Inne > Krótkofalarstwo w ogólności

Aero2 koniec stałego łącza

(1/3) > >>

SP8AQK:
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dnia 01 kwietnia 2014r. Aero2 wprowadza dla Korzystających z Bezpłatnego Dostępu do Internetu („BDI”) mechanizm CAPTCHA.  Szczegółowe informacje na temat tego mechanizmu dostępne są tutaj.

 

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyczynią się do jeszcze szerszego upowszechnienia BDI i wyrównania szans w dostępie do Internetu dla osób wykorzystujących Bezpłatny Dostęp do Internetu zgodnie z decyzją Prezesa UKE, w szczególności wśród osób wykluczonych cyfrowo, nie mających innej formy dostępu do Internetu, które karty SIM BDI używają jako dostęp do wiadomości i poczty, czy przeglądania stron www.

 

Przez pierwszy tydzień od daty wdrożenia mechanizm CAPTCHA będzie wprowadzany sukcesywnie, tak aby każdy użytkownik mógł zapoznać się i przyzwyczaić do nowego sposobu autoryzacji. Oznacza to, że nie będzie konieczności wpisywania captcha przy każdym wznowieniu sesji. Po tym okresie, autoryzacja przez mechanizm CAPTCHA będzie wymagana co 60 minut Bezpłatnego Dostępu do Internetu

W celu ułatwienia Korzystającym rozwiązywania kodu CAPTCHA, system przy ponownym połączeniu przekieruje każde połączenie INTERNETOWE z przeglądarki na stronę www z kodem CAPTCHA. Użytkownik by ponownie uzyskać dostęp do sieci Internet musi rozwiązać kod CAPTCHA. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi strona poinformuje użytkownika o przyznaniu mu 60 minut Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Od tej chwili kolejne nawiązane połączenie zapewni dostęp do Internetu.

SP3VSS:
i bardzo dobrze, niech tylko poprawią te krzywe literki i będzie wypas !

SP8AQK:
Nie dobrze używam aprsdroid i aero2 i trzeba teraz co jakiś czas sprawdzać połączenie gdy jedziemy autem nie jest to wygodne tym bardziej, że nie wiemy kiedy zrywa połączenie i w takiej sytuacji znikamy z mapy aprs. Myślę, że dla takich rozwiązań jak aprs ta sytuacja wyszła nam na złe

SP3VSS:
Ja rozumiem, że jest ciężko ale możemy w tym przypadku podziękować tylko tym którzy nie znają umiaru i potrafią na aero2 postawić farmę modemów i podłączyć do tego serwer torrentów. Ci którzy "normalnie" używali łącz tego operatora są teraz bici. stawiałem dla aero łącza i są miejsca gdzie mieli do 1,5Gb z radiolinii. wyobraź sobie, ze to łącze potrafiło się zamknąć. musieli podjąć taka decyzję.

SP6VGX:
Takie uroki darmowki ot chyba tyle :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej