Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Wouxhun a Tiny Trak  (Przeczytany 329 razy)

sp5vir

• *
Wouxhun a Tiny Trak
« dnia: Sierpień 12, 2017, 10:07:15 LOC »

Moze ktoś z kolegów wie jak podłączyć TinyTrak do radia Wouxhun. Mam odpowiedni kabel z wtyczką od mikrofono-słuchawki do tego radia która posiada 5 wyprowadzeń i nijak nie mogę uzyskać odbioru i nadawania. Może ktoś z kolegów przerabiał ten temat i może coś doradzić.

SQ5LTL

• PG APRS
  • *
    • sq5ltl
Odp: Wouxhun a Tiny Trak
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:39:09 LOC »

Cześć, a to czasami nie wygląda tak?
73! Paweł  http://qrz.com/db/SQ5LTL
Echolink.PL http://echolink.pl
"Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie" - ALBERT EINSTEIN

sp5vir

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2017, 12:54:09 LOC »

Dziękuję za opis wyprowadzeń. Pokrywają się z tymi wyjściami co są wyprowadzone z wtyczki od radia ale jak to podłączyć do modemu to największy problem. Niestety wstawienie tu jakiegokolwiek zdjęcia jest normalnie niemożliwe chyba że na prywatny mail.
mam opis wyprowadzeń z modemu ale nie mogę go dołączyć do tej wiadomości. Pozdrawiam serdecznie SP5VIR

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2017, 08:16:05 LOC »

sp5vir

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2017, 13:43:06 LOC »

Dziękuję wszystkim za pomoc ale niestety urządzenie dalej nie działa. Podejrzewam że jest coś w tiny traku. Programowałem już wiele razy  ten Eeprom i nic, albo program jest nie kompletny albo coś z trakiem. Pozostaje tylko przetestować osobno jedno i drugie i wtedy coś się okaże. ale do tego potrzebne jest takie samo urządzenia działające  :(

SP6VGX

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2017, 14:46:33 LOC »

To sa sygnaly audio i sterowanie PTT wiec mozna sprawdzic bez jakiegos super sprzetu lub innego urzadzenia... Wyjscie na mikrofon wystarczy podpiac pod byle wzmacniacz audio i bedzie slychac czy leca paczki, a PTT byle multimetrem czy procek nim steruje... Toz to nie jakas kosmiczna technologia ;) Natomiast to czy nie jest uszkodzone radio/kabelek mozna sprawdzic tak samo prosto...

Jak cos to dawaj na PW lub pisz na tplewa (at) o2.pl ustawimy sie gdzies w Warszawie i pomoge z tym sprzetem nawet jak bedzie trzeba procek przeprogramowac... z tym ze tylko weekendy raczej wchodza w gre... Nie mozna sie tak szybko poddawac :P

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 15:03:33 LOC wysłana przez SP6VGX »
Tomek - SP6VGX/5  ( LOKATOR: KO02NG )
QRG: SR5WA (439.350), SR5WM (439.375)