Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: WX3in1 +, a Windows 10  (Przeczytany 1371 razy)

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
WX3in1 +, a Windows 10
« dnia: Listopad 06, 2016, 21:34:02 LOC »

Witajcie,

Niestety idzie nowe i dopadło mnie... Windows 10. Zainstalowałem już sterowniki 64bitowe (pomimo braku podpisu producenta), zainstalowałem program 1.41 i 1.46 pod Windows 10... i od kilku dni próbuję połączyć się z WX3in1 plus (stara wersja obecnie niedostępna u producenta) używając przewodu USB-B. Niestety bez rezultatu.

Co robię? Podłączam przewód USB do PC i urządzenia.
Włączam urządzenie.
Uruchamiam program HID
Otwieram jedyny port COM jaki mam - czyli tu COM4. Akcja kończy się komunikatem poprawnego otwarcia portu.
I próbuję odczytać dane z urządzenia. Niestety bezskutecznie.

Może macie jakieś pomysły? Dziękuję z góry.

Armand SP3QFE
Armand SP3QFE/ SWL: SP3 27 235
http://sp3qfe.net

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
Odp: WX3in1 +, a Windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2016, 00:40:19 LOC »

Z odczytem ustawień, to ciągle mam problem, gdy konfigurator jest w innej wersji niż wersja aktualnie wgrana do wx3in1+. Połączenie z wx3in1+ za pomocą wersji zgodnej z tym co jest w urządzeniu pozwala na udany odczyt. Nie zawsze mam pod ręką starą wersję, więc zazwyczaj czytam przez www, jakie są ustawienia, wszystkie zakładki menu zostawiam otwarte w kolejnych zakładkach przeglądarki www. Po wgraniu nowej wersji trzeba niestety wszystko przepisać, ale z pomocą 'kopiuj' i 'wklej' idzie to sprawnie.
73
Andrzej SP3LYR

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2016, 00:51:44 LOC »

Cześć Andrzejku,

Dziękuję. Właśnie doszedłem do tego samego. :) Masz rację zła wersja konfiguratora... a nie Windowsa. Choć Windows 10 miał swój kaprys z zainstalowaniem niepodpisanych sterowników. W tym celu Aktualizacja/Ozdyskiwanie/Uruchamianie zaawansowane i na końcu opcja F7.

Całe szczęście tu na forum sprawdziłem o jakiej wersji ostatnio rozmawialiśmy i pobierałem jakąś starszą z internetu.... aż zaskoczyło połączenie. W sumie to wersja 1.38 podpowiedziała mi już o niezgodności moje konfiguratora z wgranym firmewarem w urządzeniu.

Przypomnij mi proszę jak łączyć się przez www?

SP3LYR

• Administrator
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2016, 00:59:28 LOC »

Wpisz w przeglądarce IP urządzenia. U mnie to wygląda jako 192.168.2.140 Jeśli jest dynamiczne IP, to zobacz w routerze listę klientów. Ale lepiej wpisać w konfiguracji urządzenia stałe IP. Tam też będziesz widział jaki masz login i hasło.
73
Andrzej SP3LYR

sp3qfe

• PG APRS
  • *
    • Strona SP3QFE
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2016, 01:03:25 LOC »

OK - dziękuję.

Właśnie dlatego chciałem się dostać do urządzenia - bo nie pamiętałem struktury tej sieci (adresów IP), a dokumentacja zaginęła wraz z komputerem który kiedyś używałem do konfigurowania urządzenia.

Już problem rozwiązałem.

Którą najnowszą wersję uważasz za godną polecenia? Ja stanąłem na 1.39 - a widzę, że numerki doszły do 1.46 (doświadczalna) i 1.41 stabilna.

SP3LYR

• Administrator
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2016, 03:48:10 LOC »

Jakiś miesiąc temu załadowałem doświadczalną 1.46 i pracuje dobrze. Stabilna, czyli 1.41 też pracowała dobrze, ale pokusiłem się, aby mieć podgląd RF na APRSIS32 bezpośrednio odbierany z wx3in1+ (KISS via TCP/IP). Niestety jest tylko rx, ale ładnie wygląda, gdy APRSIS32 pokazuje linie na mapie skąd przychodzi ramka. Urządzenie też mam w wersji 1.0, ale aktualna wersja urządzenia 2.0 też ma tylko podgląd odbioru, bez możliwości tx.
73
Andrzej SP3LYR