Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: MODEM TNC PK-232F - jak to rozgryźć...  (Przeczytany 6179 razy)

sp3qdm

• PG APRS
  • *
    • http://tmankows.republika.pl
MODEM TNC PK-232F - jak to rozgryźć...
« dnia: Październik 02, 2005, 13:49:40 LOC »

Witam!
Przystępująć do kopmletowania sprzętu do pracy APRS nabyłem oto taki modem: Multimodem TNC PK-232F firmy MUEL. Znalazłem instrukcję obsługi wykonałem odpowiedni kabel RS-232 podłączyłem do prądu i palą sie następujące diody:
RXD - po ok 1 s gaśnie
TXD - na czerwono,
MULT, CON, STA. i to na tyle... Jak ustawić UI-Viev żeby skomunikował się z tą maszyną.. Czy ktoś z Was dysponuje softem z dyskietki jaki daje muel, może coś tam więcej piszą. Ponoć sprzęt jest sprawny ale chciał bym się upewnić. Dziękuje każdemu za wszelką pomoc.
Pozdrawiam tomek SP3QDM.

sq7eqh

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2005, 15:33:47 LOC »

Po wlaczeniu zasilania PK-232, powinna sie zapalic tylko dioda BAUDOT. Po inicjacji modemu ta lampka gasnie, a zapalaja sie dwie: PKT i CMD.
Podczas pracy pala sie PKT i CONV i oczywiscie RX i TX, ale tylko podczas odbioru, lub wysylania sygnalu z TRX.
Do wspolpracy z UI-View mozna ten modem uzywac w rozny sposob.
PK-232 moze samodzielnie wysylac beacony (bez komputera) z pozycja stacji, tylko trzeba odpowiednio go skonfigurowac. Wpisac do pamieci PK-232, przy uzyciu jakiegos programu terminalowego odpowiednie dane.
Inny sposob, to odpowiednio skonfigurowac UI-View i wtedy z tego programu inicjuje sie PK-232.
Mozna tez PK-232 przelaczyc w tryb KISS za pomoca AGWPE. Wlasnie ja w ten sposob obecnie uzywam PK-232. Miedzy innymi dlatego, ze moge go uzywac z innymi programami, np. UISS.
Prawdopodobnie u Ciebie moze byc problem z kablem. Prosze o kontakt na halun@wp.pl jesli chcesz dalszych szczegolow. Henryk SQ7EQH.

sp3qdm

• PG APRS
  • *
    • http://tmankows.republika.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2005, 14:58:42 LOC »

Dzwoniłem do MUEL-a, bardzo mili panowie :) Możliwe że zachowoanie sie mojego modemu spowodowane jest błedem w eepromie, czy ktoś wie gdzie znaleźć jakis chodzący wsad? Jeśli by był to można śmiało słać na maila.