Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Digi KIELCE  (Przeczytany 1796 razy)

SQ7LQU

• PG APRS
  • *
Digi KIELCE
« dnia: Sierpień 21, 2014, 18:59:34 LOC »

Koleżanki i Koledzy!

W związku z otrzymaniem pozwolenia radiowego, Digi w Kielcach, pracujący dotychczas testowo, został przekonfigurowany i od dziś pracuje pod własnym znakiem - SR7BKI.

Na chwilę obecną digi pracuje pod kontrolą programu DigiNed i systemu Linux z wykorzystaniem dsTNC i 5W nadajnika.
W niedalekiej przyszłości planuję prace modernizacyjne, które powinny zaskutkować lepszymi osiągami RF.
Wszelkie sugestie co do konfiguracji są mile widziane.

Chciałbym podziękować kolegom skupionym wokół klubu SP7PKI, za pomoc i zaangażowanie, które bezpośrednio przyczyniły się do tego, że znowu w Kielcach mamy digipeater.

Mam nadzieję, że jego praca będzie przyczyniała się do lepszego pokrycia terenu siecią APRS.

Pozdrawiam.

Przemek SQ7LQU
Przemek
sysop for SR7BKI

SP7MOA

• *
  • PG APRS
Odp: Digi KIELCE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2014, 00:11:53 LOC »

Mam nadzieję, iż nie będzie to kolejna dekoracja Kielc w postaci ikonki i będą zbierane ramki przynajmniej z Kielc... Bo obecne nie zbierają np. ul. Tarnowskiej, Świętokrzyskiej czy okolic zalewu, gdzie za czasów digineda na freedosie i baycoma na XR2211, nie miałem żadnych problemów czy to na 144.800 czy na 433.800...

Jednakże występując o ten znak wypadało spytać o zdanie wszystkich operatorów poprzednich wcieleń...
Vy 73 de SP71303LD ex SP7MOA

SP7MOA

• *
  • PG APRS
Odp: Digi KIELCE
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2015, 20:52:16 LOC »

Na Wapiennikowej nadal biała plama, na Tarnowskiej czy nawet pod WDK wchodzą nieliczne ramki.
Vy 73 de SP71303LD ex SP7MOA