Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Instrukcja do skanera Realistic PRO2039...  (Przeczytany 6808 razy)

M0GHC

• Gość
Instrukcja do skanera Realistic PRO2039...
« dnia: Kwiecień 01, 2008, 22:18:48 LOC »

Zakupilem wlasnie skaner do postawienia bramki IGate u siebie: http://www.rigpix.com/rs-realistic/realistic_pro2039.htm

Interesowac mnie bedzie jaki TNC podlaczyc pomiedzy skanerem a radiem aby wszystko dzialalo dobrze - widzialem tez rozwiazanie z karta dzwiekowa, moze byc, interesuje mnie zatem jakis link do opisu jak to zrobic itd...

Z gory dzieki za sugestie :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2008, 22:48:29 LOC wysłana przez M0GHC »

SP1RV/4

• PG APRS
  • *
Odp: Instrukcja do skanera Realistic PRO2039...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2008, 23:51:38 LOC »

Interesowac mnie bedzie jaki TNC podlaczyc pomiedzy skanerem a radiem
Zapewne chodzi o połączenie między skanerem a komputerem czy może chodzi o drugie radio, np. KF?

rozwiazanie z karta dzwiekowa, moze byc, interesuje mnie zatem jakis link do opisu jak to zrobic itd...
Tu jest kopalnia wiedzy:
http://www.kc2rlm.info/soundcardpacket/

73 de Grzegorz SP1RV/4

M0GHC

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:35:06 LOC »

Zapewne chodzi o połączenie między skanerem a komputerem czy może chodzi o drugie radio, np. KF?

NIe, nie... Radia KF narazie nie planuje... :) Chodzi o polaczenie skanera z komputerem - dokladniej o TNC jaki zastosowac do odbioru ramek APRS z "eteru"...

Tu jest kopalnia wiedzy:
http://www.kc2rlm.info/soundcardpacket/

Przeogromna jak na moje potrzeby :) Dzieki bardzo - postawie zatem AGWPE...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 08:38:51 LOC wysłana przez M0GHC »

M0GHC

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:43:53 LOC »

Otrzymalem dzis przesylke... Urzadzenie jest sliczne i dziala doskonale... Jest dodatkowe gniazdo BNC do podlaczenia czegos lepszego niz wbudowana antenka teleskopowa. Skaner nie posiada jedynie gniazda na inne zasilanie (12V) w samochodzie - zasilany jest z sieci. Jedynym minusem jaki zauwazylem jest to, ze urzadzenie nie pokazuje w zadnej formie sily odbieranego sygnalu, nie ma zatem mozliwosci inaczej niz "na sluch" porownac jakosci sygnalu w roznych miejscach lub po podlaczeniu anteny zewnetrznej itd...

Panowie - jesli ktos z Was ma dostep do eBay i chce za niewielkie pieniadze kupic sobie nastepny klocek do zestawu to polecam - skaner jest prosty, bardzo intyicyjny i w sumie udalo mi sie go opanowac w 20 min... Do tego wszystkiego ladnie wyglada na biurku :)

Pokrywa oczywiscie czestotliwosci APRS i co za tym idzie bedzie pelnil doskonala role jako skladowa IGate przy moim komputerze... Zastanawiam sie jedynie czy za rada SP1RV/4 wrzucic do komputera AGWPE czy zbudowac jakis prosty TNC i ukryc go w srodku skanera - miejsca jest od groma i ciut, ciut...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 09:48:45 LOC wysłana przez M0GHC »

sq4bja

• PG APRS
  • *
    • http://sp4.jestok.com
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2008, 13:28:16 LOC »

AGWPE to dobre wyjście, bo jeśli ma to być stacja IGATE to i tak będzie potrzebny komputer. Budowanie kontrolera w tym przypadku nie ma sensu - tym bardziej, że jest to skaner. Nie ma też sensu wstawianie TNC do środka, bo kontroler jest źródłem wielu prążków, które mimo podwójnego ekranowania mogą wyciekać na częstotliwości robocze.
Co do opłacalności zakupu skanera.... Nie wiem ile kosztował, ale kompletny radiotelefon z nadawaniem i odbiorem kupisz za mniej niż 200 zł. Jeśli ten skaner ma służyć tylko do odbioru 144.800 to bez sensu. A jeśli IGATE będziesz włączał w przerwie "czesania" pasma, wtedy co innego, tylko po co taki okazjonalny IGATE?
Pozdrawiam,
Tomek

M0GHC

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2008, 17:24:30 LOC »

Skaner kosztowal mnie 12 funtow :)

IGate bedzie staly - urzadzenie ma tylko odbierac 144.800 i do takiego celu zostalo specjalnie zakupione - chodzi o lepsze parametry niz ma radio reczne - poza tym dochodzi kilka spraw zwiazanych z zasilaniem, UPS-ami itd...

Co do TNC zabudowanego w srodku skanera to jak najbardziej dziekuje za informacje - znaczy to, ze skorzystam jednak z dobrodziejstw AGWPE...

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2008, 23:48:39 LOC »

To ja tez chce taka zabawke za 12 funtow  ;D ;D ;D ;D