Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Yaesu FTM 350....  (Przeczytany 17454 razy)

SQ5OMO

• *
    • sq5omo
Odp: Yaesu FTM 350....
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2012, 10:23:04 LOC »

SR5ND - juz ma skorygowaną ramke - działa idealnie
dziś zaczepie Jacka sq5aag by poprawił w warszawskich obiektach wpisy i bedzie ok
Dobrze by było żeby w ślad za tym poszli koledzy z innych okręgów
pozdrawiam Marcin 8)

SQ5NWD

• *
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2012, 14:51:18 LOC »

Marcin masz racje, ze fajnie by bylo. Trzeba bedzie pisac prosic, moze sie uda. Wczoraj tez sprawdzilem iak wygladaja ramki przemiennikow w DL i tutaj wszystko jest wg teg standardu co Pruszkow Kozienice czy Nowy Dwor Maz. Mam nadzieje, Jacek AAG ustWi ramki tak aby FTM-y tez mogly korzystac z funkcji QSY jak moga Kenie.

Wieczorem dopisze kolejne spostrzezenia co do obslugi FTMa.
Ale krotko mowiac zaplusowal u mnie.

SQ5NWD

• *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2012, 11:45:44 LOC »

Po kilkunastu godzinach z radiem mogę powiedzieć:

Głośnik w panelu jest bardzo słaby, od razu trzeba szykować się na podłączenie dodatkowego głośnika. U mnie głośnik Nokia z zestawu głośnomówiącego zdał egzamin i pracuje z radiem poprawnie.
Dużym plusem jest wejście mikrofonowe w panelu.
Kolejnym plusem jest podtrzymywanie ustawień ctcss oraz shiftu przemiennika przy przestrajaniu odbiornika. W Keniu po przekręceniu gałką odbiornika shift wyłączał się i trzeba było pamiętać o ponownym ustawieniu. W Yaesu nie trzeba o tym pamiętać.
Kilka kolorów wyświetlacza do wyboru, szkoda tylko, że nie ma takiego bogatego wyboru jak modelach 857 czy 897, przecież to ten sam producent.
Mocowanie panela jest ok, ale dlaczego za każdym razem mam zabierać panel z przyssawką. Czy nie można było tego zrobić tak jak w Keniu? Tutaj minus za tą przyssawkę. Ciekawe po jakim czasie zniszczy się od ciągłego przemieszczania jej.

Póki co tyle.

SQ5OMO

• *
    • sq5omo
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2012, 15:55:49 LOC »

Ja nie odczepiam przyssawki- po to jest plastikowy pseudo motyle- odkręcam to a przyssawka pozostaje nietknięta w tym samym miejscu......
Jak poszperasz w necie - znajdziesz dużo fajnych rozwiązań mocowania FTMa- chyba pokusze się i zanabede na znanym ogólnoświatowym portalu aukcyjnym
Fajna funkcją jest możliuwość regulowania barwą odbieranego sygnału - ob bardzo basowej po wysokotonową...

Spotkałem się wczoraj z Leszkiem sp9mli- i powiedział ze fajne cacko ale nie można samemu aktualizować ...
INFO DLA WSZYSTKICH-którzy tak myślą- można to robić samemu :)
Jeszcze jedna fajna funkcja- mozliwość ustawienia XXX znaków stacji - które jak tylko się pojawią w sieci załącza sie alerm :)- czyli pełna inwigilacja kolegów :P
eh- no i możliwość słuchania ulubionej stacji np radio xxxx na drugim VFO jakiś przemiennik a aprs pracuje w tle....

sq6owh

• *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2013, 12:42:36 LOC »

Z pytań głupawych: czy port szeregowy na złączu "DATA" (używany m. in. do klonowania radia) jest w standardzie RS-232 czy TTL? Wystarczy prosty kabel, czy potrzebny jest konwerter napięć? Szukam, googlam, doszukać się nie mogę...

-------------------

Nie było pytania - tu http://www.g4hfq.co.uk/350help/hs60.htm znalazłem odpowiedź :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 13:07:52 LOC wysłana przez sq6owh »

SQ4KDK

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:14:49 LOC »

Kabel w standardzie RS-232. 

SQ2ICT

• *
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2013, 23:22:31 LOC »

Poczyniłem sobie takowy kabel aby nie wydawać blisko 200 PLN za oryginalny.
Produkt: kabel RS-owy do programowania FTM-350AE długości 5m osiągnięty za jakieś 8 PLN (DB-9 z szuflady, skretka 2 przewody w ekranie walała mi się w firmie, MiniDin8 zakupiona w www.barcom.pl
Efekt: BRAK połączenia z radiem :(
Odczytując temat na forach trafiłem na info ze do programowania skuteczne są kable USB prod. Chińskiej gdzie chipsetem jest FTDI
Radio podczas programowania komunikuje się tylko z prędkością 48000 !! dlatego sprzętowe RS-y w komputerach "wymiękają" i nie ma szansy na zaprogramowanie radia.
Efekt Finalny: w/w kabel podpięty do komputera poprzez przejściówkę USB/RS firmy Digitus z chipsetem FTDI na pokładzie. Programowanie działa bardzo dobrze i skutecznie  :D

SQ2ICT

• *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2014, 20:35:18 LOC »

Witam.
Post pod postem no ale kilka miesięcy minęło .....
trapią mnie dwie sprawy i wolę najpierw się podpytać ....
1. czy w FTM-350AE jest możliwość wyświetlania aktualnej pozycji (oczywiście radio ma zainstalowany FGPS-1) ale jako LOKATOR a nie pozycje geograficzną ?? {nie doszukałem się tego ani w instrukcji ani w menu}
2. czy panel w aucie można by podpiąć do korpusu radiotelefonu ale nie kablem oryginalnym a patchcordem LAN-owskim ?? {oryginalny jest mi za krótki a 10m patchcorda można nabyć za kilka złociszy - lepiej zapytać niż "ubić" radio ;)}

SQ4KDK

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2014, 06:41:17 LOC »

1-Podaje tylko pozycje geograficzną.
2-Mam skretke Belkin 10m ekranowana  i daje rade bez problemu.