Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: DIGI SP2ZIE  (Przeczytany 6838 razy)

SQ2DK

• PG APRS
  • *
    • http://ocean.am.gdynia.pl/sq2dk/
DIGI SP2ZIE
« dnia: Maj 16, 2005, 21:31:54 LOC »

Witam serdecznie!

W ubieglym tygodniu wraz z kolegami z klubu SP2ZIE uruchomilismy w celach testowych digi/igate APRS pracujace na czestotliwosci 144.800. Narazie pracuje w nastepujacej konfiguracji:
-Laptop pentium200
-UI-view 32
-modem YAM
-radio Yaesu FTH2010 (okolo 5W)
-antena 5/8
Mamy nadzieje, ze stacja bedzie pracowala nieprzerwanie 24h/dobe 7dni w tygodniu. W pracy DIGI moze przeszkadzac nieco wezel PR pracujacy w tym samym budynku na czestotliwosci 144.950, tak wiec nie jest to moze wymazona lokalizacja dla tego urzadzenia, niemniej jednak byla jedyna mozliwa ;-).
Z tego co wiem narazie moja stacja jest jedyna jaka kozysta z tego DIGI, mam nadzieje ze wkrotce sie to zmieni :) (koledzy obiecuja zmonowanie i uruchomienie tinytrackow)
Zapraszam do kozystania i testowania DIGI.
Poniewaz pojutrze znow wybywam w morze wszelakie uwagi prosze kierowac do Daniela SQ4AFR lub Piotra SQ2FOP

Pozdrowienia

Jedrzej SQ2DK

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
DIGI SP2ZIE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2005, 22:14:01 LOC »

Czy są już jakieś spostrzeżenia, co do zasięgu digi też testy będą prowadzone podczas rejsu?
73
Andrzej SP3LYR

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
DIGI SP2ZIE
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2005, 23:20:53 LOC »

Witam,

Byłem w zeszły czwartek i piątek w trójmieście (Gdynia - Karwiny, Gdańsk - Wrzeszcz) ale niestety nie zaobserwowałem pracy digi.
Czy wtedy już działał ?

Robert
SP6VWX
Robert

SQ2DK

• PG APRS
  • *
    • http://ocean.am.gdynia.pl/sq2dk/
DIGI SP2ZIE
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2005, 23:52:32 LOC »

Witam ponownie!
Digi SP2ZIE zostalo wstepnie uruchomione w czwartek wieczorem, ale chodzilo tylko jako WIDEn-n. Dzis zostalo uzupelnione o RELAY i SPn-n.
Niestety nie ma jeszcze zadnych spostrzezen co do zasiegu dzialalnosci - narazie wiadomo tylko ze slychac je w Redzie :-). W Gdansku stacja moze byc nieslyszalna (podobnie jak w niektorych czesciach Gdyni - np. na Karwinach) ze wzgledu na uksztaltowanie terenu. Powinna natomiast obejmowac swoim zasiegiem caly Polwysep Helski, Wladyslawowo, Puck, Rede i Rumie.
Rejs raczej nie bedzie niestety sluzyl testowaniu digi SP2ZIE, bo rejon plywania nie ten ;-). Jesli sie uda bede testowal prace APRSu na wybrzerzu Norwegii oraz Spitzbergenu  :D (choc to chyba glownie jednak na KFie znowu)

Pozdrowienia

Jedrzej SQ2DK

SP1RV/4

• PG APRS
  • *
Re: DIGI SP2ZIE
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2005, 09:12:26 LOC »

Witam,

W sobote 14 maja ok. godz. 11 przejezdzalem trasa Kartuzy-Gdansk-Elblag. W centrum Gdanska moj samochod stal ok. 30 minut (ramki co 10 minut). W sieci nie bylo mnie widac, pracy przekaznika tez nie slyszalem. Uczciwie musze zaznaczyc, ze mialem tylko 5W i antene z pasma 160MHz na magnetycznej podstawie.
Szkoda, ze nie wiedzialem wczesniej o probach, przejechalbym specjalnie przez Gdynie pod Waszymi antenami, hi. Moze warto wyodrebnic na forum dzial w stylu "W droge" na temat planowanych podrozy lub testow?

Pozdrawiam,

Grzegorz