APRS > wx3in1+

Konfiguracja beaconów

(1/1)

SP3LYR:
Wydaje się, że sensowne jest utworzenie nowego wątku odnośnie konfiguracji beaconów, bo wcześniejsze posty na ich temat giną wśród lawiny innych dyskusji.
Digi powinny się identyfikować co 10 minut na RF, ale nie ma potrzeby aby rozsyłać beacony tak często do innych regionów, dlatego dobrą praktyką jest wysyłanie ich co 10 minut bez ścieżki, a ze ścieżką co 20, czy nawet co 30 minut. Konfiguracja wx3in1(+) przewiduje do ośmiu beaconów, więc możemy je dublować, ale problem jest przy wpisywaniu ścieżki, a właściwie jej braku. Do tego nie można użyć ścieżek bez n-N. Minimalne n to 1, nie można wpisać WIDE0-0. A byłoby to potrzebne dla takich aliasów, jak RFONLY, NOGATE. Stąd prośba do Mateusza, aby przy kolejnych wersjach oprogramowania wziął to pod uwagę.
Tymczasem obejście problemu dla beaconów bez ścieżki jest wpisanie aliasu w postaci, która i tak nie wzruszy żadnego digi. A tak to zostało wpisane w nowo uruchamianym wx3in1+ dla SR3NRI

WIDE2-2 co 29 minut
/<date>z<lat>S<long>#PHG2370 W2,SPn Grablewo

oraz

NONE2-1 co 10 minut
/<date>z<lat>S<long>#PHG2370 W2,SPn Grablewo

sq8js:
Nie jestem do końca przekonany o prawidłowości tego rozumowania, chyba, że IGate Andrzeja (Rx-iGate TL-WR740N) tak działa ale aprs.fi właśnie powiedział:

SQ8JS-1>APMI06 via NONE2-1,qAR,SP8NFH Good path!

:)

sq6oxk:
NONE2-1 ma powodować nie powtarzanie ramki, a nie blokadę na przekazywanie do internetu.

Twój znak odebrał SP8NFH i przekazał do internetu, ale go już nikt nie powtórzył.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej