Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]

Autor Wątek: Oprogramowanie WX3in1 +  (Przeczytany 40349 razy)

SP5MRF

• PG APRS
  • *
Odp: Oprogramowanie WX3in1 +
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 25, 2013, 17:27:43 LOC »

Ja po załadowaniu wersji 1.37 nie zaobserwowałem szpilek temperaturowych, ale to jeszcze za krótki okres, żeby można było powiedzieć coś zdecydowanie.
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

SQ5BLK

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 26, 2013, 22:50:21 LOC »

Po wstępnych testach pod kątem filtrów w zakładce Digipeater jak dla mnie bez uwag. Jest wreście to o co kiedyś jeszcze mocno zawracałem głowę Andrzejowi SP3LYR jak skonfigurować różne inne oprogramowania które będą przerzucać jedynie określone ramki. Przydał by się jeszcze drobny komentarz (wyjaśnienie) ze strony Mateusza w kwestii działania tych filtrów dla funkcji digi. Jak powinny być te zależności tworzone ?
Co do filtrów dla APRS-IS. Jak na razie nie bardzo wiem o co chodzi i co autor miał na myśli.
73 !
Paweł - SQ5BLK

SP5MRF

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:48:00 LOC »

No i mamy kolejną wersję oprogramowania dla WX3in1+ v 1.38. Opublikowana w przeddzień XI Tamy 2013 :)
Wczoraj zainstalowałem, dużo ciekawiej są przedstawione statystyki stacji.
Testujemy, zmiany dla tej wersji jak zwykle Autor opisał w pliku !changelog.txt

Tradycyjnie też podziękuję Autorowi z tego miejsca za ciągły rozwój oprogramowania.

PS: Podczas pobytu w Bornym Sulinowie (18-23.06.2013) uruchomiliśmy z Pawłem SQ5BLK "na bazie"  PLXTracker'a stację pogodową i Digi W1. Instalacja sprawowała się bardzo dobrze.  PLXTracker jak widać doskonale nadaje się też do polowej pracy stacjonarnej.
http://aprs.fi/#!mt=roadmap&z=11&call=a%2FSQ5MRF-3&timerange=86400&tail=3600
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 12:50:35 LOC wysłana przez SQ5MRF »
Pozdrawiam

Andrzej SP5MRF

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 02, 2013, 03:30:59 LOC »

Witajcie,

Dopiero dziś miałem możliwość przetestowania nowego firmware i pozmieniania konfiguracji. Super robota! Filtry digi są super. Jednak mnie zabrało jeszcze jednej opcji, aby podobne filtry móc założyć na RF =>> APRS-IS. Generalnie zasada działania jest taka by to co sprzęt usłyszy wrzucać do netu.

Niestety nie bez tego filtru mogę uruchomić I-gate w naziemnym segmencie do obsługi ISS. Nie tylko ramki podawane z ISS są wówczas wrzucane do sieci, ale również stacje usłyszane bezpośrednio z Ziemi. Chyba, że ja czegoś nie potrafię ustawić.

Pozdrawiam serdecznie,
Armand

Armand SP3QFE/ SWL: SP3 27 235
http://sp3qfe.net

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:38:18 LOC »

Jeden obraz wart tysiąca słów...

WX3in1+ nie jest co prawda do tego przystosowany, ale chciałem z niego uczynić bramę dla ISS. Sprzęt dobrze sie sprawuje i kilka ramek już w przeszłości przechwycił, ale... powinien przepuszczać pakiety do APRS-IS tylko z RS0ISS* lub W3ADO*. Niestety moim zdaniem pomimo doskonałej modyfikacji software nadal się nie nadaje.

Prawdopodobnie domyślam się co autor miał na myśli nie stosując takie filtru, jednak może zamiast dawania użytkownikowi możliwości wyboru czyje pakiety mogą wchodzić, a czyje nie do APRS-IS można zrobić checkbox - praca w trybie satelitarnym dla ISS i PCSAT i w niej autor sam skonfiguruje cała resztę?

A co Wy o tym sądzicie?
Armand SP3QFE/ SWL: SP3 27 235
http://sp3qfe.net
Strony: 1 ... 5 6 [7]