Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Yaesu VX-3000 do APRS-u  (Przeczytany 1579 razy)

SP3WBX

• *
Yaesu VX-3000 do APRS-u
« dnia: Kwiecień 07, 2016, 11:50:53 LOC »

Czy ktoś wykorzystywał ten TRX na potrzeby APRS? Radio posiada złącze DB9 do podłączania akcesoriów. Dostałem niby rozpiskę pinów i zaznaczone tam jest, na jednym pinie 13,8 V, ale niestety nic tam "nie wychodzi". Nie ma napięcia.

Robert
SP3WBX

SP3WBX

• *
Odp: Yaesu VX-3000 do APRS-u
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2016, 15:54:01 LOC »

Dobra, odpowiem sobie sam  :) . Znalazłem schemat i jest tam rozpisane złącze DB9. Na schemacie widnieje bezpiecznik. Bezpiecznik 0,25A znajduje się na PCB przy jumperach i jest to bezpiecznik SMD. Okazało się, że w egzemplarzu który dostałem do uruchomienia jest przepalony. Napięcie, pojawiające się po włączeniu radia chciałem wykorzystać do zasilania modemu. Lutowanymi jumperami wybieramy napięcie 13,6 lub 5V jakie ma wychodzić na pin 8. Pin 5 to masa, pin 3 to wejście audio dla mikrofonu, pin 7 to PTT. Audio OUT pobrałem z gniazda głośnika zewnętrznego. Podobno jest możliwość pobrania sygnału sprzed dyskryminatora, radio ma też możliwość pracy w sieciach trunkingowych.
Robert
SP3WBX

SP3EOL

• PG APRS
  • *
Odp: Yaesu VX-3000 do APRS-u
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2016, 21:41:01 LOC »

Witaj
BARDZO późno, - ale?
Aktywowanie gniazda DB9 w VX3000 wykonywane jest przez lutowanie odpowiednich zworek na płycie, istnieje możliwość wyboru 1200 lub 2400, podobno modem jest przezroczysty, nie pamiętam już tego
Jeżeli temat nadal aktualny i trafię na serwisówkę podeślę co tam jest napisane w temacie.

Pozdrawiam
Nie czekam aż mnie poproszą, sam pytam czy i jak mogę pomóc.
czesio sp3eol@wp.pl