Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: APRS CE  (Przeczytany 33591 razy)

SP2QOU

• *
    • SP2QOU
Odp: APRS CE
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:01:17 LOC »

Jam potrzebuje mam na UK i mm tez te schematyczne. Ale sa koszmarne. A ja mam oryginalny Memory Map (taki lepsiejszy odpowiednik OziEx) i tam mam wszystkie mapy całej angoli i chętnie bym je przerobił poglądowo na uzytek APRS/CE. A najlepiej jak by sie dało przerobić mapy z TOMTOMA :)

SP3WBX

• *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2009, 17:43:25 LOC »

Witam.

Czy ktoś może mi pomóc w kwestii tego programu? Zainstalowałem go na Win CE na palmie z portem com. Podłączyłem pod niego miniTNC. Ustawiłem parametry portu. Widzę w pasku TNC, że jakieś dane się przewijają, ale żadne stacje na mapie mi się nie pokazują.
Nie wiem czy to coś ma wspólnego, ale zainstalowałem też APRSDEC który powinien eksportować dane do OziExplorer, ale tego nie robi.

Robert
SP3WBX

sq1gpi

• PG APRS
  • *
  • th-d7 tm-d710 OT2m
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2009, 16:57:43 LOC »

U mnie na starym palmie poszło bez problemu z kenwoodem d7. Odbiera i nadaje ramki a także wyświetla na ekranie. Niestety nie mam map do tego programu a zatem widok ekranowy to raczej plan sytuacyjny niż mapa. Pasek na dole ekranu pokazuje ruch APRS podobnie do terminala np. z UI-V. a kenwood pracuje w trybie pakietowym, czyli podobnie jak mini tnc.
Jedyne co mogę poradzić to zwrócenie uwagi na parametry portu i ustawienia w programie typu modemu. Dla kewooda można go wybrać z listy. Może da się coś dopasować.
Pozdrawiam

dziś sprawdze czy z OT+ zadziała

sq1gpi

• PG APRS
  • *
  • th-d7 tm-d710 OT2m
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 11, 2009, 16:59:41 LOC »

I jeszcze jedno... zobacz czy masz poprawnie wpisaną swoją lokalizację. Jeśli masz program w wersji nie zarejestrowanej to po każdym resecie "zapomina on " wprowadzone ustawienia

SP3WBX

• *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 11, 2009, 19:01:43 LOC »

Wiem, że program w wersji demo po wyłączeniu kasuje dane i za każdym razem wpisuję swoją lokalizację i inne dane. Próbowałem również podłączyć  OT+ w opcji waypoints i na pasku widzę dane przychodzące z niego. Próbowałem w ustawieniach TNC wybierać różne typy modemów, (jest też opcja NONE), ale to też nic nie dało. Mapy, owszem są poglądowe, ale zawsze w terenie możesz widzieć co się wokół Ciebie dzieje na APRSsie. Daj znać jak Ci poszło z OT+.
Robert
SP3WBX

sq1gpi

• PG APRS
  • *
  • th-d7 tm-d710 OT2m
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2009, 07:14:39 LOC »

Witam ponownie.

Podłączyłem z OT+ i wszystko jest OK. Z tym że OT musi pracować w trybie KISS. W innej konfiguracji nie rusza. Do palma musisz podawać dane takie jak do programów typu UI-V a nie waypointy jak do odbiorników gps z ekranem. Przynajmniej tak to działa u mnie.

