Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Filtry  (Przeczytany 6548 razy)

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
Filtry
« dnia: Lipiec 11, 2004, 01:43:09 LOC »

Konfiguracja filtów na porcie 14579 naszego serwera powinna przekazywać ruch polskich stacji i na terenie Polski. Tymczasem pojawiła się mała zagadka. Dzisiaj (sobota 10 lipca) znalazła się stacja G4SJI-9 w okolicy Pniew. Jej ramka została przejęta przez RELAY (prawdopodobnie jest to SP3QDM -1 lub -2) i podana do APRS IS przez IGate SP3BTT. Można to sprawdzić w internetowej bazie danych. Jednak nie mam jej na mapie w programie APRSPoint, poprzez który jestem połączony z portem 14579 naszego serwera już od poprzedniego dnia, a wszystkie filtry wewnątrz programu zostały wyłączone.
Port 14579 przekazuje tymczasem raporty innych stacji zarówno wg prefiksów, jak i wg obszaru, bo np. pojawiają się niepolskie stacje przygraniczne OK czy DL.
W programie UI-View podłączyłem się do portu 14580 z definicją wg prefiksów, więc z tego powodu stacja G... się nie pojawiła.
Czy ma ktoś jakąś sensowną odpowiedź, dlaczego stacja G4SJI-9 nie wyszła z portu 14579 będąc na terenie SP?
73
Andrzej SP3LYR

SP2ONG

• *
Re: Filtry
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2004, 13:50:40 LOC »

Cytat: "SP3LYR"

Czy ma ktoś jakąś sensowną odpowiedź, dlaczego stacja G4SJI-9 nie wyszła z portu 14579 będąc na terenie SP?

Chyba juz wiem dlaczego bo byl blad w filtrze regionalnym i pozycja jego tzn kolegi z G... nie obejmowala ten filtr. Pozornie filtr na 14579 byl OK bo dodatkowo byl dolozony filtr na znaki. Po obecnej korekcie nie powinno byc takich wypadkow :-)
Waldek