Inne > Copernicus Project

Na zebraniu tak jest...

(1/2) > >>

SP3VSS:
...że ktos musi zacząć pierwszy :)

Ja ze swojej strony powiem, że mam już zrobione 50% płytki do stacji pogodowej. Poza tym soft do przemiennika juz sie pisze.

Logika przemiennika:

- mamy dwa radia i dwa carrier detect (CD)
- nie podtrzymujemy nośnej niż to jest potrzebne, ewentrualnie 2 sek.
- pojawienie się CD na radiu 2m wciska PTT na 70cm i odwrotnie - kto pierwszy ten lepszy
- koniec nadawania na jednym pasm  - roger beep na obu pasmach jednocześnie czyli np. odbieramy na 2m a nadajemy 70cm, po zakończeniu rozmowy przytrzymujemy PTT na 70cm i puszczamy beepa i jednocześnie wciskamy ptt na 2m i tez wysyłamy beepa.
- TOT na 30 sek - minięcie czasu sygnalizowane beepem
- co 5 minut wysyłamy znamiennik SR0FLY- ale tylko wtedy jak nikt nie gada czyli mija 5 minut, naciskamy PTT i szybki znamiennik, jak ktos gada to czekamy aż nie skończy.

Czekam na wszelkie uwagi na ten logiki - co poprawic i zmienić

SP2SGF:
Ale Ty Artur jesteś szybki...;-)). Dopiero co zaczęlismy dyskusję nad potrzebą utworzenia naszego forum zlokalizowanego przy stronie www.copernicus-project.org a Ty już dzielisz się tą dobrą informacją z PG APRS...;-)).
Oczywiście od czasu do czasu chętnie podyskutujemy w wiekszym gronie, ale wiele spraw musimy rozwiązać w gronie "stowarzyszonych".

Obecnie zapraszam zainteresowanych do ogladania galerii z naszego ostatniego, sobotniego spotkania. Dostępna jest na stronie Stowarzyszenia Copernicus Project.

pozdrawiam,

Maciej

sq6ade:
No i się wygadaliście że poleci do nieba crossbandripiter :)

SP2SGF:
hej,
nie wygadaliśmy się, bo mówilismy o tym głośno już w kwietniu...;-).
A przecież w trakcie TAMY 2006 poleci jeden z naszych projektów, więc podpytać o dobre pomysły zawsze warto.

pozdrawiam,

Maciej

SP3LYR:
To mi się jeszcze marzy, aby ten crossband repeater miał funkcję Mic-E, czyli na koniec relacji fonicznej można wysłać swoją pozycję, która dalej zostanie podana do zwykłej sieci APRS. Wtedy wiadomo, gdzie jest ten, z którym gadam. Gadacze nie koniecznie muszą korzystać z D7, czy D700, wystarczy, że do zwykłego radia dołączą TT, bo on też pozwala na taki tryb pracy. Nie podpuszczam Was, ale byłby to taki pierwszy projekt w Polsce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej