. Rozumiem, że potrzebny będzie konwerter? Czy ma być to jakiś szczególny konwerter czy taki od CCTV wystarczy?