Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Jakiego reczniaka wybrać ?  (Przeczytany 2361 razy)

SQ5PE

• *
Jakiego reczniaka wybrać ?
« dnia: Październik 31, 2015, 17:33:44 LOC »

Szanowni koledzy potrzebuje waszej pomocy a właściwie liczę na poradę. Od ponad 15 lat pracuje sobie na dobrym i zasłużonym dla mnie Alanie CT 145. Zawsze służył mi podczas wypraw górskich jak innych wyczynów. Teraz jednak coraz bardziej zaczynam sie interesować APRS i tym wszystkim. Brak mi takze innych zakresów czestotliwosci i czasem mozliwosci posłuchania co dzieje sie tu i tam.Teraz mam rownież uzbierane pewne środki na zakup kolejnego radia. Tym razem chcial bym cos nowoczesnego i bardziej funkcjonalnego. I tu moje pytanie na jakie urzadzenia warto zwrócić uwage? Oczywiscie mam caly plan w głowie do czego i tak dalej ale nie chce tu zanudzać moimi wpisami. Bardzo liczę na wasza pomoc gdyz nie jestem bardzo czynny i mialem przerwe dlatego trudno mi sie teraz odnaleźdz i zdecydować. Bardzo dziekuje za wszelkie odpowiedzi a i ja pozostaje do dyspozycji.
Pozdrawiam
Bolesław

SP3WBX

• *
Odp: Jakiego reczniaka wybrać ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2015, 01:48:58 LOC »

Jeśli ręczniak typowo z APRS-em to do wyboru masz Kenwood TH-D72, Yaesu wszystkie modele serii VX-8 lub ew. Kenwood TH-D7.
Robert
SP3WBX

SQ5PE

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2015, 20:41:30 LOC »

Czy może w takim razie ktoś umiał by mi powiedzieć co znaczy w przypadku Kenwooda opis o brzmieniu - "wsparcie dla systemu EchoLink" ? a czy jest jakieś urządzenie ze stajni Icoma i czy któryś z forumowiczów ma doświadczenia z jakimś z tych urządzeń i mógł by mi przybliżyć albo polecić lub przynajmniej przybliżyć.

SP9RQA

• PG APRS
  • *
    • Zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2015, 15:18:41 LOC »

Do Echolinku możesz sobie zaprogramować numer węzła z którym się ma łączyć.
VX-8 ma chyba większy zakres częstotliwości jeśli chodzi o odbiór.
Na TH-D72 normalnej stacji radiowej sobie nie posłuchasz, bo RX od 118MHz w górę chodzi.

Kenwood jest bardzo delikatny.
Krzysztof, Gorlice QSX 145.300
jabber:sp9rqa@jabster.pl, http://sp9rqa.net http://staregorlice.eu

SP8HBD

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2015, 21:10:09 LOC »

A co powiecie na Yaesu FT1D ??? Wg mnie bardzo fajny ręczniak z APRS i można go kupić duzo taniej niż np. Kenwooda. W Niemczech za 299 Euro a jest jeszcze na niego promocja i chyba do końca roku Yaesu zwraca za niego 40 Euro.

sq8sew

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2015, 22:10:56 LOC »

Ponad rok uzywam th-d72, nie znalazlem zadnej wady, latwo nauczyc sie obslugi, troche grube do kieszeni, woze go w aucie z antena zewnetrzna, zbyt pozno odkrylem audiobalans- od tej pory jest idealne, do spacerow z reki uzywam dluzszej anteny. Od kilku miesiecy mam ft2d, bardzo reprezentatywne, proste w obsludze, cyfrowe jesli ktos ma okazje korzystac. Do obydwu polecam druga baterie, futeral (chocby zrobiony samemu) i zasilacz samochodowy do zapalniczki.
 Mirek

SQ5PE

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2015, 20:58:53 LOC »

A jak tam z nasłuchwianiu czestotliwosci i zakresem odbioru?.