Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: IGATE DVN-T  (Przeczytany 1335 razy)

sp5pkk

• *
IGATE DVN-T
« dnia: Sierpień 02, 2016, 08:19:29 LOC »

Zrobiłem projekt oparty na tym: http://sq7mru.blogspot.com/2013/08/aprs-igate-rx-z-tunera-dvb-t.html działa pokazał się na mapie. Niestety karta nie łapie z eteru ramek i nie przekazuje. Co może być tego przyczyną ?

SP5QWK

• PG APRS
  • *
    • Strona domowa SP5QWK
Odp: IGATE DVN-T
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2016, 23:23:19 LOC »

Sprawdź czy tuner stoi w kanale, jak nie trzeba wprowadzić poprawkę.

sq8vps

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:14:43 LOC »

Na początku tego tutoriala masz pokazane, jak go skalibrować.

Inna sprawa to to, że multimon to bardzo słaby dekoder. Ja osobiście polecam Ci DireWolf, sam go używałem z tym tunerem i było nieźle, dobrze dekoduje ramki. Trochę trudniejszy do konfiguracji z RTLem, ale dużo lepszy. Wiem to z autopsji, że różnica jest nieporównywalna.
Piotr SQ8VPS, Rzeszów

sp5pkk

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:51:02 LOC »

Po wielkich bojach udało mi się ustawić część radiową i dekoduję ramki nawet z odległości 40 kilometrów.  Uzyskuję to poleceniem: rtl_fm -f 144800000 -s 22050 -p 36 -g 42.0 - | multimon-ng -a AFSK1200 -A -t raw - i na ekranie widzę dekodowane ramki i tu następny problem:
Pomimo tego że widzę ramki po radiu i żaden IGATE go nie przesyła do netu to mój igate również nie przesyła do netu. Ramki z mojego mobila są przesyłane do netu z odległości 200 metrów i nic więcej ...
Jak ustawić filtry ? bo chyba w tym jest problem .

Pozdrawiam
Piotr KK
SP5PKK

sq8vps

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2016, 20:30:03 LOC »

rtl_fm -f 144800000 -s 22050 -p 36 -g 42.0 - | multimon-ng -a AFSK1200 -A -t raw -
A dlaczego tak?
Proponuję zrobić to jeszcze raz, krok po kroku ze strony i wywołać poleceniem pymultimonaprs -v tak, jak jest to napisane w poradniku. Ty uruchamiasz multimon-ng, podczas gdy masz uruchomić pymultimonaprs. To są dwie różne aplikacje. multimon-ng powinien tylko zdekodować ramki i je wyświetlić, a nie wysyłać do Internetu, więc sytuacja z promieniem 200m wydaje mi się jakaś dziwna :D

edit: Poza tym widać Cię na mapie, więc możliwe, że masz włączone dwa multimony wraz z pymultimonaprs na raz, lub coś innego dziwnego.

pymultimonaprs chyba nie posiada żadnych opcji filtrowania ruchu z RF. A filtry na serwerze filtrują tylko ruch od serwera do użytkownika.

Proponuję zrestartować komputer i powywalać to wszystko, pousuwać wszystkie skrypty autostartu, znowu zrestartować i zrobić ten IGate jeszcze raz dokładnie według poradnika od początku.

Mimo wszystko i tak upierdliwie polecam Ci DireWolf i jak chcesz, to pomogę Ci go skonfigurować :D

73,
Piotr
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 20:35:12 LOC wysłana przez sq8vps »
Piotr SQ8VPS, Rzeszów