Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Lans czy usterka?  (Przeczytany 9349 razy)

SP5QWK

• PG APRS
  • *
    • Strona domowa SP5QWK
Odp: Lans czy usterka?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2014, 01:50:26 LOC »

Partanina Skierniewicka zaśmieca sieć APRS od ponad miesiąca, nie oszczędza stacji ruchomych, stałych.
Ciekaw jestem kiedy opiekun tego urządzenia się przebudzi, walentynki, olimpiada, właściwie to nawet już zima przeminęła a operator nadal tkwi w przedziwnym otumanieniu. Kto wie, może chce dorównać sławie pewnego znanego spamera z Mazur :-(
Jak będzie mógł to podjedzie i zrobi, albo wyłączy na stałe i będzie po "Partaninie Skierniewickiej".
Proszę nie porównuj awarii sprzętu do "spamera z Mazur" bo serio mnie obrażasz, a moje "otumanienie" to chyba nie Twoja sprawa. Może najzwyklej na świecie ktoś ma inne sprawy na głowie, a nie że coś tam sobie dokleja. Z tym można żyć. To nie jest sprawa priorytetowa i nie wymagająca natychmiastowej interwencji.
Tak swoją drogą ciekawy jestem w czym Ci tak to przeszkadza skoro jakoś nie widać Twoich ramek na APRS po żadną postacią...
http://www.aprs.radom.pl/cgi-bin2/wszystkie.cgi?w=znakach&znak=SQ5FNX&od=2400&okres=2400&onlystatus=false
oraz:
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 01:59:56 LOC wysłana przez SP5QWK »

sq5fnx

• *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2014, 02:13:43 LOC »

Z aprs-u nie korzystam, lecz śledzę wiele modów cyfrowych. Często jednak przeglądam mapę aprs.fi
Chciałem jedynie sprowokować kogoś do zajęcia się problemem, lub przynajmniej stwierdzenia że problem jest zauważony i w miarę możliwości zostanie rozwiązany. Miesiąc zleciał migiem, a tu ani słowa w temacie choć miejsce zdaje się być odpowiednie do wymiany spostrzeżeń.
Wszyscy zdają sobie sprawę że z czasem krucho, i nic w pięć minut nikt tworzył nie będzie. Jak nie praca to wykopki, jak nie obowiązki domowe to warta na Majdanie - samo życie. Idąc za przykładem niegdyś nam panującego Prezesa, trzymam kciuki za powodzenie misji naprawczej.

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 02:16:20 LOC wysłana przez sq5fnx »

SP5QWK

• PG APRS
  • *
    • Strona domowa SP5QWK
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2014, 02:33:40 LOC »

Z aprs-u nie korzystam, lecz śledzę wiele modów cyfrowych. Często jednak przeglądam mapę aprs.fi
Chciałem jedynie sprowokować kogoś do zajęcia się problemem, lub przynajmniej stwierdzenia że problem jest zauważony i w miarę możliwości zostanie rozwiązany. Miesiąc zleciał migiem, a tu ani słowa w temacie choć miejsce zdaje się być odpowiednie do wymiany spostrzeżeń.
Wszyscy zdają sobie sprawę że z czasem krucho, i nic w pięć minut nikt tworzył nie będzie. Jak nie praca to wykopki, jak nie obowiązki domowe to warta na Majdanie - samo życie. Idąc za przykładem niegdyś nam panującego Prezesa, trzymam kciuki za powodzenie misji naprawczej.
Jak się da to się zrobi...
Cóż chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia bo... w wykazie UKE (z grudnia 2013) nie ma znaku SQ5FNX:
www.uke.gov.pl/files/?id_plik=14937
Z listopada 2012 zresztą również.

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 02:40:03 LOC wysłana przez SP5QWK »

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2014, 18:22:33 LOC »

W zasadzie tutejsze forum jest tylko dla krótkofalowców. Zatem, jeśli faktycznie ktoś tylko podszywa się pod znak krótkofalarski, to i konto na forum zostanie zawieszone. Poczekam jeszcze trochę, aby dać szansę na ewentualne wyjaśnienia.
73
Andrzej SP3LYR

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2014, 20:42:28 LOC »

Piszący tamte słowa akurat znak ma, ale nie taki pod jakim występuje na tym forum.
Zgadza się tylko SQ5...
Ale to podpowiada tylko mój (któryś tam) zmysł czyli podejrzenia, które NIESTETY często potwierdzają się - tak po prostu mam  :o

Goglownica znalazła aktywność kol. SQ5FNX - przepraszam za domenę, ale taka strona "wisi" w necie:
http://sp5*uj.pl.tl/Ksi%26%23281%3Bga-go%26%23347%3Bci/index-2.htm
Gwiazdkę w linku proszę sobie ręcznie zmienić na literkę h (cenzura na forum).
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2014, 21:33:59 LOC wysłana przez SP5RZP »

sq5fnx

• *
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2014, 21:04:58 LOC »

Nie pierwszy to raz na tym forum problem się rozmywa, a  gdzieś w głowach dyskutantów powstają teorie spiskowe dotyczące banałów.
Lubującym się pisaniem nie na temat odpowiadam - Grzegorz Otwock z niopłaconym  pozwoleniem lecz z ważnym świadectwem. Krótkofalowiec czy nie osądźcie sami :)

A co do istoty problemu gorszy piszący na forum, czy urządzenie które fałszuje ramki i wysyła takie których nadawca nigdy nie nadał.
Na przykładzie SP9HYX lub SQ5EBI można powiedzieć że urządzenie to notoryczny recydywista i to z ważnym pozwoleniem, jak domniemam z ogólnym przyzwoleniem na taki stan rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2014, 21:06:34 LOC wysłana przez sq5fnx »