Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Wątek: Oprogramowanie WX3in1 +  (Przeczytany 38397 razy)

SP5MRF

• PG APRS
  • *
Odp: Oprogramowanie WX3in1 +
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:06:42 LOC »

@ Armand,

Umknęła mi ta funkcja w v1.32 ;) , była dość krótko i zaraz nastała wersja v1.33.
Ale ... po wgraniu v1.32 nadal miałem bez uśredniania pomiarów, czyli domyślnie było off.
Na pewno bym zauważył bo diametralnie zmienia ta funkcja wskazania poboru prądu przez odbiorniki, przynajmniej u mnie.
Ja w przypadku poboru prądu przez odbiorniki nie chcę jej używać, dla mnie daje to lepszy obraz realnego poboru prądu.
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2013, 13:41:49 LOC »

Sprawdziłem swoją poprzednią konfigurację zapisaną na dysku i potwierdzam Twoje słowa i moje wcześniejsze spostrzeżenia. Ja też dla niektórych czujników i pomiarów nie używałem uśrednień. Swoją droga uśrednianie z 1 min było już wprowadzone w lecie 2012, bo to wówczas konfigurowałem po raz pierwszy WX3in1+ i zastanawiałem się i testowałem różne ustawienia i odczyty i  wskazania telemetryczne.

Cóż w tej sytuacji, jeśli do weekendu nie pojawi się nowsza wersja to ja chyba ucieknę z 1.33 na 1.32. Wersja 1.33 mimo znacznych nowości poczynionych przez autora, nic dla mnie nie wnosi, bo nie mogę z tych nowości skorzystać.... WX3in1+ ma za mało kanałów telemetrycznych i ze statystyk nie skorzystam. Z drugiej strony statystki są na serwerze APRS.

Dlaczego dopiero w weekend? Bo jestem "wyjechany" poza stację, a od kilku wersji nie ma jeszcze aktywnej zakładki telemetria przez WWW - chyba, że się da jakoś zdalnie wbić na stację przez telnet i wówczas pozmieniać ustawienia w tym module.

Pozdrawiam serdecznie,
Armand SP3QFE/ SWL: SP3 27 235
http://sp3qfe.net

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:36:54 LOC »

(...)  Swoją droga uśrednianie z 1 min było już wprowadzone w lecie 2012, bo to wówczas konfigurowałem po raz pierwszy WX3in1+ i zastanawiałem się i testowałem różne ustawienia i odczyty i  wskazania telemetryczne.
(...)

Andrzejku, Właśnie znalazłem w innym wątku Twój obrazek z wersji 1.26:

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:02:34 LOC »

No tak, zgadza się :) ale ja tego nie odpalałem wcześniej i zawsze maiłem wszystkie uśredniania na off

Bardziej by się przydało więcej pól z zakładce "Source" tylko nie jestem pewien czy jest to możliwe.
Czy 5 to jest maksymalna wartość, nie widziałem nigdzie więcej niż 5 pól opisujących telemetrię.
Ja ponieważ nie używam jednego pomiaru prądu mogłem sobie podpiąć parametr efektywnego dekodowania,
pozostałe pomimo tego, że dostępne nie są w tej wersji do wykorzystania.
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2013, 15:10:32 LOC »

Andrzejku popieram Cię. Właśnie o tym wcześniej pisałem nazywając Sourec jako kanał - bo na APRS te dane idą jako kanały telemetryczne. Gdzieś kiedys na APRS widziałem chyba 7 takich kanałów, więc pewnie się da.

Innymi słowy jest nas już dwóch :)

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2013, 16:02:11 LOC »

Patrząc na to co Andrzej pokazał na swej stronie:

http://www.aprs.pl/telemetria.htm

to pojemność jednej ramki to 5 "kanałów" analogowych.
Tak więc, aby traker nadawał wiecej "kanałów", musiałby nadawać telemetrie pod różnymi SSD, np.
SR6WVX-2    dane SOLAR
SR6WVX-3    dane TRX
czy coś podobnego.
Chyba jeszcze żaden traker/digi nie ma takiej funkcjonalności.
Jest szansa być pierwszym.

