Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: TinyTrak + Motorola GM300  (Przeczytany 228 razy)

SQ6SGT

• *
TinyTrak + Motorola GM300
« dnia: Listopad 04, 2017, 22:58:42 LOC »

Witam serdecznie,

Dość długo szukam rozwiązania dla sposobu połączenia TinyTrak v 1.6 do Motoroli Radius GM300.

Znalazłem taki opis ale jeśli dobrze sobie tłumaczę to należy zmodyfikować trochę TinyTraka. Co prawda jest tam opis dla TT3 i nie do końca rozumiem, czy jest to konieczne dla TT 1.6 DK7IN.

Czy wystarczy jak pod złącze akcesoriów podłączę zgodnie z rozpiską z http://www.batlabs.com/gm300.html, czyli piny odpowiednio:
TT    -    GM
1      -     2
5/2   -     16
3      -     3
6      -     7

Zaznaczyłem w TT 5 i 2 jako jedno ale myślę, żeby zastosować jako 2 czyli audio out z radia do Carrier Detect na TT.

Proszę o pomoc, czy dobrze rozumuję. Nie chcę spalić radia jak i TT a moje zdolności elektroniczne nie są jakieś szczególnie mocne.

Rozważam również wykorzystanie zamiast złącza akcesoriów wejścia mikrofonowego co jest dla mnie wygodniejsze. Tutaj wychodzi mi z rozpiski, że powinienem tak połączyć:

TT    -   GM
1      -    5
3      -    6
6      -    4

A detect carrier dalej ze złącza akcesoriów z pinu 16.

Pozdrawiam...
Grzesiek SQ6SGT
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2017, 23:03:34 LOC wysłana przez SQ6SGT »

SP3WBX

• *
Odp: TinyTrak + Motorola GM300
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2017, 11:31:06 LOC »

Wielkiej filozofii tam nie ma. Tu masz graficzną rozpiskę pinów http://www.irlp.net/images/MaxtracPlug.gif
Do sterowania PTT musisz pobrać pełną masę z TT, przed rezystorem 2,2 k do sterowania w ręczniakach. Carrier Detect możesz pobrać z pinu 16. Jeśli pomiędzy pin 15 i 16 włożysz zworkę to uruchamia się wewn. głośnik.
Robert
SP3WBX

SQ6SGT

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 13:51:25 LOC »

Dziękuję niezmiernie za odpowiedź.

Pójdę jednak w złącze mikrofonowe a tylko Carrier Detect pójdzie z pinu 16.
Źle sobie przetłumaczyłem a ponieważ nie mam ręczniaka to sterowanie PTT pójdzie z gniazda TT.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam!

Grzesiek SQ6SGT

SQ6SGT

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2017, 15:29:43 LOC »

Mam jeszcze jedno pytanie.

Zgodnie z rysunkiem na pinie 8 jest "Handset Audio". Czy jest to wyjście na głośnik w mikrofonie?
Czy mogę wykorzystać ten pin jako Carrier Detect w TT?

Pozdrawiam...
Grzesiek SQ6SGT

SQ6SGT

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 08:17:19 LOC »

Dzień dobry,

Co prawda nie znalazłem odpowiedzi na moje powyższe pytanie ale zmotywowało mnie to do pracy.

W efekcie okazało się, że połączenie z wejścia mikrofonowego z 8 pinu na carrier detect w TT. Wszystko sprawdzony i działa poprawnie!

Reasumując połączenie pomiędzy Motorolą gm300 a TT z wiecie mikrofonowego wygląda następująco:

TT    -   GM
1      -    5
3      -    6
6      -    4
2      -    8

Pakiety są poprawnie wysyłane i również prawidłowo działa wykrywanie  zajętej  częstotliwości. Oczywiście należy odpowiednio ustawić poziom natężenia dźwięku w radiostacji! Ale to drobna regulacja i to wykonywana tylko jeden raz.

Pozdrawiam...
Grzesiek SQ6SGT

P.S. Nie znalazłem opcji modyfikacji poprzedniej wiadomości a piszę z telefonu. Jeśli można modyfikować to przepraszam i proszę moderatora o połączenie postów.

SP3WBX

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2017, 18:51:45 LOC »

Na modyfikację wiadomości jest na tym forum tylko określony czas po wysłaniu. Co do podłączenia radia i TT, to ja tą motorolę podłączałem pod modem do tylnego gniazda, mając na pinach do dyspozycji to co potrzeba do podłączenia razem z zasilaniem.
Robert
SP3WBX