Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Problem z tekstem wiadomości  (Przeczytany 7284 razy)

SQ5IZJ

• *
Problem z tekstem wiadomości
« dnia: Październik 21, 2005, 20:10:30 LOC »

Witam mam takie pytanie i zarazem problem z foapakiem.Mój ból to,to że jak w foapaku mam nowy wsad hex czyli ten gdzie się dodaje  3 stacjonarne pozycje bikonu( czyli wyb z menu dane stacji 4>pozycja 5).Ale do rzeczy , jest taki objaw że w wiadomościach do wysłania  nie ma niektórych liter  i niema niektórych wyrazów albo są niepełne,a jak wrzuce wersje demo foa albo stary wsad hex to jest wszystko ok w wiadomościach...może ktoś ma taki sam obiaw i z tym walczył.A jeszcze jest tak że jak próbuje edytować te wiadomości i dodawać brakujace litery i wyrazy to foapak przestawia inne rzeczy w programie urządzenia i się wysypuje a potem wraz wraca do błebnych ustawien w katalogu wiadomości.

SQ2FOA

• PG APRS
  • *
    • http://sq2foa.republika.pl
Problemy z FOA-Packiem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2005, 08:11:21 LOC »

Witajcie !

Wszytkim tym którzy uaktualniali soft we FOA-Packu proponuję następujący zabieg: po wgraniu zawartości flash należy za pomocą PonyProga wyzerować zawartość EEPROM czyli ustawić wszystkie komórki pamięci EEPROM na zero (0x00). Co prawda wszytkie ustawienia będzie trzeba ręcznie wprowadzić, ale mamy pewność, że przypadkowe kombinacje komórek EEPROM nie będą źle wpływać na działanie programu.
Radosław Kamowski

SQ5IZJ

• *
cd foa pakc wiadomosci
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2005, 13:28:39 LOC »

Zrobilem tak jak mówileł kolega FOA z tym epromem .Ręcznie wyczyściłem wiadomości w pony progu i wstawilem  (0x00) czyli kropki ,Niby wrzystko wróciło do normy,ale jak wpisuje recznia wiadomości do foa-paka to wraz niechce przyjac niektorych liter lub całych wyrazów tz jak się wpisze i potwierdzi to nie ma liter lub są kropki,zauwazyłem że w wiadomościach można wpisywac tylko określone wyrazy i  wtedy działa.Ja wpisałem tak:

1.siema co tam?
2.odebrałem!
3.nie mam czasu!
4.zadzwonie
5.mam awarie
6.czesc!witam!
7.7:3!pozdrawienia
8.wlasnie jade

i to działa,ale jak próbuje cos innego to potrafi się wysypać i poprzestawiać inne funkcje i wpisy ustawień w foa paku.Jeszcze jest taka sprawa że jak pochodzi troszke foapak to się cos krzaczy na wyświetlaczu pojawiają się czarne pola albo jakies dziwne znaczki.Zauważyłem że to się dzieje tylko na nowym sofcie czyli na tym gdzie są 3 pozycje bikonu  do wpisania.Z kolegą sp5mg toczyliśmy bój z ustawieniami i tak dla testu potem wsadzilismy stary jego wsad hex i było ok i nic się nie krzaczyło i wiadomości były ok tylko po jakimś czasie foapak przechodził samoczynnie z opcji nadawania do stanu PTT OFF.To samo było jak załadowalismy wersje demo tesz było ok tylko niewiem jak wyglada sprawa z ptt wiadomo wersja demo.W tej całej sytuacji najbardziej mnie martwią te krzaczki co się pojawiaja na wyświetlaczu i niewiem co mam ztym zrobić.AAA jeszcze zauważyłem że nawet jak się odłaczy zasilanie to krzaczki powracają po właczeniu,ALE!!! jak sie wciśnie * lub# i dopiero się poda zasilanie to jest ok.Niewiem może to coś jest zwiazane z resetem ustawień wyswietlacza?????

czy ktos ma taki objaw????

SQ2FOA

• PG APRS
  • *
    • http://sq2foa.republika.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2005, 13:54:54 LOC »

Mikrokontroler ATMEGA ma tą wadę, że jeśli wyłączymy zasilanie wyłącznikiem zasilacza sieciowego to powolny zanik napięcia może powodować resetowanie niektórych komórek w EEPROM. Proponuję po takich problemach odczytać zawartość EEPROM i zobaczyć czy w tekstach znajdują się wartości 0xFF, jeśli tak to znaczy że elektronika zawodzi.

Ja w swoich ustawieniach mam maksymalnie długie wiadomości z cyframi, małymi i dużymi literami. FOA-Pack działa 24/7 i nic się nie dzieje podejrzanego i niepokojącego. Od jakiegoś czasu niczego nie modyfikowałem.
Radosław Kamowski

SQ5IZJ

• *
foa pack cd
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2005, 14:03:54 LOC »

ok poćwicze,musze to zrobić,ale zobacze teraz, właczyłem foapakc-a i potestuje go,jak znowu się to pojawi to zczytam eeprom i zbadam cały temat.Ale to dziwne jest że jak chodzi to się pojawiają krzaczki i czarne pola same z siebie,bo z wiadomościami już jest ok i dzialają,,

SQ5DCP

• Administrator
    • www.aprs.radom.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2005, 14:05:57 LOC »

Cytat: "SQ2FOA"
Mikrokontroler ATMEGA ma tą wadę, że jeśli wyłączymy zasilanie wyłącznikiem zasilacza sieciowego to powolny zanik napięcia może powodować resetowanie niektórych komórek w EEPROM.

Cos w tym jest, jak wylaczylem zasilacz prosto z kontaktu i napiecie zjechalo pomalu do zera, to po kolejnym wlaczeniu FOAPacka mialem PTT-OFF.

Radek, nie da sie zrobic, aby FOAPack mial zapisane dane dotyczace trybu jego pracy w kliku komorkach? Jesli by sie okazalo, ze te komorki maja rozne wartosci wtedy uzytkownik bylby o tym informowany, lub np. dioda statusu zaczynalaby szybko migac?

Problem z PTT OFF jak widze ma wielu kolegow. Moze daloby sie programowo jakos ten problem zminimalizowac?

A moze wystarczyloby komorke odpowiedzialna za tryb pracy FOAPacka przeniesc w inne miejsce. U mnie bynajmniej tylko ta opcja sie zmienia, moze odpowiada za nia jakas komorka na poczatku pamieci lub na jej koncu?

73! Tomek

SP5MG

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2005, 23:40:42 LOC »

Chciało by się mieć takie coś 24h/7 ale nie ma tak lekko , posiadam stary soft i jakos tam działa. Właściwie najczęściej i najlepiej działa mi opcja PTT OFF ale czasami potrafi się zlitować i troche radości jest z tego equipmentu . Na wakacje profilaktycznie zabrałem laptopa ,AVR-a , beckup z eproma i w droge - taki zestaw nawet się sprawdza .
Piotr SP5MG 502-624-518  sp5mg@poczta.fm