Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: spotkanie  (Przeczytany 2969 razy)

SP8-NFO

• *
spotkanie
« dnia: Kwiecień 10, 2015, 18:05:06 LOC »

Witam, tyle pisałem, kurwa weszła mi reklama, to se kliknąłem i dupa, a tyle się wyłuszczyłem z lat 70-tych, to był początek. Ale teraz jest inaczej, piszę jako 8-NFO.

Jest temat, mogę być na wieży w Trzcinicy, jako krótkofalowiec, by robić łączności z okazji 50-lecia istnienia  klubu. Fakt rocznica już była. Muszę mieć potwierdzenie z klubu 8-KJX.
Moje spotkanie z klubem SP8-KJX, jest dawne, jak jeszcze był w Rynku nr 12. Ja jako dziecko mieszkałem na 1 piętrze u właściciela Krementowski. Wówczas, jako młody gówniarz, jechałem na 1 Maja na samochodzie, z LPŻ,  jako jeden z członków na krótkofalowca, z radiostacją RBM , z anteną prawie 2 metry!! Ale to dla mnie było super. Jednym wówczas z kolegów, był 8-ASP, który mnie zaczął wprowadzać w arkana krótkofalarstwa. Później był taki gość w skórzanej kurtce Wojtek, 8-GRS. Było, działo się, nie wspomnę słynnych masztów 6 metrowych, stóp cementowych, jak instalowaliśmy na budynku hotelu na Puszkina. Były czasy, z Jackiem 8-NAD, robiliśmy kraje i nawet słynny kol.8-XS, twierdził, że boi się otworzyć lodówkę, bo na CW, słyszy KJX-a. Były to piękne czasy, jak sam zrobiłem pałę na 4X GU50. Leciało wtedy, oj leciało. Sami z Jackiem robiliśmy SPDX- Contest, Święta Wielkiej Nocy, a my we dwóch w klubie i tłuczemy...

To słynne wspomnienia, gdzie są dokumenty, dzienniki łączności.
Teraz, jest pewna rocznica, jest miejsce, trzeba tylko poparcia klubowego, by z Trzcinicy, z wieży, dać sygnał w Polskę. Mam sprzęt, mam anteny, ale trzeba pomocy, by o wyciągnąć na wieżę, by mieć wolne wejście i sam załatwię katering, pod warunkiem, że karty QSL będą propagować Troję, a na stronie drugiej, nasze wpisy.

Proszę pomyśleć nad takim rozwiązaniem ja proponuję 2-5 lipiec, zasilanie nam dadzą, przedłużacze są, anteny na 145/432MHz są, antenę na 3,5 i resztę, można rozwiesić. Jedynie szukam ludzi, którzy pomogą.
Pozdrawiam.

W razie potrzeby, podaję tel. 609 442 779

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
Odp: spotkanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2015, 18:59:20 LOC »

Kolego, tutaj dbamy o kulturę języka polskiego.
73
Andrzej SP3LYR

SP8AQK

• *
    • http://www.szumilas.4nt.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2015, 19:26:19 LOC »

Nie każdy używa i toleruje takie słowa, masz kolego ochotę kląć to rób to w domu u Siebie, a nie na publicznym forum bo nie mam ochoty czytać takich słów.

SQ7LQU

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2015, 22:41:23 LOC »

A ja to Wam powiem, że nie kumam o co w ogóle o co temu koledze chodzi?
Czytałem 3 razy i jakoś nie mogę zaskoczyć :)
Przemek
sysop for SR7BKI

SP8-NFO

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2015, 14:37:53 LOC »

Pewnie, że nie rozumiecie, nie macie prawa tego zrozumieć. Ta informacja była wyłącznie do kolegów z klubu 8-KJX. Ale dla innych wyjaśnię. W tamtym roku, nasz klub, obchodził 50-lecie istnienia. Z powodu choroby, nie klubu, ale mojej, nie byłem w stanie zorganizować spotkania w eterze z tej okazji. Teraz jest trochę lepiej i mogę to zrobić, ale ie sam. Miejscowość Trzcinica, proszę sobie poszukać w Google co to jest. Troja Karpacka, wysoka góra, na tym terenie jest wieża widokowa ok, 43 m wysokości, drewniana, zadaszona i tam chcę się wgramolić ze sprzętem. A sprzęt to Yaesu 857, anteny kierunkowe na 145/432 w/g DK7ZB, antena G5RV, którą ktoś musi mi pomóc rozwiesić. Prowadzę rozmowy z konserwatorem krośnieńskim, o umożliwienie darmowego wejścia na czas łączności /2 dni/. Propagować to miejsce i 50 lecie klubu. Chodzi również o zapewnienie zasilania sieciowego, darmowego, przecież nie mam ochoty jeszcze dokładać finansów z budżetu domowego. Czy to jest jasne? Czytelne? W zamian za to, my jako klub, oraz koledzy z indywidualnymi własnymi znakami dajemy karty QSL, gdzie na pierwszej stronie będzie widok TROI, na drugiej nasze dane, typowe dla kart QSL.
Pozdrawiam i przepraszam za pierwsze zdanie w pierwszym moim wpisie, ale jak tyle pisałem, a tu reklama i d...a. Chciałem przybliżyć swoją działalność z klubem, która sięga początku lat 70-tych.

SP9UXY

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2015, 10:45:42 LOC »

Kolego Aleksandrze jak masz informacje do kolegów klubowych to inną drogą przesyłaj im wiadomości.
Co mają Twoje problemy do tematu APRS zastanów się. Język i składnię jakiej używasz zostawię
bez komentarza bo musiałbym przeklinać bardziej niż Ty a tego nie robię.
Koledze prawdopodobnie chodzi o pomoc w  organizowaniu  spotkania.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 10:47:34 LOC wysłana przez SP9UXY »

SP8-NFO

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2015, 16:01:50 LOC »

Witam, chciałbym wszystkich przeprosić za ten temat. Tak jak pisałem w pierwszym wątku, byłem pewien, że piszę na naszej stronie KJX-a. Ale weszła jakaś reklama i mnie przekierowała na tę stronę. Pisałem, będąc przekonanym, że dalej jestem na naszej stronie. Macie koledzy rację, nie tu powinna ta moja informacja zawisnąć. Proszę wszystkich o przyjęcie przeprosin, a Administratora upoważniam do wywalenia całego tematu "w kosmos". Jeszcze raz przepraszam, to robią właśnie reklamy i różne odnośniki, linki, nie zauważyłem gdzie piszę. Jeszcze raz przepraszam i myślę, że nie będziecie na mnie na pasmach patrzeć "wilkiem".
Pozdrawiam, de SP8-NFO.