Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Pogadanka na temat APRS-u Wrocław  (Przeczytany 6341 razy)

SQ6XL

• PG APRS
  • *
Pogadanka na temat APRS-u Wrocław
« dnia: Styczeń 20, 2008, 23:37:49 LOC »

Witam , Kolegów !
Chciałbym poiformować Was , że w dniu 18.01.2008 odbyło się w Klubie SP6PRT we Wrocławiu spotkanie z uczestnikami kursu operatorskiego.
Spotkanie miało na celu zpoznanie naszych przyszłych kolegow z naszym hobby i praktyczne pokazanie możliwości systemu.
Dzięki uprzejmości kolegi Miłosza SQ6NTI pokaz odbył się w pełni multimedialnie.
Na wstępie powiedzieliśmy kilka słów teorii, popartych prezentacją multimedialną Andrzeja SP3LYR, a potem pokazaliśmy praktyczną stronę w oparciu o stację podpietą do laptopa z uruchomionym programem UI-View .
Zaprezentowaliśmy też różne rodzaje odbiorników GPS i praktyczne wykonanie interfejsu radio/komputer podpiętego do karty muzycznej, jak również przedstawiliśmy możliwości pracy na PPC via Pocket CE oraz mAPRS na telefonach z obslugą javy .

Chcialbym podziękować Koledze Boleslawowi SP6CCI i Stanisławowi SP6BCC za umożliwienie nam przeprowadzenia tego pokazu.
Mamy nadzieję, że się podobało i wkrótce przybędzie nam sympatyków APRS-u.

Podobny pokaz miał się odbyć w tym samym dniu w klubie SP6ZDA ( również tam odbywał się kurs ) ale niestety po dotarciu do siedziby Klubu okazało się, że nikogo tam nie ma, a próby skontaktowania się z Kolegą Markiem SP6NIC, który nas tam zaprosił spelzły na niczym.
Mam nadzieję, że jeszcze przeprowadzimy i tam pokaz w innym terminie.
(ZA 2 LATA GDZIEŚ).
Dopisała to moja kochana XYL,  ale myślę , że nie będzie tak źle   ;)

Amatorskie 73!
Arek SQ6XL

Arkadiusz SQ6XL