Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: tm-d710 aprs via aprsdroid i backcoutry nav  (Przeczytany 509 razy)

SP5PY

• *
  • Przyjaciel Wiosny
    • Moja Pasja
tm-d710 aprs via aprsdroid i backcoutry nav
« dnia: Lipiec 28, 2019, 00:03:47 LOC »

Kilkanaście dni temu wpadł mi w oko film nagrany przez KI5CYW, który podłączył ft400 via bluetooth z aprsdroid. Dodatkowo waypoint wyświetlał na mapie wykorzystując do tego program BackCountry Nav. Jakoś tak przez przypadek zamówiłem u chińczyka adapter rs/bl, a że przesyłka dotarła dzisiaj, to spróbowałem zrobić to samo z wykorzystaniem leciwego galaxy tab3 i tm-d710.
O dziwo (o dziwo nic nie schrzaniłem) udało się:
 https://www.youtube.com/watch?v=TeK2KjlKfoQ
Do... Or do not. There is no try.

www.sp5py.pl
www.SP5PRF.pl

SP3WBX

• *
Odp: tm-d710 aprs via aprsdroid i backcoutry nav
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2019, 16:02:34 LOC »

No i brawo! Zawsze polecam takie rozwiązanie żeby wykorzystać wbudowany TNC i złącze komunikacyjne w radiu. Ramka na wyświetlaczu radia "przeleci" i nawet jej nie zauważysz, a tak masz stacje na mapie. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do Yaesu, masz w TM-D710 dwa tryby pracy: PACKET i APRS.  Polecam też oprogramowanie APRSIS32/CE.
Robert
SP3WBX

SP5PY

• *
  • Przyjaciel Wiosny
    • Moja Pasja
Odp: tm-d710 aprs via aprsdroid i backcoutry nav
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2019, 15:31:25 LOC »

HEj,
dzięki za podpowiedź, aprsis32 znam i używam na stacji domowej.
Rozwiązanie powyżej spodobało mi się, ponieważ mój leciwy (kolejny) garmin nuvi zaczął odmawiać współpracy.
Udało mi się kilka dni temu dokonać modyfikacji 710 i wbudować wewnątrz panelu moduły gps i bt, więc teraz zamiast nawigacji  do wyświetlania map wykorzystuję 10" tablet... ;)

Do... Or do not. There is no try.

www.sp5py.pl
www.SP5PRF.pl