Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Witam - nowy adept APRS  (Przeczytany 2917 razy)

SQ5RIX

• *
    • Moje QRZ
Witam - nowy adept APRS
« dnia: Grudzień 27, 2013, 21:39:25 LOC »

Witam serdecznie wszystkich kolegów i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2014!!!

Do tej pory interesowałem się głównie HF i emisją CW, ale sprawilem sobie również Kenwooda Th-f7.

Okazało się że łatwo go podłączyć do portu usb komputera i zadziałał mi pełni digipeater/iGate, odebrał parę ramek i pokazał się na PocketPacket i aprs.fi (po sieci)

Oczywiście na najniższej mocy EL bo nie chciałem namieszać :)

Użyłem czego się da na linuxie: najpierw aprsg bo łatwa konfiguracja, potem xastir bez map bo jeszcze nie rozgryzłem jak to doładować i jeszcze coś aprsxxx ale tam przepadłem na konfiguracji. Ubuntu widzi radio jako /dev/ttyUSB1 i całkiem fajnie sobie z nim gada.

Bardzo zaciekawiła mnie koncepcja APRStt - czy u nas to jest?

I pytanie - czy warto, tzn. czy ma to sens, w Warszawie na Bemowie ustawić digi/iGate?
Myślę o użyciu Raspberry Pi i prostym radiu może z tego wyjść fajny projekt szczególnie z tt

No to tyle marudzenia :)

73, Tomek

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
Odp: Witam - nowy adept APRS
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:42:56 LOC »

Fajne to tt, ciekawy projekt.
Odnośne DIGI, to pogadaj z SP5QWK, SQ5AAG, SQ5BLK, SQ5FLG, SQ5CJZ - wiem, że Ci co tu ich wymieniłem (nie wiem czy wszyscy) mieszają właśnie teraz ostro w temacie zastąpienia digi regionalnego (ex SR5NRV / SP5QWK-1) w W-wie. Może dołączysz do teamu i wspólnie uzgodnicie co i jak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 01:44:34 LOC wysłana przez SQ5LTL »
73! Paweł  http://qrz.com/db/SQ5LTL
Echolink.PL http://sq5ltl.czajka.pl
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie" - ALBERT EINSTEIN

SP5QWK

• PG APRS
  • *
    • Strona domowa SP5QWK
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2013, 13:29:35 LOC »

I pytanie - czy warto, tzn. czy ma to sens, w Warszawie na Bemowie ustawić digi/iGate?
Temat do uzgodnienia, bo QWK-1 (vel SR5NRV) będzie likwidowany w najbliższych dniach (tygodniach). Wyznaczoną datą był koniec grudnia.
Tak jak wymienił Paweł. Uzgodnienia z osobami zainteresowanymi i w temacie będącymi. Dodałbym jeszcze Ryśka SQ9MDD, który jest Twoim sąsiadem z Bemowa.

SQ5RIX

• *
    • Moje QRZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:22:09 LOC »

Mam nadzieję że będę mógł się pojawić na spotkaniu w przyszły piątek to sobie obgadamy w realu :)