Robert

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2013, 16:08:45 LOC »

Tak mi się właśnie wydawało, że max może być 5 kanałów.
Zresztą konfigurując swoje WX3in1+ na początku użytkowania opierałem się właśnie na stronie:
http://www.aprs.pl/telemetria.htm
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2013, 17:40:05 LOC »

Tak, taki jest standard APRS dla telemetrii: pięć kanałów analogowych i osiem binarnych.
Ciekawa opcja jest w Open Trackerze, gdzie kanały binarne mogą być wykorzystane jako licznik, czyli liczba może dochodzić do 28 (65536).
Wydaje się, że gdyby Mateusz w wx3in1 bardzo chciał rozszerzyć liczbę kanałów analogowych, to można kolejne wysyłać z innym ssid, wówczas mamy dodatkowe pięć kanałów. I pozostanie to całkowicie zgodne ze standardami APRS
73
Andrzej SP3LYR

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2013, 18:54:36 LOC »

Mateusz opublikował nowy soft v 1.34, jak wynika z opisu na stronie:

21 stycznia 2013
- Opublikowaliœśmy aktualizację dla WX3in1 v1.26, WX3in1 Plus v1.34, WX3in1 Mini v1.03. Poprawka obejmuje głównie rozdzielenie opcji włączania raportów telemetrycznych i obsługi zewnętrznego modułu telemetrycznego.

Niestety, jest problem, ja u siebie nie mogę zaktualizować oprogramowania w WX3in1+, konfigurator v1.34 wywala się za każdym razem, próbowałem na 2 PC, jest to samo.

To pierwszy przypadek kiedy wyłożył mi się konfigurator, do tej pory działał bezbłędnie.
Może to tylko problem u mnie, proszę o info jak już ktoś sprawdzi.

PS:
Konfigurator w wersji v 1.33 działa bezbłędnie, nawet udało mi się wgrać za jego pomocą soft v 1.34 i nawet go przyjął, ale urządzenie zgłupiało na starcie, musiałem wrócić do wersji v 1.33.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2013, 18:57:43 LOC wysłana przez SQ5MRF »
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SQ5KGO

• *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2013, 19:38:45 LOC »

Sprawdziłem, u mnie się nie wywala.
Piotr SQ5KGO

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:00:02 LOC »

Andrzej 2 do potęgi 8 jest trochę mniej niż napisałeś. :-)
Reszta święta prawda.

Robert

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:13:26 LOC »

@ SQ5KGO

to ciekawe, już na 3 PC spróbowałem i nadal mam to samo, konfigurator v 1.34 albo się wywala albo nic nie wgrywa. Konfiguratorem v 1.33 mogę robić wszystko, niższymi też.
No nic, zostałem z wersją v 1.33 bo tylko ta mogę załadować. Chyba ze 3 razy pobrałem plik ze strony zakładając, że może się uszkodził ale to nie to.
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:27:08 LOC »

Tak, taki jest standard APRS dla telemetrii: pięć kanałów analogowych i osiem binarnych.

Dzięki Andrzejku za wyjaśnienia. No to wszystko jasne.... Coś widziałem, ale nie do końca zgodnie z prawdą. a) dane binarne, b) nie siedem tylko osiem.
Mój błąd przepraszam i Dziękuję Andrzejku za lekcje, którą na pewno zapamiętam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2013, 20:52:13 LOC wysłana przez sp3qfe »

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:50:33 LOC »

1. Andrzejku, przed chwilą pobrałem v1.34 i konfigurator uruchamia mi się - dalej z braku stacji nie mogę Ci dziś pomóc.
2. Mateuszu wielkie dzięki za szybką nową wersję z poprawkami!

v1.34
- separated configuration options to enable/disable telemetry reports and WXTelemetry module,
- internal telemetry reports are selected by default (input voltage, packets received, digipeated and decode efficiency), but telemetry reports are disabled by default.

3. Robercie, Twój pomysł z różnymi SSID wydaje się być ciekawy.... i dobrym rozwiązaniem :)

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2013, 21:13:05 LOC »

@ Armand

Na "sucho" :) to i u mnie działa. Problem zaczyna się w momencie kiedy chcę zrobić  Upload firmware. Wtedy mam albo komunikat jak wyżej, albo nowość, nic się nie dzieje.
Po odpaleniu podgrywam sobie config z wcześniejszej wersji i mogę sobie po konfiguratorze dowolnie "biegać" aż do momentu kiedy chcę wysłać do urządzenia.
Zagoniłem do roboty 3 PC z Windows 8, nowa instalacja, czyściutka. Jest dokładnie tak samo :(
O tyle dziwne, że wersją 1.33 mogę na wszystkich 3 komputerach bez problemu ładować oprogramowanie.
Na razie tylko Kolega SQ5KGO stwierdził, że mu działa bez problemu, poczekam, może jeszcze ktoś podegra nowy soft.
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7