SP3WBX

• *
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 20, 2009, 12:05:45 LOC »

Koledzy proszę o pomoc bo ja już nie mam pomysłu. Posiadam PocketPC z portem COM i USB z Windows CE 3.0, zainstalowałem APRS CE i nie chce mi z niczym ruszyć. Wcześniej zainstalowałem program APRS9DEC, podpiąłem miniTNC i widzę przychodzące dane stacji, jak wcześniej wspominałem nie chce to współpracować z OziExplorer i z APRS CE też nie chce choć na pasku TNC widoczne są jakieś dane. Zainstalowałem program WPL3.2, podpiąłem OT+ i widzę na nim dane przychodzące jako WPL. Kolega wcześniej wspominał, że przełączył OT+ w tryb KISS. Też tak zrobiłem, jednak nie udało mi się nadal uzyskać współpracy z APRS CE mimo prób rożnych ustawień i konfiguracji. Kontrolnie podpiąłem tego OT+ w trybie KISS do komputera i odpaliłem UI-View i ruszyło to przy prędkości 9600. Pojawiają się stacje, wysyłana jest też moja pozycja. Po podłączeniu ponownie do PocketPC i ustawieniu w APRS CE identycznych parametrów nie uzyskuję współpracy.

Robert
SP3WBX

sq6nex

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 01, 2009, 09:22:44 LOC »

Odświerzę temat gdyż udało mi sie nabyć PocketPC HTC.
Czy ktos posiada mapy do APRSCE lub APRSDEC?

Niestety namoim HTC Touch HD nie udało sie odpalić APRS DEC pomimo dogrania Visual Basic.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 09:35:11 LOC wysłana przez sq6nex »

SP3WBX

• *
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 01, 2009, 23:48:28 LOC »

Z mapami jest trochę problem. APRSDEC współpracuje z Tom Tomem i raczej nie działa już w nowszych wersjach WM. Zainstaluj sobie do tego HTC AGWTracker PPC, pasują mapy z UI-View.
Robert
SP3WBX

SP2QOU

• *
    • SP2QOU
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 17, 2009, 21:54:50 LOC »

No i ja wracam z tematem. Nie chcialem zaladać nowego tmatu więc dopisze tutaj.
Kiedyś podlączalem swoje t-530 do tnc poprzez ladny kabelek Biorąc pod uwagę ze ptt zalacza sie poprzez zwarcie to znalazlem taki schemat kabla ktory dzialal na na zasadzie takiej z jak byl sygnal foniczny to poprzez jakis tranzystrow i cos tam zalaczalo sie nadawanie. Do czego zdążam.
Mam HTC Xda O2. Ma on wyjscie usb. mog tam podlaczyc sluchawi oraz mikrofon (normalny zestaw samochpodowy o kablu). A gdyby tak zamiast moktofonu i glosnika podlczyć tam radio ktore edzie sie zalaczalo poprzez ten jakis ukladzik. Tylko czy jest jakis progrem ktory dziala na palmach w WM i nie wysyla tylko ramek porzez internet ale moze tez je nadawac glosowo, czyli zrobić z palma takiego TNC. Bo jak moze być program na PC do Paket radio ktory dziala poprzez karte muzyczna, to dlaczego nie na pda
Mam nadzieje ze w miare jasno to przdstawilem.

SP9MZM

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:37:42 LOC »

Sprawdź sobie program AGWTracker_PPC z interfejsem Pocket Engine_PPC.Chodzi pod WM5 i wyżej....Mapy pasują z UI-Viewa do poj. pliku do 1Mb.
SP9MZM

SP9MZM

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:41:21 LOC »

Sorry...nie przeczytałem na wcześniejszego posta i powtórzyłem się!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 07:50:42 LOC wysłana przez SP9MZM »
SP9MZM

sq6nex

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2010, 22:05:35 LOC »

No to powiem że APRSCE uruchomiło mi się na moim PPC - HTC Touch HD.
Szukam teraz jakiś w mairę dobrych map Polski lub opisu jak taka mapę stworzyć.
Che urzywac tego programu gdż pozwoli mi On na komunikację poprzez BlueTooth
komunikować się z TM-D700.
Leszek

sq6nex

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2010, 21:24:40 LOC »

Uruchomiłem TM-D700 z HTC Touch HD poprzez bluetooth z programem APRS CE.
Jak pisałem wcześniej poszukuję jakiś dobrych map do tego programu.
Proszę kolegów o pomoc lub podpowiedz gdzie ich szukać.
Chodzi mi o PL.
Leszek SQ6NEX