APRS > wx3in1+

WX3in1 +, a Windows 10

(1/2) > >>

sp3qfe:
Witajcie,

Niestety idzie nowe i dopadło mnie... Windows 10. Zainstalowałem już sterowniki 64bitowe (pomimo braku podpisu producenta), zainstalowałem program 1.41 i 1.46 pod Windows 10... i od kilku dni próbuję połączyć się z WX3in1 plus (stara wersja obecnie niedostępna u producenta) używając przewodu USB-B. Niestety bez rezultatu.

Co robię? Podłączam przewód USB do PC i urządzenia.
Włączam urządzenie.
Uruchamiam program HID
Otwieram jedyny port COM jaki mam - czyli tu COM4. Akcja kończy się komunikatem poprawnego otwarcia portu.
I próbuję odczytać dane z urządzenia. Niestety bezskutecznie.

Może macie jakieś pomysły? Dziękuję z góry.

Armand SP3QFE

SP3LYR:
Z odczytem ustawień, to ciągle mam problem, gdy konfigurator jest w innej wersji niż wersja aktualnie wgrana do wx3in1+. Połączenie z wx3in1+ za pomocą wersji zgodnej z tym co jest w urządzeniu pozwala na udany odczyt. Nie zawsze mam pod ręką starą wersję, więc zazwyczaj czytam przez www, jakie są ustawienia, wszystkie zakładki menu zostawiam otwarte w kolejnych zakładkach przeglądarki www. Po wgraniu nowej wersji trzeba niestety wszystko przepisać, ale z pomocą 'kopiuj' i 'wklej' idzie to sprawnie.

sp3qfe:
Cześć Andrzejku,

Dziękuję. Właśnie doszedłem do tego samego. :) Masz rację zła wersja konfiguratora... a nie Windowsa. Choć Windows 10 miał swój kaprys z zainstalowaniem niepodpisanych sterowników. W tym celu Aktualizacja/Ozdyskiwanie/Uruchamianie zaawansowane i na końcu opcja F7.

Całe szczęście tu na forum sprawdziłem o jakiej wersji ostatnio rozmawialiśmy i pobierałem jakąś starszą z internetu.... aż zaskoczyło połączenie. W sumie to wersja 1.38 podpowiedziała mi już o niezgodności moje konfiguratora z wgranym firmewarem w urządzeniu.

Przypomnij mi proszę jak łączyć się przez www?

SP3LYR:
Wpisz w przeglądarce IP urządzenia. U mnie to wygląda jako 192.168.2.140 Jeśli jest dynamiczne IP, to zobacz w routerze listę klientów. Ale lepiej wpisać w konfiguracji urządzenia stałe IP. Tam też będziesz widział jaki masz login i hasło.

sp3qfe:
OK - dziękuję.

Właśnie dlatego chciałem się dostać do urządzenia - bo nie pamiętałem struktury tej sieci (adresów IP), a dokumentacja zaginęła wraz z komputerem który kiedyś używałem do konfigurowania urządzenia.

Już problem rozwiązałem.

Którą najnowszą wersję uważasz za godną polecenia? Ja stanąłem na 1.39 - a widzę, że numerki doszły do 1.46 (doświadczalna) i 1.41 stabilna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej