APRS > Telemetria

SR3DGT

(1/2) > >>

SP3LYR:
W ostatnim czasie dane telemetryczne wysyłane przez stację SR3DGT zostały rozszerzone o prąd ładowania baterii (akumulatora) za pomocą baterii słonecznych, oraz o temperaturę wewnątrz TNC. Dotąd było tylko napięcie na baterii (akumulatorze). Wiadomo, że dla poprawnego odczytania danych telemetrycznych potrzebne są odpowiednie msg z informacją o rodzaju parametru, jednostkach i współczynnikach. W tym celu uaktywniłem emisję stosownych msg dla SR3DGT, które wysyłane są raz na godzinę, w pierwszej minucie nazwa parametrów, w drugiej minucie ich jednostki, w trzeciej współczynniki.
Korzystający z UI-View mogą znaleźć okno z telemetrią pod File - History/Telemetry. W oknie należy wybrać New, dalej Telemetry List, a jako Callsign wpisać SR3DGT. Po otwarciu okna dla tej stacji wybieramy Params i tam powinno być zaznaczone Allow automatic update. Dzięki temu odbierane msg konfiguracyjne spowodują wpisanie właściwych parametrów w naszej stacji.
Prąd ładowania baterii jest ciągle testowany i w ciągu dnia wartość jest poprawna, natomiast w nocy pojawia się wartość ok. 0,3-0,4A, której przyczyna jest jeszcze niejasna. Więcej na http://www.aprs.pl/gontyniec.htm
Trzy msg, to:
PARM.Bateria,Prad,U,Temp
UNIT.Volt,Amper,Volt,C
EQNS.0,0.1,0,0,0.02,0,0,0.1,0,0,0.3414,-19.71

SP3LYR:
Msg z informacją o parametrach telemetrii SR3DGT wysyłane będą tylko w dwóch seriach o 7:01, 7:02, 7:03 oraz 19:01, 19:02, 19:03 UTC, aby nie mnożyć zbytnio ramek.

SQ9IWE:
Witam.
Czy jeszcze jakies stacje nadaja dane telemetryczne ??
Pozdrawiam.

SP3LYR:
Listę stacji, które wysłały ramki telemetryczne w ostatnich 24 godzinach można znaleźć poprzez http://www.findu.com/cgi-bin/tele-list.cgi

SQ9IWE:
Dzieki wielkie !!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej