Phil AD6NH odpisał na zadane pytanie o administratora T2MAZURY w następujący sposób
"The administrator is listed as Marek SP7LFB" i dalej podany jest adres mailowy do SQ8GKT.
To, co jest wpisane w T2 Sysop Tools (nazwa administratora) można samodzielnie modyfikować... najwyraźniej ktoś zapomniał zmienić adres mailowy na ten, który należny do Marka...
Ściema, ściema i raz jeszcze ściema...
No dobra, mieliście Koledzy rację, że po dobroci nic nie zdziałamy.
Mam więc taką propozycję, proszę o ocenę, czy jest to realne.
Gdzieś spotkałem się z czymś takim, że istnieje możliwość wysyłania czegoś w rodzaju "antyramki", czyli takiej ramki kasującej ramkę, która już w sieci się pojawiła. Gdyby teraz napisać oprogramowanie śledzące ruch w sieci APRS Tier2 (w zasadzie wystarczy monitorować ruch dowolnego serwera T2), którego zadaniem byłoby wychwytywanie określonych ramek (a dokładnie tych, które SP7LFB wysyła bezmyślnie do sieci), to moglibyśmy stworzyć coś w rodzaju "programu antyspamowego dla APRS". Program działby tak, że kasowałby ramki ze śmietnika Marka SP7LFB. Jeżeli taka "antyramka" nie jest możliwa do realizacji, to zapewne moglibyśmy te wszystkie żółte domki przenieść "piętrowo" do jednej lokalizacji (pojawia się ramka, za chwilę do sieci trafia identyczna ramka, ale ze ściśle określoną lokalizacją). Sądzę, że po kilku godzinach wysyłanie śmieci przez SP7LFB stałoby się bezsensowne, bo nie dawałyby one zamierzonego przez niego efektu.
Generalnie znam krótkofalowca, który jest zawodowym programistą i który mógłby stworzyć pod linuxa stosowny program (możne też wśród członków forum są osoby ze stosowną wiedzą). Potrzebuję tylko nieco więcej informacji o wyżej opisanym, a dokładniej propozycji, co więcej taki "amatorski program antyspamowy dla APRS" miałby robić.
Co o tym sądzicie?