Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: FoxTrak  (Przeczytany 17073 razy)

SP1QXN

• *
Odp: FoxTrak
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2008, 21:14:55 LOC »

Mam gotowego FOXTRAKA.. jednak -  wlasnie, nie mam rozpiski wyjsc do TRX..a a na schemacie nie bardzo moge rozpoznac co-jest-co. Moze ktos z kolegow pomoze w tej materii ;).
Jarek sp6ojk

Jest tylko drobne małe pytanie... jakiego masz TRX'a?

1. Jeżeli "ręczniaka" to:
na wtyku męskim oznaczonym J3 na schemacie wyjście TX a zarazem MOD na radio to pin 1, natomiast wejście RX to pin 2.

2. Jeżeli masz inne radio niż ręczniak to:
j.w bez wlutowywania rezystora 2.2k - R7 i:
na wtyku męskim oznaczonym J3 na schemacie wyjście MOD na radio to pin 1, natomiast wejście RX to pin 2, a załączanie nadajnika TX to pin 3.

Mam nadzieję że nic nie pomieszałem.
Schemat do wglądu tutaj: http://www.foxdelta.com/products/foxtrak/foxtrak-schematic.jpg

sp6ojk

• *
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2008, 17:32:03 LOC »

Witam. Bardzo dziekuje za wszelkie informacje. Mysle, ze niedlugo bede qrv na aprs..ie zamowilem juz gps. Mam nadzieje, ze poradze sobie z podlaczeniem i konfiguracja calosci - jesli nie bede korzystal z rad bardziej doswiadczonych kolegow. Dziekuje raz jeszcze ..
73! Jarek sp6ojk

sp6ojk

• *
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2008, 17:33:40 LOC »

Witam. Bardzo dziekuje za podpowiedz.. bardzo cenna. Nie moglem znalezc tego odbiornika w ofertach firm w SP. Taki sam model uzywa moj kolega w polaczeniu z IPAQ..iem poprzez "plecki" i jest z niego bardzo bardzo zadowolony. Moze ktos wie, gdzie dokladnie ten odbiornik mozna nabyc ?..
pozdrawiam

Jarek sp6ojk

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2008, 18:36:17 LOC »

Moze ktos wie, gdzie dokladnie ten odbiornik mozna nabyc ?..
pozdrawiam

Jarek sp6ojk
Jarku pytasz o HAICOM'a?

SP1WSW

• PG APRS
  • *
  • ORMO rządzi ORMO radzi ORMO nigdy Cię nie zdradzi
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2008, 20:40:04 LOC »

Wiem też że u niektórych kolegów leży w bagażniku przyczepiony na butli od gazu i również nie gubi sygnału.

Maćku chyba w Trabancie  ;D
Jakoś nie widzę fali przechdzącą przez taką blaszkę z jakiej wykonana jest klapa bagażnika
( a w ogólnieniu to przez jakąkolwiek blaszkę )

73 ! Tomek
Własność intelektualna: WSWBeacon, W-APRS oraz WSWobject
Tomek http://sp1wsw.szczecin.hamradio.pl
Szczecin http://www.szczecin.hamradio.pl

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2008, 23:53:10 LOC »

Antene wystarczy zakryc reka  :P

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:39:26 LOC »

Sam osobiście to wypraktykowałem jadąc w zeszłą środę do Poznania pożyczonym samochodem. GPS leżał po środku bagażnika i nie gubił sygnału. Fakt że był to samochód typu kombi a te mają sporo szyb w części bagażnikowo-ładunkowej ;-) HAICOM działa bezproblemowo.. naprawdę polecam.

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:52:26 LOC »

A to z ciekawostek,moja antena nie moze byc na dachu bo gps gubi satelity ale za tyna szyba jest oki  ;D tez to troche dziwne  :o

sp6ojk

• *
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 27, 2008, 19:41:52 LOC »

Witam ponownie. Mam pytanie dotyczace foxtraka - kolejne. Po zmontowaniu zestawu i podlaczeniu go poprzez DB9 - null modem, moge konfigurowac go prostym programem TinyTrak config. sciagnietym ze strony foxdelt..y. Po zaprogramowaniu interwalu czasowego wysylania beacona np. na 60 sekund powinien sie zapalac led TX ? prawda ? czy tez cos zle kombinuje.  Wyprowadzenia sa chyba takie same jak w TinyTraku tzn:

1. Mic TRX
3. PTT TRX
5. Wj.Audio TRX.
6. Masa
7. Zasilanie zewnetrzne.

Pozdrawiam

Jarek sp6ojk

SP1WSW

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2008, 19:54:48 LOC »

Po zaprogramowaniu interwalu czasowego wysylania beacona np. na 60 sekund powinien sie zapalac led TX ? prawda ? czy tez cos zle kombinuje. 

Czy codzi Ci o to, że po zaprogramowaniu interwału czasowego nie załącza Ci nadajnika ?

Tomek

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2008, 20:11:59 LOC »

Jeżeli wybrałeś opcję że beacon jest wysyłany co jakiś czas (ustawiony interwał czasowy) to dokładnie LED TX powinien załączać się wg ustawionego czasu. LED TX nie załączy się jednak w przypadku braku podłączonego GPS. FT będzie Ci działał poprawnie dopiero gdy LED GPS będzie się świecił ciągłym sygnałem. W momencie gdy GPS "szuka" satelity to LED GPS będzie migał i wtedy również nie wyśle beaconu.

sp6ojk

• *
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 27, 2008, 20:28:27 LOC »

Jeżeli wybrałeś opcję że beacon jest wysyłany co jakiś czas (ustawiony interwał czasowy) to dokładnie LED TX powinien załączać się wg ustawionego czasu. LED TX nie załączy się jednak w przypadku braku podłączonego GPS. FT będzie Ci działał poprawnie dopiero gdy LED GPS będzie się świecił ciągłym sygnałem. W momencie gdy GPS "szuka" satelity to LED GPS będzie migał i wtedy również nie wyśle beaconu.

Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi na pytanie. Wlasnie - nie bylem pewien , czy wymagany jest sygnal z GPS..a. Teraz sprawa sie wyjasnila. Dziekuje rowniez Koledze SP1WSW za zainteresowanie moim problemem. Mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu (moze na dlugi weekend) wystartuje z mobila i bedzie "mnie widac" ;). Pozdrawiam..

Jarek sp6ojk

SP1WSW

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 27, 2008, 20:43:33 LOC »

Celem upewnienia sie czy polaczenia masz OK, mozesz recznie przyciskiem wymusić nadawanie, jeśli dobrze pamietam nie jest potrzebny sygnał GPS

Tomek

sp6ojk

• *
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 27, 2008, 20:56:13 LOC »

Celem upewnienia sie czy polaczenia masz OK, mozesz recznie przyciskiem wymusić nadawanie, jeśli dobrze pamietam nie jest potrzebny sygnał GPS

Tomek
Witam. Tak - sprawdzielm, generuje sygnal pakietu. Mam nadziej, ze uporam sie z caloscia do dlugiego weekendu ;)
73! Jarek sp6ojk