Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Yaesu FTM-350AE - NISKA CENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 6812 razy)

SQ5TDP

• *
Yaesu FTM-350AE - NISKA CENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« dnia: Grudzień 08, 2013, 21:29:28 LOC »

Witam szanownych kolegów.
Zwracam się z wielką prośbą o Wasze zdanie związane z tym urządzeniem.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna urządzenia FTM-350AE i śledzę oferty sklepów.
W ofercie sklepu
http://www.ten-tech.pl/product_info.php?products_id=584
jest to radyjko dostępne w bardzo niskiej w porównaniu do innych ofert cenie.
Gdzie jest haczyk, może ja czegoś nie dostrzegam ?????
Na początku myślałem, że cena jest podana netto, ale nie, za tyle można kupić

pozdrawiam, Paweł SQ5TDP

SQ4KDK

• PG APRS
  • *
Odp: Yaesu FTM-350AE - NISKA CENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2013, 09:04:42 LOC »

Radio sprzedają gołe,czyli bez Anteny GPS YAESU FGPS-1 która kosztuje 365,00 zł .

« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 09:06:27 LOC wysłana przez SQ4KDK »

SP3VSS

• PG APRS
  • *
  • Nic co tajne nie jest nam obce.

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2013, 00:26:18 LOC »

o shit ... sri pierwsze słowa jakie mi się cisnęły na usta
73! Paweł  http://qrz.com/db/SQ5LTL
Echolink.PL http://sq5ltl.czajka.pl
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie" - ALBERT EINSTEIN

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2013, 07:36:09 LOC »

shit, nie chit, Japonia traci miejsce lidera w produkcji sprzęty radiokomunikacyjnego, powoli skośni atakują. za 10 lat będziesz kupował tylko chińskie transceivery !

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:16:14 LOC »

Ale zobacz, że to wygląda na kopię FTMa-350 praktycznie w 100%, ciekawe czy bebechy ma takie same.
Ostatnio porównywałem z kolegą moje VX-2 do takiego "bidatonga" czy jakoś tak - ale wyglądał jak VX-3.
Okazało się, że ten chiński klon jest głuchy jak pień. Coś tam słyszy, ale bez porównania do Yaesu.
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie" - ALBERT EINSTEIN

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:24:23 LOC »

bo to jest ftm-350  ;D bebechy te same, napisali tylko własny soft podobny do tego Yaesu.

przez moje ręce przeszło z 10 baofengów i kilka innych chińskich wynalazków. jakoś nie zauważyłem znaczącej różnicy w czułości. mierzyłem kiedyś jingtonga i nie było nic do zarzucenia:
http://vss.pl/jingtong_208

0,12uV przy SINAD 12dB to bardzo dobry wynik. na baofengach lata balon SR0FLY - trakery i przemiennik.

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:41:06 LOC »

0,12uV przy SINAD 12dB to bardzo dobry wynik. na baofengach lata balon SR0FLY - trakery i przemiennik.
U mnie w D710 poniżej 0,10uV :) (przed padnięciem filtrów) , ale nie istotne.
Odnośnie chińszczyzny, to dochodzi jeszcze jakość modulacji i samo to, jak Japończycy pilnują własnych rozwiązań technologicznych.
Ja nie wiem jak to wygląda w tamtych relacjach JA<->BY, ale jak Samsung zrobił smartfona, to Apple narobiło tyle rabanu i procesów, że chyba Samsung do tej pory płaci amerykańcom za wykorzystanie "wizerunku" he he.
Albo działa to tak, że Japończycy dobrze wiedzą o tym, że takie coś powstaje i ciągną z tego kasę, albo ... nie ma mocnych na Chińczyków.

SP6VGX

• *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:52:02 LOC »

Chinczyk zrobi kopie wszystkiego ;) i to nie musi oznaczac ze gorsza... ale roznie z tym jest... niecale 400$ w sumie fajnie to wyglada... nie wiem czy nie zaryzykowac...

Co do Apple i Samsunga to nie ma co porownywac, Apple to troll patentowy i nic wiecej... Zanim zrobili iPhona dawno mialem HTC (w PL znane jako ERA MDA, SPV itp.).
Tomek SP6VGX
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
QRG: SR5WA (439.350)
D-STAR: SR5WW B (438.500) - REF032
DMR-ID: 2600023

SQ5OMO

• *
    • sq5omo
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:50:09 LOC »

Chinczyk zrobi kopie wszystkiego ;) i to nie musi oznaczac ze gorsza... ale roznie z tym jest... niecale 400$ w sumie fajnie to wyglada... nie wiem czy nie zaryzykowac...

Co do Apple i Samsunga to nie ma co porownywac, Apple to troll patentowy i nic wiecej... Zanim zrobili iPhona dawno mialem HTC (w PL znane jako ERA MDA, SPV itp.).

Zaryzykowałeś ?
ciekawość mnie zżera, też mi po głowie to chodzi......
tylko obiło mi się , że na alibabie zakupy nie koniecznie są pewne i to mnie wstrzymuje,,,,,,

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2014, 19:44:00 LOC »

ja na aliexpress kupowałem wielokrotnie i nigdy nie miałem problemu, wszystko zawsze doszło zgodnie z zamówieniem

SP6VGX

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2014, 00:55:41 LOC »

@SQ5OMO

No na Alibabie to jest różnie bo to nie jest portal aukcyjny tylko nie jako strona ogłoszeniowa do nawiązywania kontaktów z producentami itd.
Aliexpress jest już portalem aukcyjnym i tam można spokojnie kupować korzystając np. z zabezpieczenia że wpłaca się pieniądze na konto Aliexpress i pieniądze są przekazywane sprzedawcy jak potwierdzimy że wszystko jest ok. Z tym że na Aliexpress ceny są już trochę wyższe.

Natomiast czy zamawiałem - nie jeszcze nie :) Nie miałem prawdę mówiąc czasu zastanowić się jak zakombinować by nie wpadło na urząd celny bo VAT dołożą, a 23% to trochę jest od takiej kwoty (liczone z kosztami przesyłki). Więc muszę pogadać ze sprzedawcami co i jak :) Ewentualnie odezwę się do koleżanki która jest na stypendium w Chinach i może na nią zamówię i mi jakos przywiezie...

Wracając jeszcze do aliexpress to wychodzi to tam 430$ za radio + 87,37$ przesyłka DHL do Polski... ot łącznie 517,37$... jak wpadnie na urząd celny i dowalą VAT to mamy około 637$... 

Ale prawdę mówiąc będę chciał to radio sciągać, bo wygląda to w tej cenie (bez VAT) atrakcyjnie... ewentualnie zamawiać gdzies do kraju UE gdzie maja nizszy VAT niz u nas (no ale ja takiej mozliwosci nie mam). Z tym że najniżej to 15% w UE, a bardziej realnie to 19% np. Niemcy. Jak by się znalazło więcej osób można by negocjować cenę na Alibabie i koszty przesyłki... więc może z VAT było by to całkiem atrakcyjne. Jednak sciągając jedną sztukę dodatkowe koszty robią swoje... ot wyjdzie zapłacić około 2000zł...

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 01:18:00 LOC wysłana przez SP6VGX »
Tomek SP6VGX
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
QRG: SR5WA (439.350)
D-STAR: SR5WW B (438.500) - REF032
DMR-ID: 2600023