Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: DireWolf - kolejny soundmodem  (Przeczytany 1202 razy)

SP9UOB

• *
DireWolf - kolejny soundmodem
« dnia: Lipiec 17, 2016, 09:39:52 LOC »

Cześć,
Zobaczcie co znalazłem, podobno doskonale dekoduje ramki

https://github.com/wb2osz/direwolf

sq4bja

• PG APRS
  • *
    • http://sp4.jestok.com
Odp: DireWolf - kolejny soundmodem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:39:53 LOC »

Tak, od kilku lat używamy tego na SR4NWU - sprawdza się idealnie, choć program ma jeszcze kilka błędów. Np. w trybie digipeater filtry zasięgu powodują wyłączenie się programu, ale jako jeśli pominiemy tą niedogodność, jest super.
Program może też pracować jako modem TNC (u nas pod Windowsem). Aktualnie mamy dołączonego via TCPIP KISS do niego APRX`a (linux), który obsługuje DIGI i IGATE, a Dire Wolf jest tylko modemem. Połączenie sprawdza się doskonale, pracuje bardo stabilnie, a dekodowanie ramek jest na bardzo wysokim poziomie.

Tomek SQ4BJA/5

sq2cde

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2017, 20:42:31 LOC »

Cześć!
Tomek podeślij mi konfigurację direwolfa na e-maila: sq2cde@gmail.com. Własnie się bawię orangepizero+armbian+direwolf.
73!
Marcin

SQ9MDD

• PG APRS
  • *
  • ...przede wszystkim nie zakłócać...
    • SQ9MDD
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:36:21 LOC »

Właśnie testuję konfigurację DireWolf jako modem TNC i na tej samej malinie APRX jako digi. Świetnie działa.
DireWolf jednocześnie udostępnia port z protokołem AGW i tam łatwo jest podpiąć na przykład laptopa z APRSIS32.
Dostajemy wtedy samodzielną stację domową z funkcjonalnością digi pomocniczego i jednocześnie możemy monitorować ruch w sieci, wysyłać i odbierać wiadomości etc...
Jeśli ktoś chce potestować a nie bardzo sobie radzi z linuksem to udostępnię gotowy obraz na maline.

Osobna kwestia to skuteczność tego softu, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, w pierwszym podejściu 1005 zdekodowanych ramek z testowego pliku.