Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Visegrad ARHAB Days Award  (Przeczytany 5650 razy)

SP2SGF

  • PG APRS
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 141
    • http://www.sp2sgf.net
Visegrad ARHAB Days Award
« dnia: Kwiecień 21, 2013, 16:30:55 LOC »

Witam,

Copernicus Project przygotował akcję dyplomową Visegrad ARHAB Days.

Visegrad ARHAB Days, to projekt mający na celu realizacje warsztatów edukacyjnych połączonych ze startami misji balonów stratosferycznych wraz z ekwipunkiem składającym się ze sprzętu radiowego oraz stacji meteo. W czasie trwania misji, nasz zespół dokona badania rozchodzenia się fal radiowych w wyższych warstwach atmosfery (przez troposferę, aż po stratosferę). Planowana wysokość, jaką uzyskamy w trakcie lotu, to około 30 tysięcy metrów. Nasza kapsuła będzie wyposażona w sprzęt służący do realizacji nagrań video oraz zdjęć wysokiej rozdzielczości. Zbadamy również pionowy rozkład temperatury oraz ciśnienia od momentu startu, aż po osiągnięcie pułapu wysokości.

Start zostanie zrealizowany z Polski, ale łączności radiowe przez specjalnie skonstruowany przemiennik będą realizowane przez radio amatorów ze krajów europejskich, a dodatkowo premiowane będą kontakty radiowe ze stacjami z krajów Grupy Wyszehradzkiej. W trakcie trwania lotów stratosferycznych zostaną uruchomione radioamatorskie stacje okolicznościowe w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Węgrzech.

Jednym z elementów projektu jest akcja dyplomowa. Jej regulamin będzie określał ilość punktów koniecznych do zgromadzenia, aby otrzymać specjalny, okolicznościowy dyplom Visegrad ARHAB Days Award. Na jego awersie znajdzie się fotografia głębi kosmosu oraz krzywizna Ziemi uwieczniona w trakcie naszej misji stratosferycznej. Niezbędne będzie przeprowadzenie łączności ze stacjami zainstalowanymi w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Węgrzech.

Wszyscy, którzy zrealizują łączności będą proszeni o przekazanie raportu / logu na stronie internetowej:
http://nearspace.eu/award_application

Regulami dyplomu w załączeniu (PDF). Zawsze aktualne informacje na stronie projektu www.nearspace.eu

Wzór dyplomu:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 16:35:37 LOC wysłana przez SP2SGF »
Zapisane
Maciej

Zespół Copernicus Project
http://copernicus-project.org
http://minisat.pl